Balsavimas

Ar maudotės Nemune?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Psichiatras Stasys Makūnas supainiojo viešus ir privačius inte...

Psichiatras Stasys Makūnas supainiojo viešus ir privačius interesus (5)

2017-07-05

S.Makūnas ne tik nevengė interesų konflikto, bet savo veiksmais dar ir sukūrė prielaidą tokiam konfliktui kilti bei pasinaudojo gautomis vadovaujamomis pareigomis asmeninei naudai gauti. 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad laikinai direktoriaus pareigas ėjęs VšĮ Jurbarko rajono psichikos sveikatos centro (JRPSC) gydytojas psichiatras Stasys Makūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus - nusišalinti.

Tyrimą VTEK atliko Jurbarko rajono savivaldybės mero pranešimo pagrindu. Tyrimo metu nustatyta, kad, tapęs laikinuoju įstaigos vadovu, S.Makūnas priėmė sau palankų sprendimą. JRPSC direktoriaus pareigas savivaldybės meras jam pavedė vykdyti pustrečios savaitės - 2016 m. lapkričio 4-23 dienomis - ir už tai nustatė 30 proc. jo pareiginės algos dydžio priemoką.

Penktadienį pradėjęs eiti šias pareigas, pirmadienį S.Makūnas išleido įsakymą, kuriuo pakeitė su juo anksčiau sudarytos darbo sutarties sąlygas, nustatydamas didesnį etatą ir, atitinkamai, padidindamas atlyginimą už JRPSC savo atliekamą gydytojo psichiatro darbą.

Nėra duomenų, kad jis būtų siekęs įvykdyti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nustatytą pareigą vengti interesų konfliktą keliančių sprendimų rengimo, svarstymo ar priėmimo.
VTEK vertinimu, S.Makūnas ne tik nevengė interesų konflikto, bet savo veiksmais dar ir sukūrė prielaidą tokiam konfliktui kilti bei pasinaudojo gautomis vadovaujamomis pareigomis asmeninei naudai gauti. Šiuo atveju nėra svarbu, kad didesnis atlyginimas S.Makūnui išmokėtas nebuvo, o minėtasis įsakymas buvo panaikintas. Svarbu tai, kad jis dalyvavo jam interesų konfliktą kėlusioje procedūroje. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook