Balsavimas

Ar reikia gyvūnų kapinių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Miško šiukšlintojai išsigando viešumo

Miško šiukšlintojai išsigando viešumo (0)

2019-07-30

Šeštadienį skandalą socialiniuose tinkluose sukėlė atlikėjo Andriaus Pojavio paviešinti trys trumpi vaizdo įrašai, kuriuose matyti iš priekabos įvairią medieną miške kraunantys du vyrai. Pastebėję, kad juos filmuoja, vyrai elgėsi agresyviai.

Jurbarke pas tėvus viešintis A. Pojavis šeštadienio popietę su dukromis vaikštinėjo miške, kai du pagyvenę vyriškiai ramiausiai miške išvertė pilną automobilio priekabą šiukšlių. Vaizdo įraše matyti, kad tai – daugiausia medinių baldų dalys, plokštės.

„Pradėjus filmuoti, jie pribėgo ir man pradėjo grasinti. Buvau su dviem mažametėmis dukromis. Tie vyrai buvo nusiteikę agresyviai, bet aš susitvardžiau, nes dukros buvo su manimi. Jos nesureikšmino šios situacijos“, – pasakoja Andrius. Jis vyrų paprašė susitvarkyti. „ Negalėjau likti abejingas tokioje situacijoje“, – tikina atlikėjas, nepabijojęs akistatos su pažeidėjais.

A. Pojavis nufilmuotą medžiagą įkėlė į savo feisbuko paskyrą ir sulaukė daugybės komentarų ir per 6 tūkst. pasidalijimų. Žmonės dėkojo atlikėjui už pilietiškumą ir ragino kreiptis į policiją, aplinkosaugininkus. „Kreipiausi į Aplinkos apsaugos agentūrą, užregistravau įvykį“, – sako A. Pojavis.

Sekmadienį atlikėjas nuvyko vėl į tą pačią vietą miške. „Vakar vieta jau buvo sutvarkyta . Mišką reikia gerbti, nori to ar ne“, – pirmadienį „Šviesai“ tvirtino atlikėjas. Pasak jo, viešindamas vaizdo medžiagą jis nesiekė sukelti pykčio bangą, tačiau jam smagu, kad žmonės gamtos teršimo faktams yra neabejingi.

Atostogaujantis Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Andrius Šašys sako, kad visi pranešimai apie gamtos teršimą patenka į pranešimų centrą, iš kurio nukreipiami į įvykio rajoną tirti. Įvykius sekantis pareigūnas mano, kad šiukšlių nelikus, pažeidėjų bausti už žalą aplinkai pagrindo nėra – jie turėtų būti nubausti už aplinkos teršimo faktą. „Vaizdo medžiagoje matyti ir mašinos numeris, ir veidai. Surasti tikrai nebūtų sunku. Radus mašinos savininką, tegu aiškinasi, kas ir kaip“, – sako A. Šašys.

Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Arnoldas Pocius juokiasi: „Abu pažeidėjai pirmadienį ryte didelėmis akimis stovėjo už durų. Išsigandę viešumo patys atėjo.“

Pasak pareigūno, ryte šiukšlintojus jis apklausė tik neoficialiai, užsirašė kontaktus, išklausė jų versijos. Dar nebuvo gautas nurodymas pradėti tyrimą. „Tirs Raseinių aplinkos apsaugos inspekcija. Vėl kviesime pažeidėjus, bus surašytas protokolas, nustatytos visos aplinkybės“, – sako A. Pocius.

Pažeidėjai – vyresnio amžiaus vyrai, vienas gyvena netoli Smukučių sodų, kitas – aiškios gyvenamosios vietos neturi. „Jie pateikė savo versiją. Neva, medienos atraižas atvežė ir iškrovė netoli šlaito, kur gyvena jų pažįstamas, kuris tą medieną esą būtų naudojęs statybos darbams. Kiek matyti iš vaizdo įrašų, tos šiukšlės statyboms nelabai tinka“, – sako A. Pocius. Vyrai tiesiog mėgina išvengti didesnės bausmės.

Pasak pareigūno, tai, kad vyrai, išsigandę kilusio triukšmo, patys šiukšlyną sutvarkė, atleidžia juos tik nuo baudos už žalą aplinkai. „Tačiau jie turės pateikti dokumentus, kur tas atliekas iš miško surinkę padėjo“, – tikina A. Pocius.

Pasak specialisto, vyrams gresia sankcijos už aplinkos teršimą. „Jiems galėtų būti pritaikytas Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnio 1 dalis ir grėstų įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 Eur“, – sako A. Pocius.

Bausmė už gamtos teršimą – nedidelė, tačiau šiukšlintojus geriausiai nubaudė viešumas. Vaizdo medžiagoje matomi veidai, automobilio numeris, tad pažeidėjus atpažinti tikrai nesudėtinga. Visuomenės pasmerkimas, gėda prieš draugus, pažįstamus, netgi baimė būti surastiems ne pareigūnų, o šiukšlintojus pasiruošusių pamokyti asmenų – privertė gailėtis ir prisipažinti. Šito pamiršti ilgai nepavyks.

Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook