Iš Kauno klinikų paleidžiamos žiauriai sumuštos paauglės tėvas...

Iš Kauno klinikų paleidžiamos žiauriai sumuštos paauglės tėvas: „Jis šaukė, kad ją užmuš“ (2)

2019-06-12

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Spaudos konferencija dėl Jurbarke smarkiai sumuštos merginos

Jurbarko rajone smarkiai sumušta nepilnametė mergaitė birželio 12 dieną paleidžiama iš Kauno klinikų, – tai trečiadienio rytą pranešė ją gydęs medikas. Pasak gydytojo, mergaitė patyrė dvigubą apatinio žandikaulio lūžį, tai yra gana neįprasta trauma. Kalbėti ji dar negali. Situaciją pakomentuoti sutiko ir mergaitės tėtis, kalbėdamas apie dukros būklę jis sakė, kad yra sunku, ypač psichologiškai. 

Trečiadienio rytą Kauno klinikose surengta trumpa spaudos konferencija. Joje dalyvavęs Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos gydytojas dr. Marijus Leketas patikino, kad merginai buvo atlikta apatinio žandikaulio dvigubo lūžio operacija, kurios metu kaulas sutvirtintas titaninėmis plokštelėmis. Jos iškart operuoti nebuvo galima – iš pradžių vaikų intensyvios terapijos skyriuje buvo stebima bendra būklė.

„Operacija pavyko ganėtinai gerai. Pjūvių veide nebuvo, tad ir randų nebus veide. Šiuo metu papildomai jokių operacijų neplanuojama ir, tikiuosi, kad jų neprireiks. Buvo išmuštas vienas dantis, kiti šiek tiek sutrenkti, bet jie atliks savo darbą. Vieną dantį reiks atkurti, tai bus daroma po pusmečio. Tokie sužalojimai nėra dažni, tačiau jų pasitaiko: tiek dėl smurtinių nusikaltimų, tiek dėl eismo nelaimių ar įvykių darbe. Tai tikrai nėra įprastiniai sužalojimai. Dvigubas apatinio žandikaulio lūžimas yra gana sudėtingas sužalojimas“, – konstatavo M.Leketas.

Paklaustas, ar liks kokių šalutinių traumos požymių, jis atsakė, kad viskas priklausys nuo to, kaip gis žandikaulis. Jeigu sužalojimai gis gerai, liekamųjų reiškinių gali nebūti.

Šiuo metu paauglei numatyta reabilitacija. Ji tęsis apie mėnesį. Po tokių traumų, pasak gydytojo, atsigaunama būtent per mėnesį. Visą šį laiką tenka vartoti tik skystą maistą – kramtyti ji negali.

„Kakle taip pat buvo nustatytas sužeidimas. Poliežuvinis kaulas buvo sužalotas. Išskirtinio gydymo tam nereikėjo. Skausmas jaučiamas, bet rijimo funkcijos neriboja“, – paaiškino gydytojas.

Jis paaiškino, kad pacientei yra fiksuotas žandikaulis, todėl kalbėti yra labai sunku.

„Pooperacinis skausmas išlieka. Tačiau žaizdos yra burnoje. Teikiama ir psichologo pagalba“, – patikino gydytojas.

Paauglės tėvas: „Reikia tai ištverti“

Komentarą žiniasklaidai sutiko pateikti ir sužalotos merginos tėvas. Jis džiaugėsi, kad dukros būklė kiek geresnė, tačiau ji vis dar sunki.

„Ne į namus vykstame, laukia reabilitacija. Dukrai truputį geriau. Tad ir nuotaikos geresnės. Psichologiškai ji sunkiai jaučiasi. Fiziškai dar ir nėra gerai. Kai pavaikšto, galva ima svaigti. Laukia ilgas gydymas dar. Taip daktarai sakė“, – atviravo dėl dukros išgyvenantis vyras.

Paklaustas, ar kalbėti atžala jau gali, jis atsakė, kad sunkiai.

„Tebėra išsigandusi. Nėra jai lengva. Bijo dar. Nesako, dėl ko nerimauja. Liūdi. Reikia psichologų pagalbos. Prisimena kažkiek, kas įvyko tą naktį. Prisimena užpuoliką, pažino“, – teigė tėvas.

Su draugais, anot jo, dukra nebendrauja. Paklaustas, kaip pats jaučiasi, vyras atsakė, kad reikia ištverti ir tiek.

„Ką padarysi. Taip jau buvo. Tenka kentėti. Užpuoliko šeima nebandė susisiekti. Nieko jiems nenorėčiau perduoti, pasakyti. Tikiuosi, kad viskas bus gerai. Tokia jau pas mus teisėsauga, tokie įstatymai“, – vylėsi vyras.

Apykojė, pasak jo, nėra pakankama „bausmė“ įtariamajam.

„Taip tik jis pats save apsisaugojo“, – nuomonę išsakė vyras.

Pats tėvas dukros sužalojimus įvardijo sunkiais. Paklaustas, ar suprato, kas lėmė tokį žiaurų jauno vaikino smurto protrūkį, jis patikino, kad dukra apie tai jam nepasakojo.

„Dukra gynėsi, šaukė. Kai ji gynėsi, tai jis sakė: „Užmušiu“. Grasino ją užmušti“, – kraupios nakties įvykius nupasakojo paauglės tėvas.

Pasak jo, nors baisiausia, rodos, jau praeityje, laukia dar ir teismai – psichologiškai sunkus etapas.

Aiškinasi sužalojimų stiprumą

Žandikaulio operaciją patyrusi mergaitė šiuo metu dar negali kalbėti – ikiteisminiame tyrime ji dar nėra apklausta. Kitas vizitas pas gydytojus mergaitės laukia po dviejų savaičių, dar kitas – po keturių. Tuomet bus sprendžiama, ar pašalinti žandikaulinę fiksaciją.

Anksčiau teisėsaugos atstovai yra užsiminę, kad šiandien teisinių pagrindų teigti, kad sužalojimai yra sunkūs, nėra, priešingai: nustatyta, kad sužalojimai kvalifikuojami kaip nesunkūs. Tiesa, šis vertinimas dar gali pasikeisti.

Po įvykio į laisvę su pasižadėjimu neišvykti paleistam įtariamajam vėliau Tauragės apylinkės teismas sugriežtino kardomąją priemonę – skyrė namų areštą ir apykoję. Taip teismas nusprendė gavęs pagrįstų duomenų, jog nukentėjusiajai buvo grasinta, reikalaujant tylėti. Vaikinas namuose privalės būti visą parą du mėnesius.

15min primena, kad gegužės 26 dienos paryčiais vienas žinomas Jurbarko sportininkas per moksleivių vakarėlį, vykusį Tauragės rajono Keterių kaime esančioje sodyboje, žiauriai sumušė ir bandė išprievartauti dešimtokę. Po vakarėlio dešimtoje klasėje besimokanti mergina atsidūrė Kauno klinikų reanimacijoje. Merginai smarkiai pažeista trachėja, išmušti dantys, sutrupintas žandikaulis bei nustatyta stipri kaklo trauma.

Smurtavęs jaunuolis yra kovų menų prizininkas, lankė sporto klubą „Pantera“.

Nusikaltimo padarymo metu jis buvo neblaivus – jam nustatytas 1,12 promilės girtumas.

Po įvykio paauglio motina sustabdė narystę Darbo partijoje.
www.15min.lt« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook