Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lietuvos diena

Lietuvos diena

Krašto apsaugos sistema pradeda ruoštis galimam šauktinių tarnybos atnaujinimui (0)

Atsižvelgdamas į vasario 24 d. Valstybės gynybos tarnybos sprendimą, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pavedė kariuomenės vadui pradėti ruoštis šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

(Plačiau...)

Ateinanti savaitė žiemiškų orų nesusigrąžins (0)

Kitą savaitę žiemiški orai į Lietuvą nežada grįžti, bus šilta ir orai vis labiau primins pavasarį, prognozuoja sinoptikai.

(Plačiau...)

Apklausa: palankiausiai vertinami Prezidentė, Premjeras ir vidaus reiklų ministras (0)

Šešios partijos, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, peržengtų 5 procentų ribą ir patektų į parlamentą, rodo dienraščio "Lietuvos ryto" šeštadienį skelbiama visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro "Vilmorus" vasario 13-16 dienomis atlikta apklausa. 

(Plačiau...)

Jei ne viena bėda, į Lietuvos miškus suplūstų užsieniečiai (0)

Vakarų Europos šalyse viena populiariausių laisvalaikio veiklų – pėsčiųjų žygiai. Lietuvoje jie rengiami dar tik keletą metų, tačiau jau turime ne tik prisiekusių žygeivių, bet ir pėsčiųjų žygių sostinę. Ja neabejotinai tapo iš visų pusių miškų apsuptas, todėl labiausiai pėsčiųjų žygiams tinkamas Jurbarkas. Pėsčiųjų žygiai nėra vien aktyvus laiko praleidimo būdas - tai puikus gamtos pažinimo būdas. Juk tokiu būdu galima pasiekti tokias vietas, į kurias automobiliu niekuomet nepatektum.

(Plačiau...)

Gyventojų požiūris į šeimos ir šalies finansinę būklę keičiasi menkai (0)

Vertindami pastarųjų dviejų mėnesių šalies ir savo šeimos finansinę būklę, gyventojai sausį laikėsi panašios nuomonės kaip ir prieš mėnesį - pesimistiškai šiuo požiūriu nusiteikusių piliečių dalis vis dar atsveria optimistus, nors beveik pusė žmonių teigia neįžvelgią nei teigiamų, nei neigiamų permainų.

(Plačiau...)

Moterų pensijos 39 proc. mažesnės nei vyrų (0)

Moterų pensijos Europos Sąjungoje (ES) yra net 39 proc. mažesnės negu vyrų. Koks pensijų skirtumo rodiklis Lietuvoje, neaišku, bet šio atotrūkio ES mažinimas yra vienas iš Bendrijos prioritetų. 

(Plačiau...)

Rinkėjai naujienų partijoms neturi (su lentele) (0)

Šalies rinkėjai ir toliau gyvena stabiliomis politinėmis nuotaikomis: po Naujųjų nesikeitė nei partijų reitingai, nei apatiškų rinkėjų dalis, rodo sociologiniai tyrimai. 

(Plačiau...)

Į šiuos rinkimus savivalda žengia turėdama didesnį rinkėjų pasitikėjimo kreditą (su lentele) (0)

Nors pastarąjį mėnesį savivaldybėmis pasitikinčių gyventojų dalis sumažėjo 3 procentiniais punktais, o jas nepatikimomis laikė didesnė pusė (51 proc.) lietuvių, į kovo 1-ąją vyksiančius rinkimus savivalda eina sustiprėjusi. 

(Plačiau...)

Tikras pavasaris: į Lietuvą jau grįžta paukščiai (0)

Vis dažniau nudžiuginantys saulės spinduliai verčia galvoti apie artėjantį pavasarį. Po žiemos taip norisi šilumos, žalumos ir... paukščių čiulbėjimo. Pasirodo, pavasaris ne taip toli, kaip atrodo. Į Lietuvą jau sugrįžo pirmieji sparnuočiai.

(Plačiau...)

Lietuvoje daugėja santuokų (0)

Pernai Lietuvoje buvo įregistruotos 22 908 santuokos (užpernai - 21 349). Didesnė jų dalis (13 888) buvo registruota civilinės metrikacijos skyriuose, reprezentacinėse arba pačių jaunavedžių pasirinktose vietose. Likusios santuokos buvo registruotos bažnyčiose (6 310) arba užsienyje (2 710) ir vėliau įtrauktos į apskaitą, praneša Teisingumo ministerija (TM).

(Plačiau...)

Prezidentė pagerbė Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą. (0)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios rytą Rasų kapinėse pagerbė Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą.

(Plačiau...)

Lietuva mini Valstybės atkūrimo 97-ąsias metines (2)

Lietuva mini Valstybės atkūrimo 97-ąsias metines, prisimena prieš 97 metus Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašiusius signatarus, pagerbia šaliai nusipelniusius šių dienų žmones.

(Plačiau...)

Naikins techninę apžiūrą kontrabandininkams (0)

Susisiekimo ministerija Vyriausybei pateikė svarstyti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, numatančias muitinės pareigūnams teisę naikinti techninę apžiūrą tų transporto priemonių, kurių konstrukcija yra pakeista ir pritaikyta kontrabandai gabenti. 

(Plačiau...)

Gaivinama krovininė laivyba Nemunu (0)

Nemune, svarbiausiame Lietuvos vidaus vandenų kelyje, planuojama atgaivinti krovininę laivybą. Sąlygas naudotis šia ekologiška ir nebrangia transporto rūšimi užtikrins šių metų viduryje Kaune baigiama įrengti Marvelės krovininė prieplauka ir tolesnė vidaus vandenų infrastruktūros plėtra. Šie klausimai šiandien aptariami Kaune vykstančioje konferencijoje tema „Laivyba vidaus vandens keliais: patirtis, perspektyvos, nauji iššūkiai“.

(Plačiau...)

Jurbarkietis pasiekė ilgiausio skrydžio oro balionu rekordą (0)

Lietuvoje trečiadienio pavakare pasiektas ilgiausio skrydžio oro balionu rekordas. Jurbarkietis Gintautas Mockaitis per 12 valandų nuskrido apie 100 kilometrų, pakilęs Birštone ir nusileidęs šiek tiek už Betygalos.  

(Plačiau...)

Draudžiama žvejoti lydekas (0)

Nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama lydekų žvejyba. Šis draudimas galioja tiek žvejams verslininkams, tiek ir žvejams mėgėjams.

(Plačiau...)

Siūloma atsisakyti mokinio krepšelio (0)

Siekiant spręsti bendrojo ugdymo finansavimo klausimus, siūloma iš esmės keisti finansavimo metodiką, atsisakyti mokinio krepšelio ir finansavimą ugdymui skaičiuoti klasei. Tikimasi, kad šis siūlymas leis užtikrinti didesnį finansavimo skaidrumą ir stabilesnį ugdymo proceso aprūpinimą. Naujos metodikos taikymui planuojama pasirengti per 2015 metus, o naują tvarką pradėti įgyvendinti nuo 2016 m.

(Plačiau...)

Lietuvių palankumas eurui auga (0)

Beveik du trečdaliai lietuvių mano, kad naujoji valiuta mūsų šaliai naudinga, aštuoni iš dešimties gyventojų teigia, jog euro įvedimas Lietuvoje įvyko sklandžiai.

(Plačiau...)

Kas vyksta gamtoje (0)

Jei daugiametė patirtis sako, jog pirmoji žiemos pusė – niūkių dienų metas tai apie šį  sezoną negalėtume taip pasakyti. Saule džiaugėmės tiek dažnai ir atrodė kitaip ir negali būti. Galimai tai susiję su mažu kritulių kiekiu kuomet vandens ir sniego pritvinkę debesys dangų temdė retai. Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas – šlapių miškų ir pelkių teritorija, kur vyrauja plotai su vandens pertekliumi ilgiau nei kada nors anksčiau per visą rezervato istoriją  buvo praradęs šią ypatybę.

(Plačiau...)

Lietuvos istorijos akcentai (0)

Lietuva sausio 30-ąją, primena ELTA:
1433 m. Livonijos magistras paskelbė karą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Žygimantui Kęstutaičiui ir įsiveržė į Lietuvos žemes.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook