Lietuvos diena

Lietuvos diena

Rinkėjai naujienų partijoms neturi (su lentele) (0)

Šalies rinkėjai ir toliau gyvena stabiliomis politinėmis nuotaikomis: po Naujųjų nesikeitė nei partijų reitingai, nei apatiškų rinkėjų dalis, rodo sociologiniai tyrimai. 

(Plačiau...)

Į šiuos rinkimus savivalda žengia turėdama didesnį rinkėjų pasitikėjimo kreditą (su lentele) (0)

Nors pastarąjį mėnesį savivaldybėmis pasitikinčių gyventojų dalis sumažėjo 3 procentiniais punktais, o jas nepatikimomis laikė didesnė pusė (51 proc.) lietuvių, į kovo 1-ąją vyksiančius rinkimus savivalda eina sustiprėjusi. 

(Plačiau...)

Tikras pavasaris: į Lietuvą jau grįžta paukščiai (0)

Vis dažniau nudžiuginantys saulės spinduliai verčia galvoti apie artėjantį pavasarį. Po žiemos taip norisi šilumos, žalumos ir... paukščių čiulbėjimo. Pasirodo, pavasaris ne taip toli, kaip atrodo. Į Lietuvą jau sugrįžo pirmieji sparnuočiai.

(Plačiau...)

Lietuvoje daugėja santuokų (0)

Pernai Lietuvoje buvo įregistruotos 22 908 santuokos (užpernai - 21 349). Didesnė jų dalis (13 888) buvo registruota civilinės metrikacijos skyriuose, reprezentacinėse arba pačių jaunavedžių pasirinktose vietose. Likusios santuokos buvo registruotos bažnyčiose (6 310) arba užsienyje (2 710) ir vėliau įtrauktos į apskaitą, praneša Teisingumo ministerija (TM).

(Plačiau...)

Prezidentė pagerbė Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą. (0)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios rytą Rasų kapinėse pagerbė Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą.

(Plačiau...)

Lietuva mini Valstybės atkūrimo 97-ąsias metines (2)

Lietuva mini Valstybės atkūrimo 97-ąsias metines, prisimena prieš 97 metus Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašiusius signatarus, pagerbia šaliai nusipelniusius šių dienų žmones.

(Plačiau...)

Naikins techninę apžiūrą kontrabandininkams (0)

Susisiekimo ministerija Vyriausybei pateikė svarstyti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, numatančias muitinės pareigūnams teisę naikinti techninę apžiūrą tų transporto priemonių, kurių konstrukcija yra pakeista ir pritaikyta kontrabandai gabenti. 

(Plačiau...)

Gaivinama krovininė laivyba Nemunu (0)

Nemune, svarbiausiame Lietuvos vidaus vandenų kelyje, planuojama atgaivinti krovininę laivybą. Sąlygas naudotis šia ekologiška ir nebrangia transporto rūšimi užtikrins šių metų viduryje Kaune baigiama įrengti Marvelės krovininė prieplauka ir tolesnė vidaus vandenų infrastruktūros plėtra. Šie klausimai šiandien aptariami Kaune vykstančioje konferencijoje tema „Laivyba vidaus vandens keliais: patirtis, perspektyvos, nauji iššūkiai“.

(Plačiau...)

Jurbarkietis pasiekė ilgiausio skrydžio oro balionu rekordą (0)

Lietuvoje trečiadienio pavakare pasiektas ilgiausio skrydžio oro balionu rekordas. Jurbarkietis Gintautas Mockaitis per 12 valandų nuskrido apie 100 kilometrų, pakilęs Birštone ir nusileidęs šiek tiek už Betygalos.  

(Plačiau...)

Draudžiama žvejoti lydekas (0)

Nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama lydekų žvejyba. Šis draudimas galioja tiek žvejams verslininkams, tiek ir žvejams mėgėjams.

(Plačiau...)

Siūloma atsisakyti mokinio krepšelio (0)

Siekiant spręsti bendrojo ugdymo finansavimo klausimus, siūloma iš esmės keisti finansavimo metodiką, atsisakyti mokinio krepšelio ir finansavimą ugdymui skaičiuoti klasei. Tikimasi, kad šis siūlymas leis užtikrinti didesnį finansavimo skaidrumą ir stabilesnį ugdymo proceso aprūpinimą. Naujos metodikos taikymui planuojama pasirengti per 2015 metus, o naują tvarką pradėti įgyvendinti nuo 2016 m.

(Plačiau...)

Lietuvių palankumas eurui auga (0)

Beveik du trečdaliai lietuvių mano, kad naujoji valiuta mūsų šaliai naudinga, aštuoni iš dešimties gyventojų teigia, jog euro įvedimas Lietuvoje įvyko sklandžiai.

(Plačiau...)

Kas vyksta gamtoje (0)

Jei daugiametė patirtis sako, jog pirmoji žiemos pusė – niūkių dienų metas tai apie šį  sezoną negalėtume taip pasakyti. Saule džiaugėmės tiek dažnai ir atrodė kitaip ir negali būti. Galimai tai susiję su mažu kritulių kiekiu kuomet vandens ir sniego pritvinkę debesys dangų temdė retai. Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas – šlapių miškų ir pelkių teritorija, kur vyrauja plotai su vandens pertekliumi ilgiau nei kada nors anksčiau per visą rezervato istoriją  buvo praradęs šią ypatybę.

(Plačiau...)

Lietuvos istorijos akcentai (0)

Lietuva sausio 30-ąją, primena ELTA:
1433 m. Livonijos magistras paskelbė karą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Žygimantui Kęstutaičiui ir įsiveržė į Lietuvos žemes.

(Plačiau...)

Lietuvos istorijos akcentai (0)

Lietuva sausio 29-ąją, primena ELTA:

(Plačiau...)

Medikams daugėja darbo: gripo ir jam artimų ligų gausėja (0)

Gripas ir ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos praėjusią savaitę, palyginti su ankstesne, bandė labiau įsisiautėti - sergamumo statistika fiksuoja išaugusį susirgimų skaičių.

(Plačiau...)

Nužudymo insulinu istorijoje padėtas taškas (5)

Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį Jurbarko rajono gyventojams – nepilnamečiui ir jo bendrui Egidijui Linkui (34 m.), kurie kaltinti merginos nužudymu suleidžiant mirtinas insulino dozes.

(Plačiau...)

Bus suskaičiuoti Lietuvos miškuose gyvenantys vilkai ir lūšys (0)

Vasario 3 d. ir 6 d. bus skaičiuojama, kiek vilkų ir lūšių gyvena Lietuvos miškuose.

(Plačiau...)

Politologai: konservatorius pasiviję liberalai iš mažųjų partnerių vaidmens dar neišsivaduos (0)

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis tarp šalies partijų sublizgėjo įspūdingiausiu ir svarbiausia - tvariu - metiniu reitingo šuoliu, sako sociologiniais tyrimais besiremią politologai. 

(Plačiau...)

Per metus labiausiai smuko pasitikėjimas Prezidente, nors ją palankiai vertina 64 proc. gyventojų (0)

Palankiausiai vertinamų visuomenės veikėjų sąrašo viršuje stabiliai laikosi kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus, dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir Premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius. Nors Prezidentę D. Grybauskaitę šiuo metu palankiai vertina 64 proc. gyventojų, jos reitingas per metus smuko daugiausiai - 9 procentiniais punktais, pažymi sociologai. Nemenką nuosmukį patyrė ir partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas, kurio populiarumas sumažėjo 6 procentiniais punktais. 

ELTA ir "Šviesos" inf.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook