Lietuvos diena

Lietuvos diena

Paaiškėjo, kiek gyventojų pirmieji privalės pasirinkti elektros energijos tiekėją (0)

Lietuvoje palaipsniui atsisakant monopolinių elektros tiekimo buitiniams vartotojams sąlygų, jau šią vasarą beveik šimto tūkstančių nekilnojamojo turto objektų savininkai gaus pranešimus iš visuomeninio tiekėjo apie tai, kad jų esamos visuomeninio tiekimo sutartys baigia galioti 2021 metų sausio 1 dieną. Iki šių metų gruodžio 10 dienos šie vartotojai kviečiami naujai pasirinkti elektros energijos tiekėją, iš jau siūlančiųjų savo paslaugas.

(Plačiau...)

Rekordiniai audrų metai: per pusmetį – dvigubai daugiau įvykių nei 2019-aisiais (0)

Kovo mėnesį Lietuvai smogusi audra „Laura“ ir birželio tropinius karščius lydėjusios gūsingų vėjų, liūčių bei krušų bangos verčia fiksuoti liūdnus rekordus. Vien per birželį draudikai užfiksavo beveik tiek pat gamtos stichijų sukeltų žalų kaip per visus praėjusius metus. Audrų nuostoliams atlyginti skirtų lėšų suma šiemet irgi bus rekordinė per pastarąjį dešimtmetį, sakoma draudimo bendrovės BTA pranešime.

(Plačiau...)

Trečiadienis yra paskutinė diena, kai gyventojai gali pateikti pajamų deklaracijas. (0)

Kaip antradienį komentare Eltai nurodė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, pajamas jau deklaravo apie 1,191 mln. gyventojų, o jų dar nepateikė apie 170 tūkst. gyventojų.

(Plačiau...)

Lietuva birželio 29-ąją (0)

1668 m. Vilniuje, buvusios pagonių deivės Mildos šventyklos vietoje, padėtas kertinis akmuo Šv. Povilo ir Petro bažnyčios statybai.

(Plačiau...)

Pasieniečiai mini tarnybos įkūrimo 100-metį (0)

Pirmadienį minima Pasieniečių diena, birželio 29-oji, kuri šiemet sutampa su valstybės sienos apsaugos sistemos sukūrimo 100-mečiu. Tai svarbios datos beveik 4 tūkst. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų. Pagrindiniai Pasieniečių dienos renginiai vyks Vilniuje.

(Plačiau...)

Lis trumpai, tačiau smarkiai ir su vėtra (0)

Ankstų pirmadienio rytą šalyje be lietaus. Oro temperatūra nuo 16 iki 20 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Planuojama stambinti policijos vienetus (1)

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla akcentuoja poreikį bei planus stambinti policijos struktūrą bei efektyviau panaudoti finansinius išteklius, siekiant investuoti į pareigūnų motyvaciją.

(Plačiau...)

Po kaitros orai trumpam atlėgs tik savaitės pradžioje (0)

Kelias dienas iš eilės tvyrantis karštis truputį atlėgs tik kitos savaitės pradžioje, teigia sinoptikai.

(Plačiau...)

Bus šilta, protarpiais pliaups, o vėjas lankstys medžius (0)

Žemesnio atmosferos slėgio laukas, nusidriekęs nuo Juodosios jūros Baltijos link, lems tvankią naktį bei karštą audringą rytdieną.

(Plačiau...)

Tarp mažųjų kultūros sostinių - Veliuona (0)

Kultūros ministerijoje vykusiame Lietuvos mažųjų kultūros sostinių projektų atrankos posėdyje išrinkta dešimt 2021 metų mažųjų kultūros sostinių.

(Plačiau...)

Jurbarkas - tarp labiausiai nuo audrų nukentėjusių regionų (0)

Birželio 8-12 d. per visą Lietuvą praslinkusi audra atnešė milijoninių nuostolių gyventojų ir įmonių turtui, o daugiausia stichijos sukeltų žalų draudikai užfiksavo šalies sostinėje bei jos apylinkėse. 

(Plačiau...)

Karantinas atšaukiamas, tačiau tam tikri ribojimai išlieka (0)

Trečiadienio naktį šalyje baigiasi tris mėnesius trukęs karantinas. Nuo birželio 17-osios įsigalioja valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas. Jo metu bus taikomi tam tikri apribojimai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, skelbiama Visuomenės informavimo grupės (VIG) pranešime.

(Plačiau...)

Lietuva birželio 16-ąją (0)

1940 m. į Lietuvą atvykęs Sovietų Sąjungos užsienio reikalų komisaro pavaduotojas Vladimiras Dekanozovas pradėjo krašto sovietizaciją.

(Plačiau...)

Per karantiną apsinuodijimų alkoholiu sumažėjo perpus (0)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius Renaldas Čiužas sako, kad karantino laikotarpiu praktiškai visų alkoholinių gėrimų pardavimai mažėjo.

(Plačiau...)

Specialistai tiria Nemuną - įtariama cheminė tarša iš Baltarusijos (0)

 Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad pirminis tyrimas dėl galimos taršos Nemune parodė bendrą deguonies sunaudojimo padidėjimą, tačiau rezultatai dėl cheminės taršos turėtų paaiškėti vėliau.

(Plačiau...)

Lietuva mini Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienas (0)

Lietuva mini Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienas - prisimena ir pagerbia masinio nekaltų žmonių trėmimo į netinkamas gyventi Sibiro ir Tolimosios Šiaurės Sovietų Sąjungos teritorijas aukas.

(Plačiau...)

Lietuva prisimena sovietų ištremtus ir pražudytus gyventojus (nuotraukos) (0)

Karštą 1941 m. birželio 14-ąją gyvuliniuose vagonuose iš Lietuvos į tremtį buvo išvežta per 30 tūkstančių žmonių.

(Plačiau...)

Lietuva birželio 14-ąją (0)

1888 m. Jasiškiuose, Biržų apskrityje, gimė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, teisininkas, visuomenininkas, žurnalistas Jokūbas Šernas. Mirė 1926 m.

(Plačiau...)

„Demaskuok.lt“: daugiausiai dezinformacijos apie COVID-19 gegužę fiksuota Latvijoje (0)

„Demaskuok.lt“ išanalizavus trijose Baltijose šalyse gegužės mėnesį pasirodžiusią dezinformaciją apie COVID-19 paaiškėjo, kad daugiau nei pusė su šia tema susijusių melagienų buvo publikuota Latvijoje (59 proc.). Lietuvoje fiksuota beveik trečdalis (28 proc), Estijoje – mažiausiai, apie 13 proc., ištirtos dezinformacijos. Iš viso per mėnesį šalių interneto svetainėse ir „Facebook“ grupėse buvo nustatyti 265 atvejai, ištyrus 6703 straipsnius.

(Plačiau...)

Administracinius ginčus bus galima spręsti ir mediacijos būdu (0)

Seimas priėmė Mediacijos įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta sudaryti galimybes mediacijos būdu spręsti ne tik civilinius, bet ir administracinius ginčus. Tokiu būdu siekiama skatinti taikų ginčų sprendimą, mažinti teismų darbo krūvį, taupyti privačių asmenų, valstybės biudžeto lėšas, skiriamas ginčų sprendimui teisme.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook