Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Balsavimas prezidento rinkimuose ir referendumuose baigėsi (ti...

Balsavimas prezidento rinkimuose ir referendumuose baigėsi (tiesioginė debatų apie rinkimus transliacija) (0)

2019-05-12

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis iki 20 val. rinkimų apylinkes (Lietuvoje ir užsienyje) balsavo 56,5 proc rinkėjų. Jurbarko r. balsus atidavė kiek mažiau, nei šalies vidurkis - 50,6 proc. rinkėjų.

Piliečiai šį kartą žymėjo net tris pasirinkimus - sprendė dėl šalies prezidento, dėl to, ar reikia mažinti Seimo narių skaičių, ir, ar suteikti galimybę daliai lietuvių turėti dvi ar daugiau pilietybių.

Pasak Jurbarko r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės Vitalijos Juzėnienės, balsavimas praėjo sklandžiai, jokių pažeidimų ir incidentų nefiksuota.

Aktyviausiai rinkėjai balsuoja Neringos (68,02%), Birštono (67,70%) ir Palangos miesto (65,09%) savivaldybių rinkėjai.

Detalesnius duomenis apie atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių galima rasti čia. Rinkimų rinkėjų aktyvumo žemėlapis skelbiamas čia.

VRK įvairiomis komunikavimo priemonėmis pasiekė pranešimai apie galimus rinkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Visi pranešimai yra vertinami ir tiriami. Dažniausiai pasitaikantys pranešimai dėl galimų rinkimų agitacijos tvarkos bei rinkimų organizatorių pažeidimų.

Spaudos konferencijos, vykusios šiandien 20 val. visuomeninės organizacijos ,,Baltosios pirštinės" atstovai pasidžiaugė, kad stebimos ilgalaikės pranešimų apie gautus pažeidimus mažėjimo tendencijos, užfiksuoti vos 4 keturi grubūs pažeidimai, susiję su rinkėjų papirkimu ar pavėžėjimu, tačiau vos vienas sukėlė įtarimą ir perduotas Lietuvos policijai.

Uždarius rinkimų apylinkes pradedami skaičiuoti rinkėjų balsai. Apylinkių rinkimų komisijos visus suskaičiuotus balsus suves į VRK informacinę sistemą, o šie bus publikuojami VRK interneto svetainėje.

VRK primena, kad gegužės 12 d. rinkimų ir referendumų rezultatų skaičiavimas gali užtrukti ilgiau nei įprastai, dėl didelio kiekio rinkėjų išankstinio balsavimo vokų su jų balsais, kadangi gautų vokais balsų skaičiavimo procedūra yra gerokai sudėtingesnė ir užima daugiau laiko.

Galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus, VRK tvirtina ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų, o referendumų rezultatus per 4 dienas, po įvykusių referendumų ir rezultatus paskelbia VRK interneto svetainėje.

Naudojami Vyriausiosios rinkimų komisijos žemėlapių portale vrk.maps.arcgis.com publikuojami žemėlapiai« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook