Didės reikalavimai kredito unijoms

Didės reikalavimai kredito unijoms (0)

2014-07-17

Seimas, priėmęs Kredito unijų įstatymo pataisas, sugriežtino kreditų unijų veiklą. Už įstatymo naujas nuostatas balsavo 72 Seimo nariai, prieš - 1, susilaikė 1 parlamentaras.

Seimas nusprendė, kad nuo 2018-ųjų mažiausias kredito unijos, kuri neteiks elektroninių pinigų leidimo licencinės finansinės paslaugos, nuosavo kapitalo dydis turės būti ne mažesnis kaip 500 tūkst. litų, nuo 2016 m. - 300 tūkstančių litų. Šiuo metu mažiausias kredito unijos nuosavo kapitalo dydis yra 15 tūkst. litų. Tikimasi, kad šis minimalaus kapitalo padidinimas turės padėti užtikrinti kredito unijų stabilumą ir rimtus ketinimus vystyti veiklą.
Priimtomis pataisomis taip pat nutarta padidinti mažiausią kredito unijos narių, neįskaitant asocijuotų narių, skaičių nuo 50 iki 150. Tikimasi, kad daugiau narių sudarys galimybę pritraukti daugiau kapitalo ir kredito unijos vadovus rinkti iš didesnio asmenų skaičiaus.
Siekiant riboti kredito unijų rizikos prisiėmimą, nuspręsta įtvirtinti reikalavimą kredito unijai turėti bent vieną rizikos vertinimo specialistą, kai kredito unijos turtas pasiekia 50 milijonų litų arba daugiau. Šio specialisto kompetenciją ir funkcijas turės nustatyti kredito unijos įstatai ir (arba) kiti kredito unijos visuotinio narių susirinkimo patvirtinti dokumentai.
Nuo 2017 m. kredito unijos investicijos į nekilnojamąjį turtą negalės viršyti 70 proc. (vietoj 100 proc.) kredito unijos perskaičiuoto kapitalo. Priimtu pakeitimu siekiama, kad kredito unijos investavimo riziką vertintų konservatyviau. Ši nuostata galės būti netaikoma, jeigu nekilnojamąjį turtą kredito unija nuosavybės teise įsigijo siekdama sumažinti nuostolius, atsiradusius dėl klientui suteiktos finansinės paslaugos, ir jį, nuosavybės teise, turi ne ilgiau kaip trejus metus nuo jo įsigijimo dienos. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook