Černobylyje liepsnoja radioaktyvi zona, vėjas pučia ne į Lietu...

Černobylyje liepsnoja radioaktyvi zona, vėjas pučia ne į Lietuvos pusę (video, nuotraukos) (0)

2020-04-13

Miškų gaisrai radiacija užterštoje draudžiamoje Černobylio zonoje jau tęsiasi daugiau nei savaitę, nepaisant su liepsnomis kovojančių beveik 400 ugniagesių pastangų.

Aplinkosaugos ekspertai baiminasi, kad liepsnos paskleis radioaktyvius pelenus ant žemės, o galimai radiacija užteršti dūmai pasieks šalies sostinę Kijevą.

Ukrainos valstybinė ekstremaliųjų situacijų tarnyba savo ruožtu tikina, kad šiuo metu radiacijos lygis išlieka normos ribose.

Kol kas neaiškus ir liepsnų apimto miško plotas. Savaitgalį pareigūnai citavo kelių dienų senumo duomenis, kuriais remiantis liepsnoja maždaug 3,5 tūkst. hektarų miško.

Valdžios pareigūnai teigia, kad praktiškai negyvenamoje Černobylio zonoje ir kitose Ukrainos vietovėse gaisrai pastarosiomis savaitėmis kilo iš dalies dėl sauso oro po beveik besniegės žiemos.

Kiek daugiau nei prieš savaitę, kai prasidėjo miškų gaisrai, aukštą postą užimantis aplinkosaugos specialistas Egoras Firsovas sakė, kad radiacijos lygis draudžiamoje Černobylio zonoje 16 kartų viršijo normą.

Lietuvos Radiacinės saugos centro specialistai nuolat stebi susidariusią situaciją dėl Černobylio zonos miškuose siaučiančių žolės bei miško gaisrų.

Susisiekus su Ukrainos branduolinę ir radiacinę saugą reguliuojančiosios institucijos atsakingais asmenimis, šie tarnybą patikino, kad situacija Černobylio zonos miškuose yra valdoma.

Šiuo metu radiacinis fonas Lietuvoje yra nepakitęs. Apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje gyventojai bus nedelsiant informuojami.

Vadovaujantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, artimiausiomis dienomis vyraus pietų, pietvakarių vėjai, todėl gaisro metu susidarę dūmai Lietuvos teritorijos pasiekti neturėtų.

Lietuvos Respublikos teritorijoje nuolat veikia Aplinkos apsaugos agentūros valdomos Radiacinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo stotys. Duomenų kitimą gali stebėti bet kuris gyventojas, Radiacinės saugos centro interneto svetainėje pasirinkęs aktyvią nuorodą „Radiacinis fonas Lietuvoje“.

Gyventojai, kilus klausimų dėl radiacinės saugos ar situacijos Ukrainoje, gali kreiptis į Radiacinės saugos centrą tel. +370 698 29611, el. paštu rsc@rsc.lt, arba susipažinti su informacija interneto svetainėje www.rsc.lt.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook