Balsavimas

Ar reikia gyvūnų kapinių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kraupiu išpuoliu prieš 17-metę įtariamas jurbarkietis nusikrat...

Kraupiu išpuoliu prieš 17-metę įtariamas jurbarkietis nusikratė elektroninės apykojės (3)

2019-07-29

lrytas.lt nuotr.

Tauragės rajono apylinkės teismas pirmadienį sušvelnino kardomąsias priemones, skirtas žiauriu paauglės sumušimu ir pasikėsinimu išžaginti įtariamam 17-mečiui jurbarkiečiui, šio miesto politikų poros sūnui. Intensyvus stebėjimas elektronine apykoje panaikintas, skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, tėvų priežiūra.

Klaipėdos prokurorė prašė dar mėnesiui pratęsti intensyvios priežiūros laikotarpį, bet teismas su tuo nesutiko.

„Jau yra atlikti visi neatidėliotini tyrimo veiksmai, dėl kurių iki šiol buvo taikyta intensyvios priežiūros priemonė“, – lrytas.lt pranešė Tauragės teismo atstovas ryšiams su visuomene Mindaugas Radvila.

Kiti teisėjos Loretos Bajorinienės motyvai – nėra duomenų, kad nepilnametis būtų bandęs daryti poveikį, kviečiamas atvyksta pas pareigūnus. Be to, jis mokosi, gyvena su tėvais.

„Teismo nutarties dar nematėme. Nežinau, ar ją skųsime, reikia susipažinti su motyvais ir juos įvertinti“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo brutalų išpuolį patyrusios 17-metės ir jos šeimos advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Praėjusį penktadienį nepilnametė davė parodymus, kurių metu prisiminė kraupias užpuolimo detales.

Pirmadienį M.Vasiliauskas portalui lrytas.lt pranešė, jog merginos atstovai yra pateikę prašymą prokuratūrai leisti susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Atsakymas dar nėra gautas.

Po išpuolio merginos du mėnesius nebuvo galima apklausti dėl sveikatos būklės.

Paauglė, kuriai dvejose vietose buvo sulaužytas žandikaulis, kentė didžiulį skausmą. Po sudėtingos operacijos ji nepajėgė kalbėti.

Smurtu prieš ją įtariamas vaikinas lankė mišrius kovos menus, yra laimėjęs prizines vietas įvairiuose turnyruose. Jo tėvai iki išpuolio priklausė Darbo partijai.

Vaizdas buvo kraupus

Mergina iki šiol patiria ir didžiulį emocinį sukrėtimą, jai teikiama psichologų pagalba.

Vyresniųjų klasių moksleiviams iš įvairių Jurbarko krašto gimnazijų gegužės 26-osios naktį Tauragės rajono kaimo turizmo sodyboje švenčiant artėjančias mokslo metų pabaigtuves 17-metis pakvietė pasivaikščioti bendraamžę po sodybos teritoriją. Juodu nebuvo pažįstami. Vaikštinėjant po sodybą agresyviai nusiteikęs vaikinas, įtariama, ėmė priekabiauti prie moksleivės, daužyti ją kumščiais. Visi smūgiai kliuvo į galvą.

„Dukra gynėsi ir šaukėsi pagalbos, bet draugai viduje neišgirdo. Jis pasakė, kad ją užmuš“, – prisiminė merginos tėvas.

Pasigedę klasės draugės bendraamžiai išėjo jos ieškoti. Netrukus jie pamatė auką, gulinčią ant žemės kraujo klane.

Merginos veidas buvo neatpažįstamas, nusėtas žaizdų, kraujosruvų.

„Vaizdas buvo kraupus. Verkė ne tik mergaitės. Ašarų negalėjo sulaikyti ir vaikinai“, – pasakojo Jurbarko rajono gimnazijos direktorė.

Trauma – itin sudėtinga

Paauglė buvo skubiai pristatyta į Kauno klinikas ir paguldyta į reanimaciją, o įtariamąjį išsivežė policija. Tačiau greitai jis buvo paleistas iš areštinės. Įtariamam Jurbarko politikų sūnui buvo uždėta elektroninė apykojė. Toks prokuratūros sprendimas sukėlė merginos artimųjų pasipiktinimą, nesaugumo jausmą. Tačiau kardomoji priemonė nuo pirmadienio skirta dar švelnesnė. Smurtavęs 17-metis buvo neblaivus. Aiškinamasi, ar jis nevartojo narkotikų. Įtariama, kad smurtautojas kėsinosi išžaginti paauglę. Mergina patyrė dvigubą žandikaulio lūžį, jo gydymas – labai sudėtingas. Operacija truko 3 valandas.

Nepilnametę kankino ir galvos svaigimas, silpnumas. Be to, paauglei buvo pažeista trachėja, ji patyrė kaklo traumą, įskilo Adomo obuolys, išmuštas vienas dantis – naujas dantis bus įdėtas maždaug po pusmečio sugijus kaului. Dar keli dantys pažeisti taip, kad juos prireikė specialiai sutvirtinti. Ilgametis Kauno klinikų profesorius, Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovas Ričardas Kubilius tvirtino per savo karjerą kito tokio žiauraus sumušimo nematęs.

Nepilnametės šeima yra nepasiturinti, sunkiai suduria galą su galu. Motina žuvo per avariją, kai duktė dar buvo maža. Po išpuolio politikų sūnaus narystė sporto klube buvo sustabdyta, o jo motina sustabdė narystę Darbo partijoje.

lrytas.lt inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook