Jurbarkiečių augintinius gydantis veterinaras įgyvendino svajo...

Jurbarkiečių augintinius gydantis veterinaras įgyvendino svajonę: į gatves išvažiavo pirmasis gyvūnų greitosios pagalbos automobilis (3)

2019-11-04

Ištikus nelaimei, greitosios pagalbos automobiliai Lietuvoje nuo šiol skuba padėti ir keturkojams šeimos nariams. Veterinarijos klinikos „RuminaVET“ ir televizijos laidos „TV Pagalba“ veterinarijos gydytojas Paulius Morkūnas įgyvendino seną svajonę ir šiandien į gatves išleido pirmąjį šalyje greitosios pagalbos automobilį augintiniams, kuriame sunkios būklės keturkojų pacientų laukia skubi pagalba. Veterinarijos gydytojas tikisi, jog ateityje skubi veterinarinė pagalba visą parą bus prieinama visoje Lietuvoje.

P. Morkūną jurbarkiečiai gali išvysti ir mūsų mieste esančioje klinikoje „RuminaVET“.

Skubės pas sužeistus ir sunkiai sergančius gyvūnus

Nors Lietuvoje tai pirmasis greitosios pagalbos augintiniams automobilis, kitose šalyse tokia paslauga veikia jau seniai, o vieną iš artimiausių pavyzdžių galima sutikti Vokietijoje.

Pamatęs šį pavyzdį, P. Morkūnas nutarė įgyvendinti skubios pagalbos augintiniams idėją ir Lietuvoje. Tiesa, kol kas pagalba bus teikiama tik Kaune ir aplink šį miestą.

Anot P. Morkūno, greitosios pagalbos iškvietimas augintiniams veiks tokiu pačiu principu, kaip iki šiol veikė ir žmonėms.

Veterinarijos gydytojas pastebi, jog idėja lietuviams pasirodė neįtikėtina: pasidalinęs greitosios veterinarinės pagalbos vaizdo įrašu, P. Morkūnas sulaukė skambučių, kuriuose jo buvo klausiama, ar tai – ne pokštas, todėl jam teko įrodinėti, jog paslauga veiks iš tikrųjų.

P. Morkūnui tekę anksčiau girdėti apie mobilią kliniką Panevėžyje, tačiau jis pabrėžia, jog tai – skirtingi dalykai.

Tai nėra „klinika ant ratų“, o greitosios pagalbos automobilis, pasiruošęs skubiai reaguoti į pranešimus dėl sunkios būklės augintinių.

Iškvietus greitąją veterinarinę pagalbą, atvyks specialus, medicininės pagalbos įranga aprūpintas automobilis, kuriame su veterinarijos specialisto priežiūra augintinis keliaus pas gydytojų komandą, informuotą apie sunkios būklės keturkojį pacientą.

„Jei mums blogai, paskambiname į greitąją pagalbą, skambutis užregistruojamas ir išsiunčiama pagalba į namus.

Tas pats ir su gyvūnais – mes atvažiuojame paimti sužeisto arba labai sergančio gyvūno.

Tačiau nereikėtų painioti: tai nėra veterinarijos gydytojų iškvietimas į namus vakcinavimui ar čipavimui. Vietoje teikiame tik skubiąją pagalbą“, – aiškina P. Morkūnas.

Veterinarijos gydytojo teigimu, idėja kilo ne tik stebint kitų šalių pavyzdžius, bet ir susiduriant su asmeninėmis patirtimis, kuomet kyla sunkumų greitai suteikti pagalbą sunkios būklės gyvūnui.

„Įsivaizduokime namuose moterį su trimis vaikais ir dviem augintiniais – tokių šeimų Lietuvoje juk daug. Suserga jos augintinis, o ir vaikas karščiuoja – kaip dabar į mašiną susidėti visus vaikus, šunis, per visą miestą važiuoti ir ateiti į kliniką?

Viskas išsivystė dėl patogumo: tereikia išsikviesti pagalbą, atvažiuojame, paimame gyvūną, atsivežame jį į kliniką.

Padarę pirminius tyrimus, iškart skambinam šeimininkei, informuojame, kokia būklė“, – teigia P. Morkūnas.

Kadangi greitosios veterinarinės pagalbos automobilis į Kauno gatves išriedėjo tik šiandien, apie jo veikimo metu išgelbėtas augintinių gyvybes kalbėti dar anksti.

Tačiau P. Morkūnas teigia jau sulaukęs skambučių.

„Greitosios veterinarinės pagalbos automobilis savo darbą pradeda nuo šiandien, nes viskas užtruko, kol įsirengėme.

Sulaukėme ne vieno skambučio: žmonės domisi, ar tai tikra, nes kitiems atrodo, jog tai yra kažkas nerealaus.

Žmonės sako: va, įsivedėme į telefoną greitosios pagalbos gyvūnams numerį. Iš tikrųjų, tai yra smagu, ir, duok Dieve, tai išaugtų iki visos Lietuvos.

Ateičiai būtų toks noras, kad greitoji pagalba būtų pasiekiama visą parą, kad bet kada galėtum ją išsikviesti ir būti ramus dėl savo augintinio.

Nes šiandien, kalbant apie veterinariją ir naktinius budėjimus, spraga yra labai didelė“, – pastebi P. Morkūnas.

www.delfi.lt inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook