Vyriausybė ruošia priemonių planą verslui: atidės mokesčių mok...

Vyriausybė ruošia priemonių planą verslui: atidės mokesčių mokėjimą, suteiks garantijų (1)

2020-03-14

Vyriausybė pirmadienį ketina pristatyti priemones, kurios skatintų ekonomiką bei padėtų verslui, kurį paveikė plintantis koronavirusas. Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad į priemonės įtrauktas ne tik rezervų panaudojimas, bet ir galimybė valstybei daugiau skolintis.

„Situacija neeilinė, todėl ekonominis atsakas bus labai ryžtingas ir beprecendentis. Turime sutelkti visus reikiamus resursus visuomenės sveikatos apsaugai, tai bus padaryta naudojant valstybės ir vyriausybės rezervą, jei reikia, pasiskolinant, atšildant PSDF rezervo lešas“, – Vyriausybės posėdyje šeštadienio vakare sakė V. Šapoka.

Anot ministro, papildomi resursai bus naudojami užimtumo užtikrinimui ir socialinėms garantijoms.

„Čia taikysime solidarumo principą ir su verslu tikrai dalinsimės šitą naštą. Eilė priemonių – aktyvios darbo rinkos priemonės, įvairios dotacijos priemonės, ilgalaikio nedarbo fondo panaudojimo galimybės“, – teigė V. Šapoka.

Taip pat Vyriausybės posėdyje pristatytos priemonės verslo likvidumui užtikrinti.

„Mokesčių atidėjimas, išieškojimų stabdymas, galimybė atleisti nuo žemės ir NT mokesčių, garantijos dėl bankų paskolų apyvartinėms lėšoms, dalinis palūkanų kompensavimas“, – sakė finansų ministras.

Reikiamus projektus didinant skolinimosi ir garantijų limitus ketinama pateikti pirmadienį.

„Čia reikės Seimo pritarimo, bet, manau, abejonių niekam nekyla, kad tos priemonės yra būtinos“, – pridūrė jis.

ELTA inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook