Lietuvos diena

Lietuvos diena

Nuo pirmadienio su šylančiais orais atslinks rūkai, lietus ir lijundra (0)

Sekmadienį dieną Tauragės apskrityje ir Šilutės rajone eismo sąlygas sunkino lijundra, čia barstomi valstybinės reikšmės kelių slidūs ruožai. Panevėžio apskrityje ir Anykščių rajone kelių dangos drėgnos, provėžotos, barstomi slidūs kelių ruožai. Likusioje šalies dalyje pagrindinių kelių dangos daugiausia drėgnos. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs. 

(Plačiau...)

Prezidentė: kiekvieną dieną ginkime Laisvę (2 video) (0)

Pagerbdama žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė padėjo gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto ir vakare dalyvavo uždegant atminimo laužą Nepriklausomybės aikštėje.

(Plačiau...)

Patikslinti šauktinių sąrašai (0)

Karo prievolės komplektavimo specialistams pastebėjus nedidelę techninę klaidą, susijusią su 2016 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybos sąrašų sudarymu, sausio 11 d. Krašto apsaugos ministerijoje skubiai sušauktas 2016 m. šaukimo organizavimo komisijos ir visuomenės stebėtojų, dalyvavusių sausio 7 d. sudarant sąrašus, posėdis.

(Plačiau...)

2016 m. šaukimo nurodymai bus išsiųsti 30 228 karo prievolininkams (0)

Sausio 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje sudaryti 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai. Pagal juos šaukimo nurodymai bus išsiųsti 30 228 karo prievolininkams.

(Plačiau...)

Ketvirtadienį sudaromi nauji šauktinių sąrašai (0)

Sausio 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai, į kuriuos bus įtraukti 19–26 m. (įskaitytinai) karo prievolininkai. Kaip ir pernai sąrašai pagal regionus bus sudaromi naudojant kompiuterių programą. Siekiant užtikrinti, kad atrankos procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai procesą stebės ir 10 visuomenės atstovų.

(Plačiau...)

Ugniagesiai pataria: kaip elgtis per šalčius? (0)

Jei hidrometeorologai pranašauja didelius šalčius, artėjančią pūgą, geriau pasirūpinkite maisto, vandens bei kuro atsargomis ir likite namie. Iš namų išvažiuokite tik būtiniausiu atveju, nes per pūgą prastas matomumas, sutrinka ne tik tarpmiestinio, bet ir miesto transporto eismas.

(Plačiau...)

Kitą savaitę – tradicinis eglių šakų dalinimas (0)

Kitą savaitę, gruodžio 18 d., jau septintąjį kartą visos Lietuvos miškų urėdijos įteiks šventinę dovaną šalies žmonėms – dalins eglių šakas ir tradiciškai kvies parsinešti Kalėdas į savo namus. Pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse, kitose susibūrimų vietose eglišakių kasmet išdalinama per šimtą tūkstančių.

(Plačiau...)

Privaloma šunų ir kačių registracija – nuo sausio 1 d. (6)

Vyriausybė patvirtino Žemės ūkio ministerijos teiktą nutarimo projektą „Dėl gyvūnų augintinių registro įsteigimo, jo nuostatų patvirtinimo ir registro veiklos pradžios nustatymo“. Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas nustato, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. turi pradėti veikti Gyvūnų augintinių registras, kuriame privalomai bus registruojami tokie augintiniai kaip katės, šunys, šeškai ir kt.

(Plačiau...)

Daugiausia simpatijų pelnė jurbarkiečių projektas (4)

Vidaus reikalų ministerija ir viešoji įstaiga „Centrinė projektų valdymo agentūra“ trečius metus organizavo Europos Sąjungos lėšomis įgyvendintų projektų apdovanojimo renginį, kuris šiemet  lapkričio 27 d. vyko Kurtuvėnų dvare (Šiaulių r.). Jurbarko rajono savivaldybės administracijos projektas „Jurbarko miesto urbanistinės infrastruktūros plėtra (II etapas)“ kategorijoje „Geriausias 2007–2013 m. programavimo periodu Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“ pateko tarp nominantų.

(Plačiau...)

B. Pauža. Vyriausybės pagalba pieno gamintojams (0)

Nespėjo Lietuvos pieno ūkis atsigauti po drastiškai kritusių pieno supirkimo kainų 2012 metais, kai Rusijos embargas ir pieno kvotų panaikinimas atnešė dar didesnę ir ilgalaikę krizę ne tik Lietuvai, bet ir visoms Europos Sąjungos (ES) šalims.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiai rinks Seimo narį ir Pagėgiams? (5)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) lapkričio 26 d. posėdyje svarstė ir nutarė visuomenei  susipažinti skelbti naujausią 2016 m. Seimo rinkimų vienmandačių rinkimų apygardų projektą. Jame numatoma, kad į vienmandatę rinkimų apygardą galėtų būti sujungtas Jurbarkas ir Pagėgiai.

(Plačiau...)

Pagaliau apsispręsta dėl privalomo gyvūnų ženklinimo: gyvūnų teisių aktyvistai perpykę (0)

Seimo Kaimo reikalų komitetas trečiadienį pritarė žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės pasiūlymui, kad ženklinami turėtų būti tik veisiami, įvežami, išvežami bei pavojingi gyvūnai. Taigi jei tam plenariniame posėdyje pritars ir dauguma Seimo narių, privalomojo gyvūnų ženklinimo nuo 2016 metų, kaip buvo planuota, nebus.

(Plačiau...)

Žvirblinių pelėdų ruduo (0)

Kada svarstome per daugiau nei porą dešimtmečių Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato gyvojoje gamtoje įvykusias permainas, kaip džiuginančius pavyzdžius prisimename rūšis, kurių palankūs būklės pokyčiai daugiau nei akivaizdūs. O jų turtingose biologine įvairove buveinėse esama ne vieno panašaus atvejo.  Tarp tokių – ir mažiausios šalyje žvirblinės pelėdos.

(Plačiau...)

2015-ieji - šilčiausi metai nuo orų stebėjimo pradžios (0)

2015-ieji, pasak ekspertų, greičiausiai taps šilčiausiais metais nuo orų stebėjimo pradžios. Manoma, kad vidutinė temperatūra pirmą kartą bus laipsniu aukštesnė, lyginant su ikipramoniniu laikotarpiu XIX amžiaus pabaigoje, trečiadienį Ženevoje paskelbė Pasaulinė meteorologijos organizacija (WMO).

(Plačiau...)

Artėjanti žiema primena apie pagalbą sparnuočiams (0)

Pirmasis šaltukas ir trumpa dienos trukmė rodo, kad galima po truputį pradėti lesinti sparnuočius. Nemaža dalis sparnuočių liko mūsų krašte iki pavasario. Smulkiems žvirbliniams paukščiams, ypač vabzdžialesiams, iškritus sniegui ir paspaudus šaltukui žymiai pablogės mitybinės sąlygos. Būtent tokiu metu jiems bus reikalinga žmonių pagalba, todėl Lietuvos ornitologų draugija kviečia visus pasirūpinti sparnuotais draugais. Kol nepasitrauks šalčiai bei išliks sniego danga, rekomenduojama juos lesinti. Kol ledas dar nesukaustė vandens telkinių, jokiu būdu nereikia pradėti maitinti vandens paukščių. Taip pat šiuo metu geras laikas pasirūpinti ir inkilais: išvalyti senus, kai kurioms paukščių rūšims jau dabar iškelti naujus.

(Plačiau...)

Lietuvą daugiausiai lankė vokiečiai (0)

Šių metų trečiąjį ketvirtį šalies apgyvendinimo įstaigų svečių skaičius, palyginti su 2014 m. trečiuoju ketvirčiu, išaugo 7,3 proc. ir sudarė 894,6 tūkst., remdamasis išankstiniais duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

(Plačiau...)

Išleidus naująjį 20 eurų banknotą, bus naudojami ir senieji šio nominalo banknotai (0)

Lapkričio 25-ąją, Lietuvoje ir dar aštuoniolikoje euro zonos šalių į apyvartą išleidžiamas naujasis 20 eurų banknotas. Jame panaudota banknotų apsaugos naujovė – langelis su portretu hologramoje.

(Plačiau...)

Minima Lietuvos kariuomenės diena (0)

„Pastaraisiais metais saugumas Europoje tapo itin trapus. Tai turi didelę reikšmę ne tik pasirengimo šalies gynybai klausimų aktualumui, visuomenės paramos, krašto apsaugos sistemos finansavimo, tačiau ir lūkesčių bei iššūkių augimui. Šiuo lemtingu periodu, kai priimama ir įgyvendinama daug svarbių, su šalies saugumo stiprinimų susijusių sprendimų, mūsų visų profesionalumas, iniciatyva ir vienybė yra kaip niekada svarbūs!“, – sveikindami karius ir visus Lietuvos žmones Kariuomenės dienos proga sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

(Plačiau...)

Pacientai turės pranešti apie neatvykimą į gydymo įstaigą (3)

Pacientas, užsiregistravęs planinei asmens sveikatos priežiūros paslaugai gauti, tačiau negalintis atvykti nustatytu laiku, privalės apie tai informuoti asmens sveikatos priežiūros įstaigą ne vėliau kaip prieš dvidešimt keturias valandas iki numatomo paslaugos gavimo laiko pradžios.

(Plačiau...)

Europos Komisija: Lietuvos vartotojai už dujas moka mažiausiai regione (2)

Tiek buitiniai vartotojai, tiek pramonės įmonės už dujas Lietuvoje moka mažiausiai regione. Tokie duomenys paskelbti naujausioje Europos Komisijos parengtoje dujų rinkų ataskaitoje.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook