Lietuvos diena

Lietuvos diena

Ugniagesiai pozicijų neužleidžia (0)

Labiausiai šalies gyventojai gegužę, kaip ir balandį, pasitikėjo trimis institucijomis: ugniagesiais, Bažnyčia ir Prezidento institucija, rodo naujausia apklausa. Labiausiai nepasitikima Seimu, komerciniais bankais ir teismais. 

(Plačiau...)

Gegužę registruotas nedarbas toliau mažėjo (0)

Gegužės mėnesį nuosaikiai mažėjo registruotas nedarbas ir stabiliai gerėjo darbo ieškančių žmonių padėtis - pastaruosius tris mėnesius laisvų darbo vietų registruojama gausiai - per 30 tūkst. kas mėnesį.

(Plačiau...)

Pirmą ketvirtį darbo užmokestis sumažėjo visose apskrityse (0)

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis pirmą šių metų ketvirtį, palyginti su 2014 m. ketvirtuoju ketvirčiu, sumažėjo visų apskričių įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Statistikos departamento duomenimis, daugiausia vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis sumažėjo Marijampolės (3,5 proc.), Klaipėdos (2,8 proc.) ir Alytaus (2,7 proc.) apskrityse, kitose sumažėjo nuo 2,4 iki 0,5 proc.

(Plačiau...)

Malonesnės šilumos sulauksime antroje kitos savaitės pusėje (0)

Šeštadienio rytą Lietuvoje buvo giedra, valstybinės reikšmės kelių dangos buvo sausos.
Oro temperatūra rytą svyravo nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, vakariniuose rajonuose - iki 10 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Paviešinti karo prievolininkų sąrašai (0)

Krašto apsaugos ministerija (KAM) savo internetinėje svetainėje paskelbė karo prievolininkų sąrašus.

(Plačiau...)

Prezidentė mamoms: "Esate mūsų stiprybės šaltinis" (0)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuoširdžiai sveikina visas Lietuvos mamas. 

(Plačiau...)

VMI vykdomas „PSF“ projektas – pagalba sąžiningam verslui (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija praneša, kad nuo gegužės pradžios pradeda vykdyti „PSF“ projektą ir 7 tūkst. šalies įmonių, kurias VMI atrinko remdamasi rizikos analize, privalės kas mėnesį teikti gaunamų ir išrašomų PVM sąskaitų faktūrų duomenis. Apie tai šiandien kalbamės su Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininke Laimute Mačerniene. Kodėl Mokesčių inspekcija pradėjo šį projektą?

(Plačiau...)

Seimas uždraudė nepilnamečiams rūkyti ir su savimi turėti tabako gaminių, baudas mokės tėvai (1)

Seimas plenariniame posėdyje priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis įtvirtino draudimą asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ir jų turėti.

(Plačiau...)

Prekyba invazinių augalų sėklomis - nusikaltimas gamtai (0)

Gamtosaugininkų pastangos pažaboti invazinių rūšių plitimą tėra sizifo darbas, kol šių augalų sėklos puikuojasi tikrose ir virtualiose prekybos tinklų lentynose, o apie jų grėsmę nenutuokiantys pirkėjai šiais invaziniais augalais puošia savo gėlynus. Iš pirmo žvilgsnio nekaltas gausialapio lubino „pabėgimas iš darželio“ yra didžiulė grėsmė jautrių vietinių augalų rūšių išlikimui. Lietuvos gamtos fondas primena, kad Lietuvoje prekyba gyvybingomis invazinėmis rūšimis yra draudžiama ir prašo nekelti grėsmės jautrioms vietinių augalų rūšims – neparduoti ir nepirkti invazinių augalų sėklų.

(Plačiau...)

Priimti kitataučius geriausiai pasirengę Anykščiai, Jurbarkas ir Šalčininkai (1)

Užsieniečiai, atvykstantys gyventi į Lietuvą, lengviausiai integruotųsi, jei apsistotų Šalčininkuose, Anykščiuose arba Jurbarke. Naujas tyrimas parodė, kad šios savivaldybės yra geriausiai pasirengusios padėti integruotis kitataučiams: suteikti informaciją ne tik lietuvių kalba, pasiūlyti lietuvių kalbos pamokas, padėti atvykusiesiems susirasti darbą ir kitaip integruotis. Į atviriausiųjų dešimtuką taip pat pateko ir Druskininkų, Zarasų, Panevėžio, Visagino ir Švenčionių rajonų savivaldybės bei Kauno ir Šiaulių miestai. Vilniaus miestas reitinge užėmė 13 vietą, o Klaipėdos - 33 vietą. 

(Plačiau...)

Patikslintos įstatymų pataisos skatins atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą (0)

Balandžio 9 dieną Seimas pritarė Karo prievolės bei Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymų straipsnių pakeitimo įstatymo pataisoms, kuriomis patikslinta šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą organizavimo tvarka ir numatomos priemonės, skatinsiančios karo prievolės atlikimą.

(Plačiau...)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Lietuvos žmonėms šv. Velykų proga (0)

Mielieji,

Velykos – tai prisikėlimo, pavasario pergalės ir šviesos šventė.

Bundanti gamta skatina mus atsinaujinti, tikėti gerumu bei skleisti viltį.

(Plačiau...)

Sukčiai apgaudinėja trumposiomis žinutėmis (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI prie FM) informuoja, kad Mokesčių informacijos centro telefonu paskambinę gyventojai praneša apie trumposiomis žinutėmis gaunamus pranešimus nuo siuntėjo „Mokesčiai“ apie įsiskolinimus valstybės biudžetui ar kvietimus atvykti į VMI.

(Plačiau...)

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ pagerbtos dvi kraštietės (3)

Kovo 30 d., pirmadienį, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė apdovanojo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ ir vardiniu medalio liudijimu apdovanoti 25 laureatai – po penkis iš kiekvienos kategorijos. Tarp apdovanotųjų - Raudonės pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Elena Elzbergienė. Pedagogė pagerbta „Už filantropinę veiklą, ypač jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą“. Medalis įteiktas ir girdžiškei Aldonai Grigaliūnienei „Už visuomeniškai aktualią publicistiką“.

(Plačiau...)

Sekmadienį - vasaros laikas (0)

Sekmadienį, kovo 29-ąją, Lietuva pereis prie vasaros laiko. Verbų (palmių) sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda į priekį.

(Plačiau...)

Užtemo trys ketvirčiai saulės (nuotraukos) (0)

Penktadienį Lietuvoje bus matomas didžiausias per pastaruosius 16 metų Saulės užtemimas - priešpiet užsitemdys trys ketvirčiai Saulės disko.

(Plačiau...)

Seimas pritarė šauktinių grąžinimui (0)

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti privalomosios karo tarnybos grąžinimo įstatymo pataisas. Parlamentarai taip pat pasiryžę tikslinti šaukiamųjų kriterijus, tarnavimo laiką ir didinti finansavimą profesionaliai kariuomenei. 

(Plačiau...)

Dalia Grybauskaitė: vaikų globos įstaigų kontrolė yra apgailėtina (0)

Globos įstaigų sistema yra labai blogas paveldas, kurį reikia naikinti, trečiadienį interviu LRT radijui teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak jos, iki šiol paveldėtos sistemos kol kas nesugebama galutinai pertvarkyti.

(Plačiau...)

VMI pajamas šiemet siūlo deklaruoti ir telefonu (0)

Šiandien VMI gyventojams pateikė 1,6 mln. preliminariųjų pajamų deklaracijų, gyventojus ragina neužmiršti deklaruoti turto, saugoti asmens duomenis bei paramą teikti e.būdu, o suformuotas pajamų deklaracijas pateikti nemokama programėle „e.VMI“.
(Plačiau...)

Kontrabandininkų išmonė: į Kaliningradą keliaujama per Lenkiją (0)

Po Europos Sąjungos sankcijų Rusijai įvedimo prekių judėjimas per Lietuvos sieną sumažėjo. Pasigirsta nuomonių, jog dėl to sumenko ir į mūsų šalį nelegaliai įvežamos produkcijos apimtys. Tačiau pasienio regionuose esančių seniūnijų vadovų teigimu, džiūgauti dar anksti. Kontrabanda – tarsi devyngalvis slibinas, kaskart atgyjantis vis naujais pavidalais.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook