Žmogžudyste ir pasikėsinimu išžaginti paauglę įtariami Jurbark...

Žmogžudyste ir pasikėsinimu išžaginti paauglę įtariami Jurbarko 17-mečiai buvo priimti į policijos rėmėjus (0)

2019-06-06

Visuomenę sukrėtusių Jurbarko paauglių nusikaltimų istorijoje išaiškėjo netikėtų faktų. Pasirodo, pasikėsinimu išžaginti paauglę ir itin žiauriu jos sumušimu įtariamas vietos politikų 17-metis sūnus buvo priimtas į policijos rėmėjus. Kaip ir jo bendraamžis, įtariamas kitoje – 18-mečio nužudymo – byloje. 

Šiuos faktus ketvirtadienį naujienų portalui lrytas.lt patvirtino Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Daiva Klimavičienė.

Žmogžudyste įtariamas vaikinas jaunuoju policijos rėmėju tapo dar 2017 metų rugsėjį, o Rytų kovos menus lankantis ir prizinių vietų įvairiuose turnyruose iškovojęs įtakingų Jurbarko politikų atžala – 2015 metų gruodį.

Tiesa, pernai rugsėjį sportininkas buvo išbrauktas iš policijos rėmėjų sąrašų už rūkymą. Šių metų balandį iš rėmėjų gretų pašalintas ir antras 17-metis – už viešosios tvarkos pažeidimą. Po kelių savaičių jis tapo įtariamuoju žmogžudystės byloje ir šiuo metu yra suimtas.

Apdėjo kūną lentgaliais

Iš pradžių buvo įtariama, kad paauglys ir jo 14-metė bendrininkė 18-metį draugą nužudė dėl skolų už narkotikus. Esą susikaupus skoloms, auka pasiūlė susidėti ir bendrai ją grąžinti, o tai sukėlė draugų įniršį. Bet tyrimo metu ši versija nepasitvirtino. Kraupaus nusikaltimo priežastis gali būti meilės trikampis – manoma, jog 18-metis ir 14-metė buvo artimi draugai. Jis galėjo būti nužudytas iš pavydo.

Auka rasta paslėpta apleistame buvusio darželio pastate, jos kūnas su durtine žaizda kakle įvyniotas į polietileno plėvelę, kilimą, apdėtas lentomis, plytgaliais.

Pareigūnai per kratą aptiko ir peilį, kuriuo, įtariama, buvo padarytas nusikaltimas. Buvęs policijos rėmėjas neslėpė, jog nuolat nešiojasi peilius, juos kolekcionuoja. Ir jis, ir 14-metė šiuo metu yra suimti.

Pasikėsinimu išžaginti paauglę įtariamas Rytų kovos menų sportininkas policijos rėmėju buvo beveik trejus metus. Ir greičiausiai juo būtų likęs iki pat kraupaus nusikaltimo, jei nebūtų nutvertas rūkantis.

„Jie abu nepateisino jaunojo policijos rėmėjo vardo“, – portalui lrytas.lt sakė policijos atstovė spaudai D.Klimavičienė.

Verkė ir vaikinai

Abu Lietuvą supurtę paauglių nusikaltimai įvykdyti gegužę. 18-metis buvo nužudytas gegužės 8-ąją, o jo kūnas rastas po 15 dienų. 17-metė buvo užpulta gegužės 26-osios naktį per Jurbarko krašto moksleivių vakarėlį, vykusį Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje.

Maždaug 20 vyresniųjų klasių moksleivių iš skirtingų gimnazijų šventė mokslo metų pabaigtuves. Šventėje dalyvavęs politikų sūnus pasiūlė 17-metei pasivaikščioti sodybos teritorijoje. Paauglės klasiokai tuo metu buvo pastato viduje. Pasigedę merginos, jie išėjo ieškoti ir lauke pamatė siaubingą vaizdą. Mergina gulėjo kraujo klane, buvo siaubingai sumušta, veidas nusėtas žaizdomis ir mėlynėmis. Nuo smūgių merginai keliose vietose sulaužytas žandikaulis, ji patyrė kaklo traumą, įskilo Adomo obuolys, pažeista trachėja, išmuštas dantis, dar keli dantys pažeisti taip, kad juos teko specialiai tvirtinti.

„Vaizdas buvo kraupus. Verkė ne tik mergaitės. Verkė ir vaikinai“, – pasakojo gimnazijos, kurią lanko paauglė, direktorė.

Įtariama, kad smurtautojas kėsinosi išžaginti paauglę.

Išgyvena didžiulį skausmą

Nepaisant svarių įkalčių ir liudininkų parodymų, įtariamasis neigia savo kaltę. Šiuo metu jis yra laisvėje su elektronine apykoje.

Šią savaitę klinikose merginai atlikta sudėtinga žandikaulio operacija, trukusi tris valandas.

Nukentėjusiajai gali prireikti plastikos chirurgų pagalbos. Paauglės psichologinė būklė vis dar labai sunki.

Merginą kankina košmariški prisiminimai – vos pakrypus kalbai apie užpuolimo naktį, jos akys pasrūva ašaromis.

Policija šiuo metu intensyviai apklausia mokinių šventės liudininkus. Moksleiviai ir jų artimieji bijo, jog jiems gali būti daromas poveikis.

Į kalbas nesileis

Po nusikaltimo merginos tėvui įtariamojo motina parašė SMS žinutę, kurioje pasiūlė susitikti ir pasikalbėti dėl dukters. Aukos tėtis portalui lrytas.lt pareiškė, jog į kalbas su vaikino šeima nesileis, o jei bus siūloma piniginė kompensacija už pozicijos sušvelninimą, jos nepriims: „Teisingumas turi būti įvykdytas, už nusikaltimą turi būti atsakyta.“

Praėjusią savaitę gauta duomenų apie poveikio liudininkams pavojų – vietos gyventojai tvirtino pastebėję automobilius tamsintais stiklais ir uždengtais numeriais prie gimnazijos ir šventėje dalyvavusių nepilnamečių namų Jurbarko rajone. 

Policijos pareigūnai šią informaciją kruopščiai tikrino, apklausinėjo žmones, tačiau oficialiai jiems to niekas nepatvirtino.
www.lrytas.lt inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook