Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Nuo Bišpilio skambėjo „Tautiška giesmė“ (nuotraukos)

Nuo Bišpilio skambėjo „Tautiška giesmė“ (nuotraukos) (0)

2017-07-06

Liepos 6-ąją jurbarkiečiai ir miesto svečiai sutiko ant Bišpilio piliakalnio, kur sugiedotas Lietuvos himnas. Taip rajonas prisijungė prie Valstybės atkūrimo šventės. Kadangi 2017 metai paskelbti Lietuvos piliakalnių metais, „Tautiška giesmė“ šiemet buvo giedama nuo 100 valstybei svarbių piliakalnių, taip kartu simboliškai pažymint ir Valstybės atkūrimo 100-mečio pradžią. 

Susirinkę jurbarkiečiai iš pradžių stebėjo muzikinę - teatrinę kompoziciją „Piliakalnių šviesa“, skirtą tautinio kostiumo ir Lietuvos piliakalnių metams. Vėliau - giedojo „Tautiška giesmę.“.

Startas visos šalies šventei buvo duotas ant Dubingių piliakalnio Molėtų rajone. Lygiai 21.00 val. dainininkas Andrius Mamontovas davė pirmąjį toną vieningai Lietuvos himno giesmei. Renginį vedė žurnalistas ir visuomenės veikėjas Andrius Tapinas.

 „Džiaugiuosi, kad man jau antrus metus iš eilės tenka garbė vesti centrinį „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ renginį. Mano galva, tai viena tų pilietinių iniciatyvų, kurios parodo, kad mes, lietuviai, mokame ir galime būti vieningi, džiaugtis ir didžiuotis savo valstybe ir originaliai švęsti jai svarbias progas. Svarbu ir tai, kad būtent pilietinė, mūsų pačių puoselėta ir užauginta iniciatyva duos startą valstybės atkūrimo 100-mečiui“, - sakė A. Tapinas.
 
 Dubingių piliakalnis pagrindinio renginio vieta pasirinktas ne tik dėl savo dydžio, tačiau ir dėl reikšmės Lietuvos istorijai. Šioje vietovėje XVI a. gyveno Lietuvos valstybingumą ne kartą gynusi Radvilų giminė. Prieš keletą metų būtent Dubingių piliavietėje buvo atrasti ir vienų iškiliausių šios giminės atstovų palaikai.
 
 „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ gimė prieš devynerius metus, kai „Tūkstantmečio odisėjos“ metu buriuotojai jachta „Ambersail“ apsuko Žemės rutulį ir, aplankę pasaulio lietuvių bendruomenes, pakvietė visus tautiečius švęsti Lietuvos vardo tūkstantmetį visiems vieningai vienu metu giedant Lietuvos himną. Ši iniciatyva, palaikoma pilietiškų žmonių, organizacijų ir aktyvių bendruomenių, jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi.
 
 Visus 100 piliakalnių, nuo kurių šiais metais buvo giedama „Tautiška giesmė“, galima rasti sužymėtus specialiame žemėlapyje, esančiame iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ tinklapyje.
 
 Daugiau nuotraukų rasite čia.

ELTA ir „Šviesos“ inform.



« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook