Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Sprogimas pražudė sutuoktinių porą (nuotraukos)

Sprogimas pražudė sutuoktinių porą (nuotraukos) (0)

2018-11-09

Naktį į penktadienį sprogimas nugriaudėjo viename Vadžgirio namų. Pirminiais duomenimis, nelaimės priežastimi galėjo būti dujos. Tikėtina, kad sprogo vienas ar daugiau namo rūsyje sukrautų balionų. Juose buvo laikomos dujos, skirtos namo šildymui.

Sprogimas sukėlė kur kas skaudesnių pasekmių, nei supleškėjęs turtas.  Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Statkus patvirtino, kad žuvo du žmonės.

Sprogimas dėl dujų nuotėkio įvyko apie 3 val. ryto. Netrukus įvykio vietoje rasti sutuoktinių – moters (g. 1960 m.) ir vyro (g. 1961 m.) kūnai.

Namas buvo šildomas suskystintomis dujomis, patalpose tuo metu buvo ir daugiau dujų balionų. Kodėl jie buvo laikomi ne specialioje spintoje pastato išorėje, o sunešti į uždarą rūsį – lieka neaišku. Galimai taip pasielgta prieš žiemos šalčius, vengiant situacijų, kai spintose balionuose laikomos dujos užšąla.

Pasak Jurbarko r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiojo specialisto Edvino Šulskio, tikslias nelaimės priežastis pareigūnai nustatys per tyrimą. Tačiau labiausiai tikėtina, kad tragedija įvyko dėl dujų balionų taisyklių nesilaikymo.

„Sprogimas įvyko rūsyje, kur buvo sukrauti namo šildymui naudojami dujų balionai. Tikėtina, kad buvo dujų nuotėkis ir susikaupusios dujos sprogo. Taisyklės reikalauja, kad balionai būtų laikomi lengvų konstrukcijų, gerai vėdinamose patalpose“, - sakė E. Šulskis.

Ugniagesiams iš pradžių buvo pranešta apie gaisrą. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad liepsnos – tik tikrosios nelaimės pasekmė. Per paryčiais įvykusį sprogimą sutuoktinių pora žuvo iš karto. Sprogimo banga buvo tokia galinga, kad namą sugriovė tarsi kaladėlių krūvą.

Penktadienio rytą nelaimės vietą tvarkę ugniagesiai ilgai negalėjo pasiekti rūsyje likusių balionų. Kiek jų ten buvo įvykstant nelaimei ir kiek sprogo – lieka neaišku.

Žuvę sutuoktiniai papildė liūdną rajono statistiką. Šiais metais per gaisrus ir sprogimą rajone žuvo penki žmonės. Tai – neįprastai daug. Prieš tai keletą metų panašių mirčių buvo išvengta visiškai.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook