Lietuvos diena

Lietuvos diena

Per metus labiausiai padaugėjo gyventojų, pasitikinčių Lietuvos banku (0)

Finansus valdančios institucijos praėjusiais metais paaugino savo reitingus. Vertinant visuomenės nuomonės pokyčius per metus pastebima, kad labiausiai ją pasigerino Lietuvos bankas ir komerciniai bankai. 

(Plačiau...)

Asmenims iki 18 metų siūloma uždrausti rūkyti (0)

Siūloma uždrausti asmenims iki 18 metų rūkyti tabako gaminius ar net jų turėti.

(Plačiau...)

Gyventojams valstybės ekonomika atrodo kur kas prastesnė nei prieš metus (0)

Gyventojų požiūris į šalies ekonomikos būklę per metus pasikeitė ženkliai - 2013-ųjų gruodį 25 procentai Lietuvos gyventojų buvo įsitikinę, kad šalies ekonominė padėtis iš esmės krypsta į blogąją pusę, po metų taip manančių buvo jau 40 procentų. Ekonomistai tokią kaitą linkę aiškinti gyventojų baimėmis dėl euro įvedimo, taip pat prastėjančia ekonomine situacija Rusijoje ir Baltarusijoje. Sociologinė gyventojų apklausa taip pat atskleidė, kad moterys ekonominę padėtį šalyje vertina prasčiau nei vyrai.

(Plačiau...)

Ugnis pasiglemžė mažiausiai gyvybių per dvidešimt metų (0)

Pernai Lietuvoje gaisruose žuvo 125 žmonės (2013 m. – 160). Tai pats mažiausias žuvusiųjų ugnyje skaičius per pastaruosius dvidešimt metų. 2014 m. žuvusiųjų skaičius yra 29 proc. mažesnis, palyginti su 5-erių praėjusių metų žuvusių žmonių gaisruose vidurkiu (176 žmonės). Deja, pernai kilo 13 gaisrų, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, o 4 gaisrai pasiglemžė po 3 gyvybes.

(Plačiau...)

Gyventojų pranešimai aplinkosaugininkams pasitvirtina (0)

Jau ketvirtą mėnesį gyventojai visą parą aktyviai praneša apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus. Į Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centro darbuotojus gruodį kreiptasi daugiau nei 600 kartų.

(Plačiau...)

Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną (video, nuotraukos) (0)

Lietuva 24-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną.

(Plačiau...)

Policija fiksuoja pranešimus apie suklastotas eurų kupiūras (video) (2)

Šeštadienį Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdos ir Šalčininkų rajonuose užfiksuoti bandymai parduotuvėse už prekes atsiskaityti padirbtomis eurų kupiūromis. 

(Plačiau...)

Dėl stipraus vėjo be elektros liko 10 tūkstančių vartotojų (0)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį siautęs vėjas be elektros paliko 10 tūkstančių vartotojų. Smarkaus vėjo išversti medžiai ir šakos nutraukė oro elektros linijas.

(Plačiau...)

Kviečiame Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paminėti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ (0)

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir iniciatyvą globojanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt ketverius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

(Plačiau...)

Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui? (1)

Sausio 6 d.  Krašto apsaugos ministerijoje pristatytas leidinys „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“.  Plačiajai visuomenei skirtą leidinį pristatė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir atsakingasis redaktorius, Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos ir planavimo departamento direktoriaus pavaduotojas dr. Karolis Aleksa.

(Plačiau...)

Grąžą privalo atiduoti eurais (0)

Jau pirmosiomis euro įvedimo Lietuvoje dienomis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kreipėsi nemažai vartotojų, kurie nurodė, kad kai kuriems didiesiems prekybos tinklams priklausančiuose prekybos centruose kasose grąža atiduodama ne eurais, bet litais. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius dr. Feliksas Petrauskas sako, kad tokiais veiksmais verslo subjektai pažeidžia Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo 26 straipsnio 4 dalies nuostatą, kurioje vienareikšmiškai pažymima, kad pirmąsias 15 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo dienos atsiskaitant grynaisiais pinigais litais grąža duodama tik eurais.

(Plačiau...)

Perspėja dėl vėtros (0)

Sinoptikų duomenimis, šiandien Pietryčių Baltijoje, Kuršių marių ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje bei šalies pajūryje vakarų vėjo gūsiai sieks  nuo 28 iki 30 metrų per sekundę.  Labai smarkus vėjas pūs ir sausio 3-osios naktį,  o dieną susilpnės iki 25 metrų per sekundę. Likusioje šalies dalyje sausio 2-osios vakare ir sausio 3 dieną vėjo gūsiai sieks 17–22 metrų per sekundę, vietomis gali pasiekti iki 25 metrų per sekundę. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų būti atsargius ir rekomenduoja, kaip elgtis pučiant stipriam vėjui.

(Plačiau...)

Suplevėsavo trispalvė (0)

Sausio 1-ąją minint Lietuvos vėliavos dieną per iškilmingą ceremoniją Lietuvos kariai Gedimino kalno pilies bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę. 

(Plačiau...)

D. Grybauskaitė: tegul ateinantys metai neša džiaugsmą į kiekvienus namus (nuotraukos iš 2015-ųjų sutikimo Jurbarke) (0)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama Lietuvos žmones Naujųjų Metų proga, sako, kad pasibaigę metai mums buvo vienybės, drąsos ir atsakomybės išbandymas. Mūsų darbštumas ir tikėjimas savo šalimi padėjo pasiekti istorinių permainų. 

(Plačiau...)

Mėgėjų žvejybos taisyklių naujovės: daugiau stintų ir mažiau lydekų (0)

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pakeitė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles ir nustatė naują leidžiamų paimti sužvejotų lydekų limitą, taip pat panaikino stintų žvejybos apribojimus. Šie pakeitimai skirti plėšriųjų žuvų skaičiui šalies vandens telkiniuose didinti ir natūraliam jų išteklių atsikūrimui skatinti.

(Plačiau...)

Perspėja dėl juodųjų archeologų (8)

Neseniai vienas Jurbarko rajono gyventojas atrado ir iškasė Antrojo pasaulinio karo šeimos paslėptą turtą. Radinį sudarė įvairūs buities daiktai bei šeimos susirašinėjimo laiškai. Šis įvykis paskatino parašyti apie neigiamą reputaciją turinčius „juoduosius archeologus“ ir jų veiklą.

(Plačiau...)

Ilgųjų savaitgalių bus nemažai ir 2015 metais (0)

Kitais metais, 2015-aisiais, kaip ir 2014 metais, turėsime tris ilguosius savaitgalius, o Kalėdas švęsime diena trumpiau nei šiais metais.

(Plačiau...)

D. Grybauskaitė: tegul stebuklingas Kalėdų rytas į kiekvienus namus atneša džiaugsmą (1)

Sveikindama Lietuvos žmones Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad kiekvienos Kalėdos yra ypatingos. 

(Plačiau...)

Kalėdas sutiksime su sniegu ir šlapdriba (0)

Hidrometeorologai prognozuoja, kad teigiamą temperatūrą šią savaitę pamažu keis šaltis, o Kalėdų dieną šlapdribą keis negausus sniegas.

(Plačiau...)

Iš Lietuvos raudonosios knygos išbrauktos lašišos (0)

Ypač vertingas žuvis - lašišas ir šlakius Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos poskyriai dirbtinai veisia ir augina nuo 1998 metų, kai ES ir Lietuvos biudžeto lėšomis buvo pradėtos įgyvendinti šių žuvų išteklių atkūrimo programos. Jose buvo numatytas ne tik dirbtinis veisimas, bet ir nerštaviečių apsauga, migracijos sąlygų gerinimo darbai, žuvų praėjimo takų statyba, taršos ir brakonieriavimo kontrolė bei kt. Pastaraisiais metais šių žuvų gerokai pagausėjo - per ketverius metus į Lietuvos upes įveista beveik 1,5 mln. vnt. lašišų ir šlakių.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook