Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Nemo“ atplauks ir kitą vasarą

„Nemo“ atplauks ir kitą vasarą (0)

2018-08-18

Renatas Žyla tvirtina esąs ne kelionių organizatorius, o nepamirštamų atostogų kūrėjas. L. Pilecko nuotr.

Tuštutėlė buvusi Jurbarko mažųjų laivelių prieplauka pastarosiomis dienomis pilna gyvybės. Rugpjūčio 11-ąją čia keletui dienų prisišvartavo turbūt didžiausias plaustas Lietuvoje – „Nemo“. Jurbarkas – paskutinė stotelė plaustui, kuris šiemet keletą atostogautojų grupių plukdė nuo pat Lietuvos ir Baltarusijos pasienio.

„Nemo“ kūrėjas – penkerius metus Anglijos pietuose esančiame mieste Bournemouth gyvenantis ir vairuotoju dirbantis druskininkietis Renatas Žyla. Vyras tikina, kad mintis plaukti plaustu kilo maždaug tuo pačiu metu, kai išvažiavo į užsienį. Tačiau jis net neįsivaizdavo, kad galiausiai viskas virs 160 kvadratinių metrų viešbučiu ant vandens.

„Žinote, yra dvi svajonių rūšys. Vienos veda į aklavietę, kitos – į savęs realizavimą. Galima svajoti nusipirkti superautomobilį, tačiau galima svajoti ir apie tai, kad automobilį susikonstruosi pats ir juo apvažiuosi pasaulį. Tarp šių svajų yra milžiniškas skirtumas. Mano svajonė nebuvo plaustas. Aš tiesiog norėjau savo gyvenimą paversti nuotykiu. Ir tai turėjau pasiekti pačiu įsimintiniausiu man būdu. Taip prasidėjo projektas, kurį pavadinau „River World“. Tai – kelionė be galutinio tikslo“, – sakė Renatas.

Druskininkietis savo kūrinį pavadino rašytojo Žiulio Verno knygos „20 tūkstančių mylių po vandeniu“ herojaus kapitono Nemo vardu.

Trečią kartą plaustu keliavusi „Nemo“ komanda ant vandens praleido pusantro mėnesio. Per tą laiką pasikeitė kelios kartu plaukusių keleivių grupės. Kiekviena jų plauste praleisdavo po penkias dienas. Plausto kapitonas tikina savęs nelaikantis kelionių organizatoriumi. Jis tik kuria atostogas, kurios žmonėms padeda sulėtinti gyvenimo ritmą ir atitrūkti nuo kasdienio skubėjimo.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

"Šviesos" inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook