Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pėsčiųjų zonoje – skrydis į pastatą (nuotraukos)

Pėsčiųjų zonoje – skrydis į pastatą (nuotraukos) (7)

2017-12-25

Gruodžio 25-osios popietę Jurbarke prisiskraidė „Volkswagen Sharan“ ekipažas. Pirminiais duomenimis, įsukęs į pėsčiųjų zoną tarp Kauno ir Nemuno gatvių vairuotojas, spustelėjęs akceleratorių, nesuvaldė automobilio ir rėžėsi į daugiabutį.

Šioje vietoje leistinas greitis – vos 20 km/val. Kelio danga, nors ir šlapia, nebuvo slidi, nes oro temperatūra – pliusinė.

Nepatyrę jaunuoliai greičiausiai neįvertino, kad posūkyje automobilio greitis buvo per didelis. Nesuvaldyta transporto priemonė buvo smarkiai sudaužyta. Mašina priklauso ne prastus vairavimo įgūdžius pademonstravusiam vaikinui, o jo tėvams.

Panašu, kad vairuotoją labiau nei patirti nuostoliai jaudino viešumas. „Ko čia fotografuoji?“ – net keletą kartų objektyvo bandė išvengti žalialapis vairuotojas.

Pasak Jurbarko r. policijos komisariato viršininko Aivaro Dumčiaus, visgi vaikinas turėtų piktintis ne kitų veiksmais, o pagalvoti apie savo sprendimų pasekmes.

„Šioje vietoje, pėsčiųjų zonoje, vairuoti reikia itin atsargiai, nes bet kuriuo metu gali atsirasti pėstysis. Tokias avarijas ir apskritai neatsargų, o gal net chuliganišką vairavimą vertiname labai principingai. Dar kartą įspėjame vairuotojus – elkitės kelyje atsakingai“, – sakė Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas.

Pareigūnas tikina, kad pėsčiųjų zonoms išskirtinio dėmesio neskiria ir greičio viršytojų jose negaudo. „Turi žmonės patys suprasti, kad ten važiuoti riekia atsargiai. Nepastatysi kiekvienoje vietoje po pareigūną, kad kontroliuotų. Turime gerbti ir vieni kitus, ir patys save, ir galvoti, ką ir kaip darome“, – įsitikinęs A. Dumčius.

Visai kitokią poziciją, nei tėvų automobilį sukūlęs jaunuolis, užėmė gruodžio 21 d. netoli Pilies k. nuo kelio nuvažiavusio ir ant šono nuvirtusio „Ford Focus“ vairuotojas. Vyras nekaltino aplinkinių, o tik padėkojo situaciją padėjusioms išspręsti tarnyboms.

„Dėkoju Jurbarko greitosios pagalbos, priešgaisrinės tarnybos ir policijos darbuotojamss, operatyviai padėjusiems gelbėjant žmones autoįvykyje ties Vytėnais. Nuoširdžiai dėkoju visiems už pagalbą. Gražių ir ramių švenčių“, – laiške redakcijai rašė vyras.

Gruodžio 27-ąją apie 10.30 val. kelyje iš Smalininkų į Jurbarką į šalikelę nuslydo ir vertėsi „BMW“. Automobilis sudaužytas nepataisomai, tačiau žmonės nenukentėjo.

Nelaimės vietoje kelią dengia miško metamas šešėlis, todėl asfalto neįšildo saulė. Kelio danga buvo tokia slidi, kad ant jos net stovėti sunku.

Pasak A. Dumčiaus, vairuotojai turi įvertinti permainingas važiavimo sąlygas šiuo metų laiku, vairuoti reikia itin atsargiai, nepamirštant saugaus greičio.

„Keliai tikrai slidūs. Net mūsų ekipažai dėl slidaus kelio ne visada spėja laiku reaguoti į iškvietimus. Nuolat primename, kad vairuotojai turėtų įvertinti kelią, tačiau žmonės į tai nekreipia dėmesio. Per pastarąjį mėnesį nuo kelio nuvažiavo ne vienas ir ne du automobiliai“, – trečiadienį sakė pareigūnas.

Nors vienas po kito pabiro eismo įvykiai, kalėdinis laikotarpis buvo palyginti ramus. Per šias dienas pradėti vos keli ikiteisminiai tyrimai – visi jie susiję su alkoholiu.

Gruodžio 23 d. apie 19.15 val. pareigūnai patikrinti sustabdė automobilį „Ford Galaxy“. Paaiškėjo, kad jo vairuotojas – neblaivus, jam nustatytas vidutinis girtumas (1,84 prom.). Už šį nusižengimą kauniečiui teks atsakyti teisme.

Tą pačią dieną, apie 19.10 val., dėl svaigalų bėdų prisidarė vyrai Vidkiemio kaime (Smalininkų sen.). Apkvaitęs 32-ejų smalininkietis (0,73 prom.) parduotuvėje trenkė 28-erių girdžiškiui ir nuskėlė dantį.

Gruodžio 24-ąją apie 6.30 val. Skirsnemunėje blaivus vyras trenkė girtam tėvui. Nukentėjusiajam nustatytas 1,31 prom. girtumas.

Dar vienas smurto atvejis registruotas gruodžio 27-ąją Klausučiuose (Seredžiaus sen.). 34-erių vyras daužė daiktus ir grasino susidoroti su vienuolika metų vyresne sugyventine. Smurtautojui nustatytas 2,33 prom. girtumas. Jis buvo sulaikytas.

„Kreipėsi žmonės ir dėl muzikos, ir dėl petardų. Tačiau raginčiau visus būti kiek pakantesnius. Šventinis laikotarpis visada būna triukšmingesnis“, – sakė A. Dumčius.

Gruodžio 28-ąją apie 22 val. policininkai Tamošiuose (Veliuonos sen.) patikrinti sustabdė įtarimų sukėlusį automobilį „Opel Zafira“. Netrukus paaiškėjo, kad nuojauta pareigūnų neapgavo – transporto priemonę vairavo girtutėlis 46-erių vyras. Pažeidėjui nustatytas 1,86 prom. girtumas.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook