Su COVID – 19 susiduria vis daugiau Jurbarko įstaigų ir gyve...

Su COVID – 19 susiduria vis daugiau Jurbarko įstaigų ir gyventojų (3)

2020-12-09

Smalininkų senjorų namų nuotr. 

Trečiadienį, gruodžio 9 d., į išplėstinį posėdį rinkosi Jurbarko r. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija. Buvo apžvelgta COVID – 19 pandemijos situacija gydymo įstaigose, socialinės globos įstaigose, priimtas sprendimas dėl viešųjų erdvių dezinfekavimo, aptartas tarnybų pasiruošimas šaltajam sezonui.

VšĮ „Jurbarko ligoninė“ vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė informavo, kad šiuo metu įstaigoje gydomi 44 COVID – 19 liga sergantys asmenys, iš 40 lovų su deguonies tiekimu užimtos 35. Keturiems pacientams, gulintiems Reanimacijos – intensyvios terapijos skyriuje, taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Pasak R. Lukšienės, per savaitę iš ligoninės buvo išrašyta 15 pacientų. Per tą patį laikotarpį registruota  dešimt mirčių. „Visi mirusieji turėjo gretutinių ligų, tačiau žmonės turi suprasti, kad COVID – 19 yra labai pavojinga. Prašau, negalvokite, kad tai – išpūstas reikalas. Tai – labai rimta. Medikai pavargę. Galvokite apie save ir savo artimuosius, saugokitės, laikykitės karantino reikalavimų“, - žinutę gyventojams skelbė ligoninės vadovė.

Koronaviruso nepavyko išvengti rizikingiausiame  - Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Manoma, nuo čia perkelto paciento iš Tauragės užsikrėtė dar keli ligoniai – COVID – 19 nustatyta iš viso šešiems skyriaus pacientams. Iš viso skyriuje guli 37 ligoniai.

Jurbarko r. pirminės sveiktos priežiūros centro (PSPC) direktorė Remigija Mencienė informavo, kad šiuo metu koronavirusu serga tik vienas įstaigos darbuotojas, kuris pirmadienį jau grįš į darbą. Buvęs ligos židinys Veliuonos ambulatorijoje – užgeso – į darbą jau grįžo visi šios įstaigos medikai.

Mobiliame koronaviruso patikros punkte per lapkritį tirti buvo paimti 425 testai, iš kurių 117 buvo teigiami. Iš teigiamų testų 51 buvo miesto, o kiti – rajono gyventojų. Nuo gruodžio pradžios mobiliame patikros punkte  jau paimti 255 testai, iš kurių – 89 teigiami. Infekcija nustatyta 44 miesto gyventojams, 10 teigiamų atvejų nustatyta Skirsnemunės, 6 – Raudonės ir Jurbarkų seniūnijų gyventojams.

Jurbarko PSPC atlieka koronaviruso tyrimus medicinos, socialinės globos įstaigų darbuotojams ir gyventojams. Lapkritį tirtas 81 PSPC darbuotojas ir vienas čia dirbantis vaistininkas, tyrimas atliktas dviem pacientams, besirengusiems važiuoti į reabilitacijos įstaigas. Ištirti 79 socialinės globos įstaigų gyventojai ir 39 darbuotojai. Gruodį jau ištirti 13 PSPC darbuotojų, 58 socialinės globos įstaigų gyventojai ir 34 darbuotojai. Testai atlikti aštuoniems pacientams, kurie rengėsi gulti į stacionarą.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Jurbarko skyriaus vedėjos Jolitos Lapėnienės,   gruodžio 8 d. antirekordas pasiektas tiek Lietuvoje, kur užfiksuoti 3118 nauji susirgimo COVID – 19 atvejai, tiek Jurbarke – kur registruoti 35 atvejai. Šios dienos preliminariais duomenimis jau nustatytas 21 naujas atvejis. Nuo pandemijos pradžios Jurbarko r. užregistruoti 474 atvejai, 202 asmenys pasveiko. Šiuo metu serga 251 jurbarkietis. Nuo COVID – 19 ligos mirė aštuoni žmonės, 13 sirgusiųjų koronavirusu – nuo gretutinių ligų.

J. Lapėnienė atkreipė dėmesį, kad liga plinta šeimose ir darbovietėse. „Daugiausiai neramina atvejai socialinės globos įstaigose. Atvejai fiksuoti Smalininkų ir Seredžiaus senelių globos namuose. Susirgimų pavyksta išvengti „Jurbarko socialinių paslaugų“ įstaigoje“, - sakė specialistė.

Židiniai registruoti Smalininkų senjorų namuose, Jurbarko ligoninėje, Lopšelyje – darželyje „Nykštuka“, siuvimo įstaigoje „Ogiseta“, UAB „Dainiai“, Skirsnemunės parduotuvėje. Po susirgimą nustatyta ir Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimanzijoje bei Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinėje mokykloje,  „Ąžuoliuko“ mokykloje, pašte, Lukšių pieninėje.

„Kai atvejų labai daug, mūsų specialistė nespėja jų visų tirti. Tada, pagal nurodymus, tuos atvejus turime perduoti tirti savanoriams Vilniuje, o ten – „juodoji skylė“. Iš vakar nustatytų 35 atvejų informaciją turime tik apie penkis. Mums labai reikėtų, kad tirti atvejus padėtų Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai, tačiau kol kas to daryti nėra leidžiama.

Jurbarko r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Diana Griškuvienė patikino, kad šios įstaigos darbuotojai pasirengę padėti, kai tik bus gautas leidimas. Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pažadėjo pabandyti  tokį leidimą gauti.  

Savo patirtimi, kaip valdyti situaciją pasidalijo VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorė Audronė Balčiūnienė. Įstaigoje net buvo surengta ligos protrūkio imitacija ir išsiaiškintos silpnosios vietos bei imtasi priemonių joms sustiprinti.

Pasitarime buvo iškelta problema, kad turintys mažų vaikų socialinių įstaigų darbuotojai gauna prašymus iš ugdymo įstaigų į jas nevesti savo vaikų. „To negali būti. Kalbėsime su ugdymo įstaigų vadovais. Socialinių įstaigų darbuotojai savo darbu saugo gyvybes ir jie turi turėti galimybę atlikti savo darbą“ sakė S. Mockevičius. J. Lapėnienė patikino, kad, jei asmeniui netaikoma saviizoliacija, ugdymo įstaigos tokių reikalavimų kelti negali.

Posėdyje nutarta, kad nuo šiol dezinfekcija daugiabučių namų laiptinėse bus atliekama tik gyventojams paprašius arba atsiradus ligos židiniui. Viešosios vietos ir įstaigos dezinfekuojamos pagal poreikį. Pasak savivaldybės specialisto Dainiaus Večersko, daugiabučių namų laiptinės dezinfekuotos du kartus, dezinfekuotas 28648 kv.m plotas. Vieno kv. metro kaina – 0,28 Eur, iš viso darbų atlikta už 8 tūkst. Eur. Šie pinigai bus nuskaičiuoti iš daugiabučių namų kaupiamųjų sąskaitų.

Viešosios įstaigos, kuriose buvo registruoti židiniai, dezinfekuotos 13 kartų. Tam išleista 5 tūkst. Eur. darbus atliko UAB „Corpus A“,  su kuria savivaldybė balandį pasirašė 40 tūkst. Eur vertės sutartį.

Jurbarko policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius patikino, kad pareigūnai stebi situaciją mieste, pažeidimų nustatyta dėl kaukių dėvėjimo. „Kontroliuojame sergančiuosius, besiizoliuojančiuosius, bet pažeidimų nebuvo. Dažniausiai nusižengia kaukių gatvėje nedėvintys neblaivūs asmenys“, -sakė A. Dumčius. Pasak jo, sugriežtinus karantino sąlygas pareigūnai dar daugiau dėmesio skirs, kaip reikalavimų laikomasi prekybos centruose. „Gali būti priimtas nutarimas dėl judėjimo suvaržymo. Turime tam pajėgų,  esame tam pasiruošę“, - patikino pareigūnas.

Posėdžio pabaigoje bendrovių „Jurbarko komunalininkas“ ir „Jurbarko vandenys“ vadovai Edmundas Mačieža ir Darius Dragūnavičius informavo apie šių tarnybų pasirengimą darbams žiemos sąlygomis.

ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook