Ministras žada pagalbą žiauriai sumuštos merginos artimiesiems...

Ministras žada pagalbą žiauriai sumuštos merginos artimiesiems, įtariamasis – laisvėje (2)

2019-05-30

Lietuvą šokiravo Jurbarko r. gyvenančios sužalotos paauglės istorija. Prieš keturias dienas vakarėlyje žiauriai sumuštos septyniolikmetės merginos artimieji prašo pagalbos. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pažadėjo, kad teisininkai šeimą konsultuos nemokamai. Sunkiais nusikaltimais įtariamas jaunuolis paleistas į laisvę – šiuo metu jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė.

Klasės vakarėlis virto tragedija

Po klasės vakarėlio dešimtoje klasėje besimokanti mergina atsidūrė Kauno klinikų reanimacjoje. Jurbarko rajone gyvenančios septyniolikmetės bendraklasiai pasikėsino išžaginti merginą ir žiauriai ją sumušė.

Portalo jurbarkosviesa.lt duomenimis dešimtokai ir vyresni mokiniai šventė mokslo metų pabaigą sodyboje su pirtimi. Vakarėlio dalyviai, buvę sodyboje nematė paties nusikaltimo momento, o merginą išgelbėjo jos pasigedę ir išėję į lauką ieškoti draugai.

Ten jie pamatė jau nusirengusį ir merginą ketinantį išprievartauti nepilnametį bei žiauriai mušamą auką.

Po šio įvykio merginos artimoji socialiniuose tinkluose pasidalino pagalbos prašymu, kuriame išsamiau aprašė nukentėjusios būklę bei susiklosčiusią situaciją. „Kaip sakė liudininkai, jos veido nebuvo galima atpažinti“, – socialiniame tinkle viešame įraše pasidalino paauglės artimoji.

Merginai smarkiai pažeista trachėja, išmušti keli dantys, sutrupintas žandikaulis bei nustatyta stipri kaklo trauma.

Anot merginos artimųjų, smurtavęs jaunuolis yra kovų menų prizininkas, lanko sporto klubą „Pantera“.

Šeima teisinę pagalbą gaus nemokamai

Merginos šeima paskelbė sąskaitą, į kurią galima aukoti tolimesniam merginos gydymui ir „gero advokato samdymui“.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pažadėjo, kad teisininkai šeimą konsultuos nemokamai. Tiesa, šeimai advokato neturėtų prireikti. Valstybinį kaltinimą palaikys prokuroras.

„Politikai negali kištis ir aiškinti teismų sprendimų, tai aš, kaip teisingumo ministras, to padaryti negaliu, bet po jūsų, gerbiamas Seimo nary, paklausimo, mes galime pasiūlyti ir turime valstybės garantuojamą teisinės pagalbos tarnybą, kuri galėtų pakonsultuoti. Mes imsimės iniciatyvos ir pasisiūlysime tėvams, kad galime juos pakonsultuoti“, – teigė E.Jankevičius.

Klausimą apie situaciją Jurbarke ministrui uždavė Seimo narys Robertas Šarknickas. „Neseniai įvyko Jurbarke vos ne mirtinas atvejis, kai buvo sudaužyta mergaitė, ir teismas nusprendė tą boksininką nepilnametį paleisti laikinai. Ar nebus grėsmės, kad kitą dieną tai nutiks kitai mergaitei?“ – klausė jis.

Prokuratūros atstovė: kardomoji priemonė gali pasikeisti

Tyrimą atliekančios Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė spaudai Ignė Rotautaitė-Pukenė 15min ketvirtadienį sakė, jog paaugliui pateikti įtarimai dėl pasikėsinimo išžaginti. Ji sakė, kad šis Baudžiamojo kodekso straipsnis apima ir smurtą.

„Priežasčių nekomentuojame“, – atsakė ji, paklausta, kodėl nebuvo kreiptasi į teismą prašant paauglį suimti. Jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, jis perduotas motinos globai.

„Jis gali lankyti mokyklą, nes yra rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Tai reiškia, neišvykti į užsienį, neišvykti iš miesto be prokuroro leidimo ir panašiai. Bet į mokyklą eiti jis tikrai gali, jis yra nepilnametis asmuo“, – teigė I.Rotautaitė-Pukenė.

Paklausta, ar kardomosios priemonės dar gali pasikeisti, ji teigė, kad – be jokios abejonės: „Tyrimo metu gali keistis vienaip ar kitaip surinkus tam tikrus duomenis, reikalingus tyrimui, apklausus pačią nukentėjusiąją, kada ji bus įgali būti apklausta ir panašiai.

Be abejo, tyrimo eigoje gali keistis.

“Socialiniai tinklai šiuo metu sprogsta nuo komentarų, kuriuose net grasinama įtariamajam nepilnamečiui, ne tik feisbuke bet ir kai kurių portalų komentaruose yra atskleidžiamos nepilnamečio ir jo tėvų tapatybės.

Policija: jei kreipsis, bus suteikta pagalba

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė 15min nesiėmė svarstyti, ar laisvėje esančiam paaugliui yra saugu.

„Negaliu pasakyti už kitus – jam saugu ar nesaugu. Visi mato, kokia yra situacija, o kas gali nutikti, interpretacijų gali būti visokių“, – sakė ji.

G.Kesminaitės teigimu, į Tauragės policiją nei vaikinas, nei jo tėvai nesikreipė. „Jeigu kreiptųsi, tikrai būtų suteikta pagalba“, – sakė ji.
www.15min.lt« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook