Lietuvos diena

Lietuvos diena

Vyriausybė pratęsė karantiną ir apsisprendė dėl veiklų atvėrimo (1)

Vyriausybė ketvirtadienį pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos ir apsisprendė dėl etapinio veiklų atvėrimo.

(Plačiau...)

Siūloma leisti parduotuvėms prekybos centruose veikti nuo pirmadienio (0)

Vyriausybei siūloma leisti nuo pirmadienio veikti parduotuvėms prekybos centruose, lauko kavinėms siūloma leisti veikti nuo kito ketvirtadienio, balandžio 22 dienos.

(Plačiau...)

Jurbarkas - sparčiausiai besiskiepijančiųjų trejetuke (0)

Statistikos departamento duomenimis, sparčiausiai savo 65 metų ir vyresnius gyventojus ir toliau skiepija Birštonas ir Jurbarkas. Neringos miesto savivaldybėje jau praėjusią savaitę buvo paskiepyti visi 501 šios savivaldybės senjorai. Tuo tarpu Šalčininkai, Visaginas ir Vilniaus rajonas jau trečią savaitę išlieka vakcinacijos reitingų dugne.

(Plačiau...)

Atšilus orams, atsibudo ir erkės (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau – ULAC) duomenimis,  Lietuvoje erkių platinamomis ligomis – erkiniu encefalitu (toliau – EE) ir Laimo liga (toliau – LL) sergama kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse. Šių ligų platintojos – Ixodes ricinus erkės, plačiai paplitusios visoje šalies teritorijoje, pats didžiausias jų aktyvumo periodas fiksuojamas balandžio ir gegužės mėnesiais, bet aktyvios erkės išlieka iki gruodžio mėnesio.

(Plačiau...)

Įsigalioja kai kurie karantino režimo pakeitimai (0)

Nuo pirmadienio įsigalioja dalis karantino režimo pakeitimų: atvirose erdvėse leidžiamas sportuojančių asmenų skaičius padidintas iki 10, leidžiama fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekų ir valstybės archyvų skaityklose.

(Plačiau...)

Lietuvoje draudžiamos nikotino pagalvėlės (0)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) pabrėžia, kad nikotino pagalvėlės negali būti platinamos mūsų šalyje, imituojant tabako gaminius ir jų pakuotes. Įmonių, kurios platina šiuos produktus ar planuoja tai daryti, prašoma išimti juos iš prekybos, o žmonių – nevartoti. 

(Plačiau...)

Priminimas žvejams: šiuo metu draudžiama gaudyti salačius, kiršlius, sterkus ir lydekas (0)

Aplinkosaugininkai primena, šiuo metu šalyje galioja draudimas gaudyti salačius, kiršlius, sterkus ir lydekas. Neleistinai sugavus tokias žuvis asmenims gali tekti susimokėti per 500 eurų. Taip pat, nustačius tokius pažeidimus, konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai bei priemonės.

(Plačiau...)

Atsakingai deginkite ne tik augalines liekanas – nepamirškite laužų ir kepsninių (0)

„Pavasarį sulaukiame vis daugiau pranešimų ne tik apie deginamą žolę. Tvarkydamiesi žmonės laužuose ar kepsninėse degina lapus, šakas ir kitas augalines bei buitines atliekas, o sklindantys dūmai patenka į gyvenamuosius namus ir teršia orą“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Elona Pipiraitė.

(Plačiau...)

Paskutinė savaitės diena pradžiugins šiluma (0)

Po debesuoto su pragiedruliais šeštadienio paskutinė savaitės diena pagaliau pradžiugins šiluma. Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienį orai šils iki 13-18 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Naikinami judėjimo apribojimai. Keliauti bus galima visoje šalyje (0)

Vyriausybė nusprendė nebetęsti judėjimo tarp savivaldybių ribojimo, antradienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

(Plačiau...)

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios Dianos Nausėdienės sveikinimas šalies žmonėms šv. Velykų proga (video) (0)

Mielieji,

šv. Velykos visada žadina Atgimimo viltį! Jokios negandos nepajėgios užgožti tos Vilties.

(Plačiau...)

Premjerės kreipimasis ir velykinis pasveikinimas (video) (1)

Artėja šventos Velykos. Prisikėlimo šventė. Kartu tai metas, kai atgimsta gamta, dienos tampa vis šviesesnės. Deja, mūsų kasdienybę vis dar veikia pandemija ir virusas, dabar –  ir naujomis atmainomis.

(Plačiau...)

Hidrometeorologijos tarnyba: Velykų orų rekordai per 60 metų (0)

Velykų data nėra pastovi, kiekvienais metais ji kinta ir yra nustatoma pagal Mėnulio-Saulės kalendorių. Velykos visada švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pirmos pavasario lygiadienio pilnaties. Ši data anksčiausiai gali būti kovo 22 d. (paskutinį kartą buvo 1818 m., kitą kartą bus tik 2285 m.), o vėliausiai balandžio 25 d. (buvo 1943 m., bus 2038 m.).

(Plačiau...)

Seimo pirmininkė: Velykos – tai grįžtančio tikėjimo laikas (0)

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikina Lietuvos žmones ir lietuvius visame pasaulyje šventų Velykų proga, sakydama, kad Velykos suteikia viltį ir tikėjimą, jog rytoj bus geriau.

(Plačiau...)

Teismas Sausio 13-osios byloje sugriežtino bausmes J. Meliui ir G. Ivanovui (0)

Trečiadienį Lietuvos apeliacinis teismas skelbia nuosprendį didžiausio šalies istorijoje visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio sulaukusioje baudžiamojoje byloje dėl 1991-ųjų sausio įvykių. Teismas nusprendė sugriežtinti bausmes nuteistajam Rusijos piliečiui Jurijui Meliui ir nuteistajam buvusiam sovietų karininkui Genadijui Ivanovui.

(Plačiau...)

Asmens dokumentus bus galima atsisiųsti paštu (0)

Seimas priėmė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta tobulinti asmens dokumentų išdavimo procesus ir padaryti patogesnes piliečiams teikiamas asmens dokumentų išdavimo paslaugas.

(Plačiau...)

„Vaxzevria“ – naujasis „AstraZeneca“ vakcinos pavadinimas (2)

Farmacijos kompanija „AstraZeneca“ pranešė, kad vakcina nuo koronaviruso (COVID-19), kurią ji sukūrė kartu su Oksfordo universiteto mokslininkais, turi naują pavadinimą – „Vaxzevria“. Nuo šiol jis bus nurodomas vakcinos charakteristikų santraukoje, pakuotės lapelyje, vakcinacijos įrašuose ir kituose dokumentuose, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime.

(Plačiau...)

Seimas galutinai pritarė gyvūnų ženklinimo tvarkos pokyčiams (0)

Seimas antradienį galutinai apsisprendė dėl gyvūnų ženklinimo tvarkos.

(Plačiau...)

Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną, atnaujinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimai (0)

Vyriausybė penktadienį nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio 30 d., atnaujinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių.

(Plačiau...)

Vyriausybė nustatė tvarką dėl privalomo darbuotojų testavimo (0)

Vyriausybė penktadienį posėdyje nustatė privalomo darbuotojų testavimo dėl koronaviruso tvarką.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook