Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Sučiupta tris elnius sumedžiojusi ketveriukė, ugniagesiui gres...

Sučiupta tris elnius sumedžiojusi ketveriukė, ugniagesiui gresia atleidimas (11)

2019-10-02

Jurbarko rajone aplinkosaugininkai antradienį neteko žado, išvydę tris nelegaliai sumedžiotus elnius. Su tokiu įžūliu brakonierių siautėjimu jau seniai neteko susidurti – padaryta žala gamtai gali sudaryti apie 17 tūkst. eurų. Vienas iš keturių įtariamųjų dirba vietos savivaldybės ugniagesių tarnyboje. Dėl galimo polinkio brakonieriauti aplinkiniai žmonės jau prieš kurį laiką jį ironiškai praminė Gamtininku.

Nušauti gyvūnai aptikti antradienio popietę Pupkaimio kaimo sodyboje (Raudonės sen). Gamtos sergėtojai išvežė įkalčius – medžioklinius šautuvus ir traktorių su priekaba, kurioje buvo gabenami laukiniai keturkojai. Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius patvirtino naujienų portalui lrytas.lt, jog yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto medžiojimo padarant gyvūnijai didelę žalą. Sulaikomi brakonieriai nesipriešino, įkalčių slėpti nebandė.

Pirminiais duomenimis, brakonieriavo du medžiotojo bilietus turintys vyrai ir du jų bendrininkai, atlikę pagalbininkų vaidmenį.

Elnieną greičiausiai buvo planuojama realizuoti dalį jos panaudojant savo poreikiams.

Jurbarko rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stasys Pocius apie tai, kad pavaldinys figūruoja nešvarioje brakonieriavimo istorijoje, sužinojo tik trečiadienį pabendravęs su vietos gamtosaugininku.

S.Pociaus žiniomis, trys elniai buvo sumedžioti skirtingais laikotarpiais per pastarąsias kelias dienas.

„Su juo dar nekalbėjau. Jei kaltė bus įrodyta, priimsime griežtą sprendimą, darbe jo neturėtų likti“, – pasakojo Jurbarko krašto ugniagesių vadovas.

Gamtininkas į priešgaisrinę tarnybą buvo priimtas į darbą prieš kelis mėnesius, dėl jo nusiskundimų negauta. Vadovams iki šiol nebuvo žinoma, kad jis gali užsiimti brakonieriavimu.

S.Pocius girdėjo, kad jo pavaldinys ugniagesių tarnyboje yra ir medžiotojas.

Ugniagesiui ir kitiems trims vyrams už nelegalų trijų elnių sumedžiojimą gali tekti ne tik smarkiai pakratyti pinigines, padengiant gamtai padarytą žalą, bet ir sėsti į teisiamųjų suolą.

Baudžiamajame kodekse numatyta bauda, kurią tektų papildomai sumokėti prie žalos, laisvės apribojimas, areštas arba kalėjimas iki 2 metų.

Dėkojame apie įvykį pranešusiems skaitytojams.

lrytas.lt ir „ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook