Kraupi žmogžudystė Jurbarko r.: moteris puolė valyti pirštų at...

Kraupi žmogžudystė Jurbarko r.: moteris puolė valyti pirštų atspaudus, bet bausmės neišvengė (0)

2019-10-10

lrytas.lt/J.Stacevičiaus asociatyvioji nuotr.

Gudrią versiją sukūrusi 37 metų jurbarkietė Zimfyra Brižinskaitė bandė apgauti teismą ir prokuratūrą, tačiau jai nepadėjo nei pirštų antspaudų nuvalymas, nei įkalčių slėpimas: moteris pripažinta kalta dėl savo 60 metų draugo nužudymo.

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį Z.Brižinskaitei skyrė 11 metų laisvės atėmimo bausmę, nors pastaroji iki paskutinio momento atkakliai neigė savo kaltę.

Motiškio kaime (Jurbarko r.) namuose įsiplieskus konfliktui, bedarbė Z.Brižinskaitė stvėrė peilį ir dusyk smogė į kaklą 23 metais vyresniam sugyventiniui Broniui Misiui. Moteris nuvalė nuo peilio savo pirštų antspaudus ir pakišo po dubeniu, kur jį ir surado kriminalistai.

Kruvinas rankas Z.Brižinskaitė nusiplovė, tačiau tyrėjams specialiais prietaisais ant jų pavyko aptikti B.Misiaus kraujo pėdsakų.

Be to, žudikė pamiršo pamiršo sunaikinti savo palaidinę, ant kurios buvo užtiškę B.Misiaus kraujo lašai.

Ekspertai nustatė, kad kraujas ant sugyventinės rūbų galėjo užtikšti tik dviem būdais – duriant peiliu aukai arba jį ištraukiant.

Sudėtingas bylos tyrimas ir jos svarstymas teisme užtruko ilgiau nei dvejus metus, reikėjo atlikti nemažai ekspertizių.

2017 metų liepos 25-ąją išgerti mėgstanti pora po viešųjų darbų už pašalpas vidurdienį nusipirko keturis butelius vyno, kuriuos tuštino iki pat vakaro.

Iškėlė pavydo sceną?

Sklido kalbos, kad gerokai jaunesnė Z.Brižinskaitė nestokojo vietinių vyrų dėmesio, o B.Misius dėl to labai pykdavo.

Įtariama, jog išgertuvių metu vyriškis ėmė priekaištauti jaunai gyvenimo draugei, iškėlė pavydo sceną, o pastaroji įniršusi nesusivaldė.

Moteris po nusikaltimo nebuvo suimta, dalyvavo sugyventinio laidotuvėse, kurių metu garsiai susikivirčijo su viena bylos liudininke.

Pasak Kauno prokuroro Virginijaus Mizaro, surinkti įrodymai – svarūs, jų pilnai pakako pareikšti kaltinimams, kuriuos teismas ketvirtadienį pripažino pagrįstais.

Nors tyrėjai sugyventinių namuose neaptiko jokių pašalinių asmenų pėdsakų, Z.Brižinskaitė kratėsi žmogžudės vardo. Moters tvirtinimu, būdama girta ji užmigo, o sugyventinis tuo metu liko sėdėti virtuvėje.

Z.Brižinskaitė esą pamatė draugą negyvą tik atsibudusi ir neįvaizduojanti, kas jį užpuolė.

Pamačiusi negyvą B.Musių, ji neva apimta streso palietė jo žaizdą, todėl ant rankų atsirado kraujas.

Delsė kviesti pagalbą

Moteris sakė sugyventinį kraujo klane pamačiusi apie 20 valandą, tačiau pagalbą ji iškvietė tik po pusantros valandos.

Z.Brižinskaitė nėjo pas savo motiną, gyvenančią maždaug už kilometro. Tyrėjai atliko eksperimentą ir išsiaiškino, kad pasiekti mamos namus moteris galėjo per 10 minučių.

Žudikė motinai pasakė, jog su B.Misiumi ji susipyko, jis yra negyvas.

Prieš rinkdama pagalbos numerį, Z.Bružinskaitė paskambino savo broliui, teistam už narkotikus. Manoma, kad pastarasis patarė paslėpti įkalčius, o paskui iškviesti policiją ir medikus.

Taip būtų galima paaiškinti, kodėl pagalba buvo iškviesta tik po 90 minučių.

Tyrėjai neabejojo, kad nusikaltimą įvykdė ši moteris, nes daugiau žmonių namuose nebuvo, o pats tokių sužalojimų pasidaryti B.Misius negalėjo.
www.lrytas.lt« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook