Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mažųjų žuvėdrų šiemet daugiau

Mažųjų žuvėdrų šiemet daugiau (0)

2019-07-02

Birželio 26 d. Panemunių parko ir Lietuvos ornitologų draugijos specialistai apžiūrėjo visas galimas mažosios žuvėdros (Sternulla albifrons) perimvietes.

Iš žinomų daugiau kaip 10 perėjimo vietų iš ankstesnių apskaitų, vykdant Valstybinio monitoringo programą, šiemet mažosios žuvėdros įsikūrė tik trijose vietose.

Vilkijos apylinkėse esančioje kolonijoje šiemet įsikūrė rekordinis mažųjų žuvėdrų skaičius – apie 40 porų.

Specialistams apsilankius kolonijoje, rastas tik vienas lizdas su dėtimi ir dar trys skirtingo amžiaus jaunikliai. Dauguma dėčių buvo sunaikintos tiksliai nenustatytų plėšrūnų.

Kadangi buvo sunaikintos dauguma mažųjų ir čia perėjusių upinių (Sterna hirunda) žuvėdrų dėčių, išsinešant kiaušinius su lukštais, tai greičiausiai galėtų būti mangutų grupės, o gal ir žmonių piktadariškas darbas.

Nepaisant šios netekties, šiemet trijose kolonijose perėjo net 60 porų mažųjų žuvėdrų. Tai – daugiausia per visą laikotarpį nuo „NATURA 2000“ tinklo teritorijos, skirtos perinčių paukščių apsaugai „Nemuno pakrantės ir salos tarp Kulautuvos ir Smalininkų“, įkūrimo 2004-aisiais.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook