Kraupios Jurbarko žmogžudystės byloje – naujos detalės: 18-met...

Kraupios Jurbarko žmogžudystės byloje – naujos detalės: 18-metį į spąstus įviliojusi paauglė degė kerštu (0)

2020-06-01

Kauno apygardos teismas pirmadienį atvertė 18-mečio jurbarkiečio Nojaus Armono nužudymo bylą, kurioje kaltinimai pareikšti buvusiam jo mokslo draugui, dabar jau pilnamečiui Kęstučiui Vyturiui ir pastarojo 15-metei bendrininkei. Išaiškėjo kraupios nusikaltimo detalės – pasirodo, paaugliai planavo nusikaltimą pusantro mėnesio.

Keršto planą, kaip tvirtino K.Vyturys, sumanė mergina – buvo parinkta nužudymo vieta, auka atviliota į apleistą darželį, pasirūpinta kilimu, pasiimtas peilis.

Pirmo posėdžio metu buvo pagarsintas kaltinamasis aktas ir apklausta Nojaus mama Irena Vaškevičiūtė.

Moteris prisiminė, kaip pasigedusi sūnaus, ji kreipėsi į teisėsaugą, kaip iki kūno suradimo abu įtariamieji sekė pasakas, jog Nojus platina narkotikus ir yra priverstas slapstytis nuo čigonų, persekiojančių jį dėl skolų.

Vyriausias iš penkių vaikų

N.Armonas padėjo motinai rūpintis mažesniais broliais ir seserimis – vesdavo juos į mokyklą, paruošdavo maistą.

Gerais pažymiais mokęsis vaikinas dirbo statybose, kad šeima galėtų išsilaikyti, padengti banko kreditą, kurį pardavėja dirbanti I.Vaškevičiūtė paėmė įsigydama dalį namo.

Kitos keturios atžalos dar nėra sulaukusios pilnametystės.

Nusikaltimo metu K.Vyturiui buvo 17 metų, o jo bendrininkei – 14 metų.

Nuosprendžio jis laukia suimtas, o merginai skirta švelnesnė kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Parodymus teisme jie sutiko duoti tik po kitų bylos dalyvių apklausų.

Įviliojo į spąstus

Teisme pagarsinus kaltinamąjį aktą paaiškėjo, jog žmogžudystė buvo iš anksto kruopščiai suplanuota. Visi trys paaugliai vienas kitą gerai pažinojo.

Nojus ir Kęstutis buvo laikomi neišskiriamais draugais. K.Vyturys ikiteisminio tyrimo metu tvirtino, jog nusikaltimą sumanė kerštu deganti paauglė, kuri jį ir sukurstė.

Šiurpus planas gimė praėjusių metų kovo 28 dieną. K.Vyturys jį aptarė su keturiolikmete, o paskui jam pasirengė.

Mergina tų pačių metų gegužės 9 dieną Nojų įviliojo į spąstus – pakvietė jį atvykti į apleistą darželį, kuriame esą reikia pasikalbėti.

K.Viturys iš savo rūsio atsinešė seną kilimą, kuriame jie sugalvojo paslėpti aukos kūną, pasiėmė peilį.

Peilį slėpė pas kaimynus

K.Vyturys prisipažino Nojui smogęs peiliu į kaklą – nuo dūrio jis mirė, o kūną paaugliai suvyniojo į kilimą ir paslėpė nebeveikiančiame darželyje tarp statybinių nuolaužų.

Palaikai buvo rasti po dviejų savaičių, jau vykstant intensyvioms paieškoms. Per kratas kriminalistams pavyko rasti peilį, tačiau ne Kęstučio namuose, o netoliese esančiame pažįstamų žmonių valdoje.

Žmogžudystės įnagį jis ten numetė slapta nuo šeimininkų.

Išaiškėjo, kad 17-metis moksleivis mėgdavo nešiotis peilius, juos netgi kolekcionavo. Kaimynų sklype buvo paslėpti ir Nojaus daiktai – rūbai, kuprinė, akiniai.

Nojus ir metais už jį jaunesnis Kęstutis buvo laikomi artimais draugais – kartu lankė Jurbarko Naujamiesčio progimnaziją, ją baigę tęsė mokslus Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje.

Paauglės telefone – siaubingi SMS

Greičiausiai paauglė nusikaltimą suplanavo, apakinta pavydo. Tyrėjų žinomis, paauglė buvo įsimylėjusi ketveriais metais vyresnį Nojų, tačiau jausmai buvo be atsako – jaunuolis draugavo su kita mergina.

O Kęstutis esą buvo neabejingas 14-metei.

Portalo lrytas.lt žiniomis, po nusikaltimo paauglė ėmė versti kaltę savo bendrininkui, tačiau ir pas ją buvo aptikti svarūs įkalčiai – pavyzdžiui, SMS žinutės draugei, kuriose jis klausė, kur būtų galima paslėpti kūną.

Bičiulė paprašė atsiųsti žmogžudystės vietos nuotrauką: „Parodyk, kur tu jį patvarkei“.

Dažnai ateidavo į svečius

Automobilių meistru ketinęs dirbti N.Armonas nekėlė problemų nei namuose, nei mokykloje – nesiveldavo į paauglių konfliktus, buvo mandagus, drausmingas.

Pas Nojų į svečius dažnai ateidavęs K.Vyturys taip pat atrodė padorus vaikinas. Abu įtariamieji žudikai yra kilę iš tvarkingų šeimų, o K.Vyturys net buvo policijos rėmėju.

Tiesa, iš rėmėjų sąrašo jis buvo išmestas likus mėnesiui iki nužudymo, kai įsivėlė į gatvės muštynes.

Psichiatrinė ekspertizė atskleidė, jog paauglys ir jo bendrininkė yra pakaltinami.

Nojaus mama I.Vaškevičiūtė tvirtino iš įtariamųjų šeimų per ikiteisminį tyrimą taip ir nesulaukusi atsiprašymo žodžių.

Melavo apie narkotikus

Pirmadienį teisme I.Vaškevičiūtė prisiminė, kas vyko po kraupaus nusikaltimo. Nesulaukusi sūnaus grįžtančio namo, ji pranešė policijai.

Tuo tarpu pas ją atėję K.Vyturys ir 14-metė įtikinėjo, jog Nojus buvo priverstas bėgti nuo čigonų, su kuriais esą susidėjo, prekiavo narkotikais ir pats juos vartojo.

Tai buvo melas, kurio paaugliai griebėsi, siekdami nukreipti dėmesį nuo savęs.

Įtariamieji greitai įkliuvo – teisėsauga ne tik aptiko svarius įkalčius, bet ir gavo informacijos, jog Kęstutis ketina sprukti į užsienį.

Vygantas Trainys« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook