Savivaldybės pyragai – už miesto puošmenas

Savivaldybės pyragai – už miesto puošmenas (0)

2020-01-15

Kalėdinio parkelio kūrėjams savivaldybė padovanojo 47 šakočius. Vytauto Didžiojo progimnazijos 2C klasės mokytojai Lolitai Žukauskienei ir tėvų atstovei Rytei Galbuogienei padėkota už eglutę iš pakabų. D. Karopčikienės nuotr.

Sausio 9 d. į susitikimą su Jurbarko rajono savivaldybės vadovais buvo pakviesti Kalėdinių eglučių parkelio Jurbarke bei kitų šventinių miesto puošmenų kūrėjai. Pasidžiaugta iniciatyviais žmonėmis, visiems padėkota ir prie arbatos puodelio kalbėtasi apie kitas miesto puošybos idėjas.

Gausiai susirinkusius eglučių parkelio kūrėjus sveikino meras Skirmantas Mockevičius. Muzikinį pasveikinimą dovanojo akordeonininkas Tadas Kulikauskas iš Antano Sodeikos meno mokyklos, mokytojo Audriaus Daučiansko mokinys.

Kad Jurbarke šventės šiemet buvo ypač puošnios, įvertino ir vietiniai gyventojai, ir atvykusieji pasisvečiuoti. Prie pagrindinės miesto kalėdinės eglutės dvaro parke vakarais skambėjo muzika ir būdavo gausu žmonių.

Jurbarko eglutė sulaukė daugybės teigiamų vertinimų socialiniuose tinkluose ir pagrįstai buvo pripažinta viena gražiausių Lietuvoje.

Meras S. Mockevičius akcentavo, kad, palyginus su kitais miestais, kurie kalėdinėms eglėms išleido tūkstančius ir dešimtis tūkstančių, Jurbarko eglutė – visiškai pigi, ji tekainavo 80 eurų. „Siekėme, kad būtų ne kuo brangiau, bet kuo gražiau“, – sakė meras ir dėkojo bendrovei „Jurbarko komunalininkas“, Jurbarko seniūnijai, kultūros centrui, pasirūpinusiems itin gražiomis šventinėmis miesto puošmenomis. „Jurbarko komunalininko“ vadovas Edmundas Mačieža kitoms Kalėdoms žadėjo ir kitokių puošmenų, ir gal net sniego. O Jurbarko seniūnas Romualdas Kuras kvietė rengtis Velykoms – toje pačioje vietoje planuojamas margučių parkelis.

Skoningai atrodė keturi kėniai, augantys prie kultūros centro, šventiniu laikotariu tapę kalėdinėmis eglutėmis. O kalėdinių eglučių parkas skverelyje prie „Liukso“ kavinės Vytauto Didžiojo bei Dariaus ir Girėno gatvių kampe žavėjo išmoningumu ir skleidė ypač malonią šviesą, nes šias eglutes papuošė įmonių, įstaigų, organizacijų, bendrovių, bendruomenių žmonės.

Sukurti Kalėdinių eglučių parkelį jau pernai pakvietė Jurbarko r. savivaldybė ir miesto seniūnija. Graži idėja sulaukė pritarimo, o šiemet išaugo į dar didesnį reginį.

Susitikimą vedusi Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Eglė Mazur sakė negalėjusi atsistebėti kūrėjų sumanumu ir eglučių originalumu bei akcijos dalyvių gausumu – kalėdiniame parkelyje buvo papuoštos 47 eglutės. Susirinkusieji savivaldybėje galėjo dar kartą pasigėrėti visomis eglutėmis – jų fotografijos buvo rodomos ekrane, o savivaldybės meras eglučių kūrėjams įteikė po  šakotį.

Parkelio kūrimo akcijoje aktyviai dalyvavo ugdymo įstaigos: Jurbarkų darželio-mokyklos antrokai, Naujamiesčio progimnazijos 1A, 2A, 2B, 2C klasės, Vytauto Didžiojo progimnazijos 2B ir 5A klasės, lopšelio-darželio „Nykštukas“ Spinduliukų, Zuikučių, Drugelių grupės, „Ąžuoliuko“ mokykla, Antano Sodeikos meno mokykla, taip pat Jurbarko vaikų dienos užimtumo centras ir Atviras jaunimo centras.

Savo eglutes parkelyje pastatė ir Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos jaunieji miško bičiuliai, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos specialiojo ugdymo skyrius.

Vaikams padėjo mokytojai, auklėtojai, tėveliai, o išmonė liejosi per kraštus: vieni žaisliukus padarė iš suvalgyto jogurto indelių, kiti puošė pirštinėmis, kurių antroji pora jau pamesta, šokanti klasė eglutę sukonstravo iš šokių rūbelių pakabų, grojanti – panaudojo seną būgną.

Jurbarko politiniai kaliniai ir tremtiniai eglutę papuošė iš Sibiro parsivežtais žaisliukais – Seneliu ir Snieguole, o Trispalvės nuo eglutės viršūnės neliko, pasak Angelinos Veniulienės, patį pirmąjį vakarą. Turbūt vėliavėlę nupūtė vėjas.

Dėl vėjo įvairių pokyčių patyrė ir Jurbarko Carito eglutė. „Pirmiausia nupūtė Carito skėtį. Ir vėliau sulaukiau ne vieno skambučio: vėjas vėl pavertė jūsų eglutę, bet mes jau pataisėme. Dėkoju visiems, kurie pataisė – tai ir yra tikrasis caritas“, – sakė karitietė Alma Busch.

O štai V. Oželienės akmens apdirbimo įmonės eglutės niekas nesugadino. „Sugalvojo darbuotojai, pats neturėjau tam laiko, ir padarė akmeninę – kad vėjas nenuverstų“, – sakė įmonės vadovas Nerijus Mockus.

Meras S. Mockevičius tvirtino, kad didžiulės padėkos nusipelno verslo įmonės, kurios, būdamos labai užsiėmusios, rado laiko dalyvauti miesto puošimo akcijoje. Meras pastebėjo, kad tai buvo ir gera verslo reklama – lankytojai žavėjosi eglutėmis ir domėjosi, kuo užsiima jas sukūrusios įmonės.

Beje, daugelyje eglučių atsispindėjo ir įmonės veikla: A. Gailiaus firmos „Arvaira“ ir „Jurbarko saugaus eismo centro“, Rūtos gėlių galerijos ir Justės švenčių dekoravimo. Eglutes papuošė Gretos Grybaitės namų valymo paslaugų įmonė, bendrovė „Bilaris“, parduotuvės „Auksė“, „Iki“, „Gausa“.

„Kai išardysime eglutę, detales sudėsime į kompiuterius ir atiduosime klientams“, – pokštavo UAB „Lanmeta“ atstovas, parnešiantis įmonei savivaldybės dovanotą pyragą.

Juodai baltą eglutę, kaip nespalvotą nuotrauką, papuošė R. Akutaitienės fotografavimo įmonė, o UAB „Aucad“ sukonstravo pakabinamą eglutę – didžiulį gaublį, ant kurio – mažas Jurbarko miestelis.

Parkelio favoritas daugeliui lankytojų turbūt buvo UAB „Vers Deko“ sukomponuotas kalėdinis miškas – tokius puošybos ir kitus gaminius įmonė tiekia Europos rinkai. O daugiausia selfių, ko gero, buvo padaryta prie grožio namų „MEM“ sukurtų šviečiančių angelo sparnų.

Kalėdinio parkelio kūrimo nuošalėje neliko Skirsnemunės ir Žindaičių bendruomenės, Miškininkų gatvės bendruomenė, Dainių II kaimo bendruomenė „Jovarų alėja“, Žindaičių bendruomenė „Mituva“ kartu su Varlaukio bendruomene, Varlaukio bendruomenė kartu su Eržvilko gimnazijos Varlaukio skyriumi. Dalyvavo ir Jurbarko rajono neįgaliųjų draugija bei neįgaliųjų klubas „Svaja“, Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centras.

Smalininkų senjorų namai po šios akcijos praturtėjo katinėliu, kuris visą šventinį laikotarpį buvo radęs šiltą prieglobstį po puošnia įstaigos eglute. „Išprausėm ir apgyvendinom jį savo senjorų namuose“, – pasiimdamas šakotį sakė viešosios įstaigos direktorius Darius Vasiliauskas.

 Dėkodamas Kukarskės globos namams už jų eglutę, meras apgailestavo, kad nepakvietė Kidulių – juk tai kaip Jurbarko priemiestis. „O mes ir nekviesti jus susiradome“, – sakė kaimyninio Šakių rajono įstaigos atstovė.

Ant Jurbarko viešosios bibliotekos papuoštos eglutės šmirinėjo popierinės žiurkės, kurios, pasak bibliotekos direktorės Rasidos Kalinauskienės, gali būti ne tik šių metų, bet ir „knygų žiurkės“ simbolis. O VšĮ Jurbarko socialinės paslaugos kalėdinį parkelį papuošė šių metų simboliu – didžiule, spalvinga žiurke, kuriai pagaminti, pasak įstaigos vadovės Audronės Balčiūnienės, panaudojo senų vežimėlių ratus.

Šventės baigėsi, eglutės užgeso. Tačiau kasdien vis daugiau randasi dangaus šviesos, kurioje gyvenkime ir laukime kitų švenčių.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook