Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dvidešimtąjį gimtadienį švęnčia Pagėgių VSAT rinktinė

Dvidešimtąjį gimtadienį švęnčia Pagėgių VSAT rinktinė (0)

2014-04-25

Sieną su Rusija sauganti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinė penktadienį minės 20-ąsias įkūrimo metines.

Pagėgiuose vyko iškilmingas minėjimas, kurio metu buvo apžvelgta rinktinės istorija. Renginio metu už ilgametę, pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybą apdovanoti pasižymėję rinktinės pareigūnai. Pasižymėjimo ženklai įteikti ir 15 bei 20 metų nepriekaištingai tarnaujantiems pasieniečiams. 
Į šį minėjimą pakviesti Seimo ir Vyriausybės nariai, VSAT vadas ir tarnybos atstovai, savivaldybių merai, bendradarbiaujančių institucijų vadovai, buvę rinktinės ir jos užkardų vadai, Pagėgių rinktinėje tarnavę pasieniečiai. 
Po minėjimo vyko koncertas, kuriame Grojo akordeonininkai iš Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos, taip pat koncertavo Pagėgių sporto ir meno mokyklos pedagogai bei auklėtiniai.
Vėliau Pagėgių pasieniečiai svečius pakvietė į savo rinktinės Štabą, kur dvidešimtmečio proga VSAT vadas generolas Vainius Butinas ir Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis pasodino ąžuoliuką. Renginio dalyviai taip pat buvo pakviesti apžiūrėti rinktinę.
VSAT Pagėgių rinktinė saugo 178 kilometrų ilgio valstybės sienos ruožą su Rusijos Federacija. Iš jų 109 km eina Nemunu. Rinktinei pavaldžios aštuonios užkardos: Kudirkos Naumiesčio, Šilgalių, Rociškių, Viešvilės, Bardinų, Plaškių, Vileikių ir Specialiosios paskirties. Rinktinės pasieniečiai dirba tarptautiniuose Panemunės, Ramoniškių ir Pagėgių geležinkelio pasienio kontrolės punktuose bei Rusnės ir Jurbarko upių kontrolės punktuose.
Pagėgių valstybės sienos apsaugos rinktinė buvo įkurta 1994 m. balandžio 29 d. Taip siekta tinkamai paskirstyti saugomus valstybės sienos ruožus ir pasienio kontrolės postus tarp esamų ir naujai kuriamų VSAT padalinių. Tuomet Pagėgių rinktinę sudarė šešios, dar 1990 m. įkurtos užkardos: Vištyčio, Kybartų, Šakių, Viešvilės, Pagėgių ir Rusnės, iki tol priklausiusios Marijampolės ir Klaipėdos rinktinėms. 

"Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook