Kraupaus nusikaltimo Jurbarke tyrimas: ilgai tylėjęs paauglys...

Kraupaus nusikaltimo Jurbarke tyrimas: ilgai tylėjęs paauglys prisipažino nužudęs 18-metį Nojų (0)

2019-10-18

Naujienų portalo lrytas.lt žiniomis, tylos taktikos ilgą laiką laikęsis 17-metis iš Jurbarko prispirtas įrodymų neseniai prisipažino įvykdęs kraupią žmogžudystę – peiliu smogęs mirtinus smūgius savo 18-mečiui draugui Nojui. Šiuo metu atliekama pakartotinė jo psichiatrinė ekspertizė, nes po pirmo būklės tyrimo galutinai nepaaiškėjo, ar jis gali būti teisiamas.

Nepilnametis į Kauno psichiatrų rankas buvo perduotas dar rugpjūtį, tačiau kilus abejonėms dėl pakaltinamumo, praėjusią savaitę jis buvo pervežtas į Utenos ekspertinį skyrių.

Ekspertizės išvados turėtų būti surašytos lapkritį. Kita įtariamoji nužudymo byloje, 14-metė moksleivė kaltę verčia savo bendrininkui.

Mergina nesuimta, lanko mokyklą, skyrus intensyvią priežiūros priemonę – elektroninę apykoję.

Dar gegužę dėl kruvino išpuolio sulaikytas 17-metis iš pradžių nebuvo atviras su pareigūnas.

Jis nedavė išsamesnių parodymų, nei paneigė, nei patvirtino savo kaltės.

Tačiau paskutiniu metu situacija pasikeitė, vaikinas ėmė kalbėti apie nusikaltimą.

Pareigūnai nepaneigė portalo šaltinių informacijos, kad paauglys ištarė prisipažinimo žodžius, tačiau situacijos plačiau nekomentavo.

„Ikiteisminis tyrimas tebevyksta, atliekami ir planuojami įvairūs proceso veiksmai, todėl tyrimui vadovaujančio prokuroro vertinimu, šiuo metu pateikti atsakymus į Jūsų atsiųstus klausimus nepakenkiant tyrimui nėra galimybės“, – portalui lrytas.lt penktadienį pranešė Kauno apygardos prokuratūros atstovė spaudai Izabelė Bočkienė.

Neatmetama, jog paauglė galėjo jį sukurstyti įvykdyti nusikaltimą, prisidėti prie egzekucijos.

Netrukus pareigūnus turėtų pasiekti palaikų, nusikaltėlių ir jų aukų drabužių, DNR, kitų ekspertizių išvados.

Tyrėjų žiniomis, paauglė buvo įsimylėjusi ketveriais metais vyresnį Nojų, tačiau jausmai buvo be atsako – jaunuolis draugavo su kita mergina.

O 17 metų vaikinas buvo neabejingas 14-metei.

Visi trys gegužės 9-ąją nuėjo į apleistą darželį Žemaitės gatvėje, kur tarp jų, įtariama, kilo spontaniškas audringas ginčas.

Šioje vietoje jie rinkdavosi ir anksčiau.

Nepilnamečiui buvo durta peiliu į kaklą – nukraujavęs jis mirė, o kūną paaugliai suvyniojo į kilimą ir paslėpė nebeveikiančiame darželyje tarp statybinių nuolaužų.

14-metę išdavė draugei siųstos telefono žinutės, kuriose ji klausė, kur paslėpti kūną: „Aš esu šoke. Kur slėptum žmogaus kūną? Ką daryti su jo telefonu? Iki kelių dirba policija?“

Draugė prašė jai paskambinti ir paprašė: „Parodyk, kaip tu jį patvarkei.“

Atsiuntusi nuotrauką su kruvinu grindiniu mergina prisipažino mylėjusi auką.

Per kratas kriminalistams pavyko rasti peilį, tačiau ne vaikino namuose, o netoliese esančioje pažįstamų žmonių valdoje.

Žmogžudystės įnagį jis ten numetė slapta nuo šeimininkų.

Paaiškėjo, kad 17-metis mėgdavo nešiotis peilius, juos netgi kolekcionavo.

Įtariamasis paauglys ir jo auka buvo geri draugai, daug laiko bendraudavo, lankydavosi vienas kito namuose. Įtariamieji žudikai su pareigūnais bendravo nenoriai, meluodavo arba nutylėdavo svarbius faktus. Policijos kriminalistus buvo pasiekusios žinios, kad paauglys ketina bėgti į užsienį.

 „Protu nesuvokiama, kaip buvo galima įvykdyti žvėrišką nusikaltimą“, – ištarė prislėgta Nojaus motina Irena Vaškevčiūtė.
www.lrytas.lt inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook