Karščiai nutraukė pamokas

Karščiai nutraukė pamokas (0)

2019-06-12

Trečiadienį Lietuvą užgriuvus pragariškiems karščiams, dalis šalies mokyklų nutraukė pamokos, kitose – jos sutrumpintos. Sprendimus dėl to, kaip mokiniams palengvinti gyvenimą iki birželio 21-osios, kai oficialiai baigsis mokslo metai, kiekvienu atveju priima konkrečios įstaigos vadovybė.

Pasak Jurbarko r.  savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Jolitos Jablonskienės, panašūs nurodymai duoti ir rajono ugdymo įstaigų vadovams. Jie sprendžia, kaip organizuoti vaikų ugdymą ir užimtumą.

„Yra persiųstos Švietimo ir mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijos ir patarimai, kaip palengvinti gyvenimą kepinant tokiems karščiams. Ugdymas mokyklose vyksta, tačiau tikrai ne įprastai – pamokos trumpinamos, per jas sugalvojama įvairiausių veiklų, atsigaivinimo būdų, net vandens baseinų“, - sakė J. Jablonskienė.

Tai, kad nuo karščio gelbėjasi, kaip tik gali, patvirtino ir mokyklų vadovai. Pasak Vytauto Didžiojo progimnazijos direktoriaus Viljamo Bakšio, ketvirtadienį pamokos vyks tik iki 10 val. Tai nebus įprastas ugdymo procesas, labiau bendras laikas, kuris skirtas atsiskaitymams ir panašiai.

„Stengsimės atlikti tik būtinus dalykus ir apsisukti su tuo iki tol, kol įkais oras“ , - sakė direktorius.

Pasak Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos direktorės Almos Uznės, tiek ketvirtadienį, tiek penktadienį vyresnių klasių moksleiviams organizuojamos nepamokinės veiklos – ekskursijos ir t.t.

„Nei ryt, nei poryt pamokų tikrai nebus. Pirmadienį vėl spręsime, ką daryti, kai bus aiški orų prognozė ir temperatūros“, - sakė mokyklos vadovė.

Nuo karščio trumpindama veiklas ir pamokas gelbstisi ir Eržvilko gimnazijos bendruomenė. Mokykloje mokosi daug moksleivių, kurie į įstaigą atvežami. Todėl ugdymas vyksta tik iki 13 val., o prasidėjus didžiausiems karščiams mokiniai išvežiojami po namus.

Ugdymo procesą apribojusi ir Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija bei kitos mokyklos.

Temperatūrai pakilus būtina atsiminti, kad karštis yra pavojingas po vėsių orų, kai organizmas dar nėra pripratęs prie svilinančios šilumos, todėl perkaisti galima labai greitai. Kokia temperatūra jau darosi pavojinga, negalima tiksliai pasakyti, kadangi kiekvienas žmogus karštį toleruoja skirtingai.

Naudojant apsauginius kremus nuo saulės, rinkitės ne mažiau 30 SPF, taip pat nepamirškite, kad net ir per kremo apsauginį sluoksnį saulės spinduliai prasiskverbia, todėl užsibūti saulės zonoje nederėtų.

Gerkite daug skysčių, geriausia – vandens. Nevalgykite riebaus ir greitai gendančio maisto, rinkitės sultingus vaisius ar gaivias daržoves. Taip pat nejudėkite per daug, mažinkite fizinį aktyvumą, vilkėkite šviesius, lengvo audinio drabužius.

Jei pajutote, jog pakilo Jūsų kūno temperatūra, atsirado galvos skausmas ir svaigimas, troškulys, mieguistumas, pusiausvyros sutrikimai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook