Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vėl pastatė nelegalų paminklą

Vėl pastatė nelegalų paminklą (10)

2017-08-31

Prie Rotulių netyla prieš daugiau nei metus įvykusios tragiškos avarijos aidai. Tuomet didžiuliu greičiu nuo Jurbarko atskriejęs motociklininkas rėžėsi į iš šalutinio kelio išvažiavusią „Audi“. Motociklininkui atvykę medikai padėti jau nebegalėjo. Jis žuvo vietoje.  Po metų nuo tragedijos motociklininko draugai šalia kelio pastatė pustrečio metro aukščio paminklą. Tačiau netrukus jis buvo pašalintas – statinys pasirodė nelegalus ir sukėlė nemenką rotuliečių pasipiktinimą.

Po metų nuo tragedijos motociklininko draugai šalia kelio pastatė pustrečio metro aukščio paminklą, tačiau netrukus jis buvo pašalintas – statinys buvo nelegalus ir sukėlė nemenką rotuliečių pasipiktinimą.

Nelaimė ties Rotuliais įvyko 2016-ųjų balandžio 23-iosios popietę. Tuomet nuo Jurbarko į Kauno pusę nuskriejo keturi motociklai. Netrukus vienas jų trenkėsi į ta pačia kryptimi važiavusios „Audi“ galą. Kito motociklo vairuotojas, bandydamas išvengti susidūrimo, griuvo ir slydo kelias dešimtis metrų.

Nuo stipraus smūgio „Audi“ nulėkė nuo kelio ir apsisukusi užsidegė. Liepsnos prarijo ir metalo laužu virtusį sportinį motociklą. Šio vairuotoją atvykę gelbėtojai rado už pusšimčio metrų nuo transporto priemonės. Ugniagesiai bandė vyrą gaivinti, tačiau atvykę medikai jį išsivežė be gyvybės ženklų. Išgelbėti daugybines traumas patyrusio 36-erių vyro medikai nepajėgė.

Vyrai tąkart plentu lėkė keturiais motociklais. Griuvo ir kelias dešimtis metrų slydo dar vienas motociklininkas, o pakilęs bičiulio būkle nesidomėjo. Palikęs sumaitotą savo transporto priemonę su švediškais registracijos numeriais, šoko ant kito motociklo ir pasišalino iš įvykio vietos. Kartu spruko ir ketvirtojo motociklo vairuotojas.

„Audi“ automobiliu važiavusios moterys smarkiai nenukentėjo – atsipirko išgąsčiu ir sutrenkimais. 86-erių ir 72-ejų metų keleives išsivežė medikai, o po apžiūros ligoninėje jos išleistos gydytis namo. 52-ejų metų jurbarkietei, kuri vairavo „Audi“, rimtesnės medikų pagalbos neprireikė.

Pareigūnams po avarijos teko spręsti ne vieną galvosūkį. Reikėjo nustatyti ne tik avarijos kaltininką, bet ir išsiaiškinti įtarimų sukėlusių motociklų kelią į Lietuvą. Galiausiais tyrimas dėl avarijos buvo nutrauktas.

Šį balandį šalikelėje ties avarijos vieta išdygo maždaug pustrečio metro aukščio paminklas – stulpas su stilizuotu motociklininko šalmu. Toks žuvusiojo draugų sumanymas sukėlė rotuliečių pasipiktinimą ir griežtą tarnybų reakciją. Už kelią atsakingos įmonės „Tauragės regiono keliai“ atstovai buvo kategoriški – paminklas neteisėtas ir privalo būti pašalintas. Įstatymas draudžia bet kokius su kelio konstrukcijomis nesusijusius statinius įrengti arčiau nei per 50 metrų nuo kelio.

Kilus pasipiktinimui, o tarnyboms pradėjus grasinti baudomis, paminklo statytojai savo kūrinį nukėlė. Tiesa – įrengtas pamatas liko, nors „Tauragės regiono keliai“ nurodė pašalinti ir jį.

Rugpjūčio 30 d. paaiškėjo, kodėl pamato niekas neišmontavo. Rotulių gyventojai pranešė, kad paminklas vėl atsirado prie kelio. Tik šį kartą – kiek kitoks. Statytojai atsisakė poros metrų aukščio stulpo ir akmeninį šalmą pritvirtino iškart prie pagrindo.

Nors paminklo išvaizda kiek pasikeitė, įstatymai liko tie patys. „Tauragės regiono kelių“ vadovo pareigas laikinai einantis Arvydas Andriejauskas, išgirdęs apie vėl atsiradusį paminklą, nebežinojo, verkti ar juoktis. Vyras tik stebėjosi, kodėl žmonės žuvusiuosius nusprendžia pagerbti ne kapinėse, o žūties vietose.

„Aš nuo tokios vietos laikyčiausi kuo toliau, ją apeičiau, o čia žmonės vėl padarė atvirkščiai. Na, tai jų pasirinkimas, tačiau įstatymas šioje vietoje griežtas – paminklas privalės būti išmontuotas. Jei tai nebus padaryta gražiuoju, jį turės išmontuoti mūsų tarnyba. Tokiems dalykams šalia kelio tikrai ne vieta“, – įsitikinęs A. Andriejauskas.

Tiesa, pasitaiko ir išimčių, kai kelininkai neskuba griauti pakelėse iškilusių paminklų. Vienas toks yra prie Smalininkų, tačiau, pasak A. Andriejausko, šio ir Rotulių paminklų situacija yra skirtinga.

„Smalininkų paminklas bent jau pastatytas už kelio juostos ribų, pamiškėje. Rotuliuose pastatė grynai kelio juostoje, griovyje. Ir pastatė žinodami, kad tikrai pažeidžia įstatymą. Nesuprantu, kodėl taip padarė“, – stebėjosi A. Andriejauskas.

Su statinių įrengimą ribojančiu įstatymu tenka susidurti ne tik žuvusiems artimiesiems paminklus prie kelio norintiems pastatyti žmonėms. Prieš keletą metų prie kelio iš Raseinių į Šilinę norėta pastatyti kryžių, skirtą atminti žuvusiems partizanams. Kartu šis kryžius būtų buvęs ir kelrodžiu į partizanų vado Jono Žemaičio bunkerį, bet dėl per mažo atstumo nuo kelio kryžiaus statyti nebuvo leista.

Lukas PILECKAS

Apie avariją ir pirmąjį paminklą skaitykite čia.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook