Iš kenkėjų lietuviai labiausiai bijo tarakonų ir patalinių blakių

Iš kenkėjų lietuviai labiausiai bijo tarakonų ir patalinių blakių (0)

2014-07-09

Lietuviai, kaip ir visas pasaulis, labiausiai bijo tarakonų ir patalinių blakių, tačiau mažiau nei kiti bijo vorų. Tai atskleidė kenkėjų kontrolės įmonių grupės "Rentokil" 11 pasaulio šalių atliktas tyrimas. 

Po apklausos paaiškėjo, kad žmonės jaučia didžiulę fobiją ne tik ūsuotiesiems vabzdžiams, bet ir patalinėms blakėms bei vorams. Šių kenkėjų bijo net 33 proc. apklaustųjų. Kaip teigia kenkėjų kontrolės ekspertų "Dezinfa" vadovė Margarita Kutkaitė, Lietuva - ne išimtis.
"Lietuvoje atliktas tyrimas išdavė, jog mes, kaip ir visas pasaulis, labiausiai bijome tarakonų ir patalinių blakių. Tačiau vorai mums kelia kur kas mažesnę baimę, nemalonius įspūdžius jie sukelia vos 9 proc. apklausos dalyvių. Lietuviai labiau baiminasi graužikų. Tokie apklausos rezultatai nenustebino - žmonės bijo tų, su kuriais susiduria dažniausiai, kurie kelia daugiausiai problemų", - pranešime spaudai cituojama vadovė.
Tiek lietuviai, tiek kiti pasaulio gyventojai mažiau bijo musių, paukščių ir skruzdėlių - jiems baimę išreiškė vos per 6 proc. apklaustųjų. Tokie faktai nustebino UAB "Dezinfa" biologą Liutaurą Grigaliūną, kadangi, pasak jo, šie kenkėjai kelia didžiulę grėsmę žmonių ir gyvūnų sveikatai.
"Zvimbiančios ir dažnai virtuvėje beskraidančios musės gali pernešti vidurių šiltinę, cholerą, bakterinę dizenteriją, poliomielitą, tuberkuliozę ir kitas ligas. Nesibaimindami skruzdėlių žmonės turbūt nepagalvoja apie žmogaus patalpose neretai įsikuriančias mažytes faraonines skruzdėles, kurios yra potencialios pavojingų mikroorganizmų nešiotojos. Paukščiai, besukdami lizdus namų pakraigėse, balkonuose,taip pat yra įvairių ligų nešiotojai - jie gali mus užkrėsti ornitoze, salmonelioze, histoplazmoze ir kitomis ligomis", - perspėjo biologas.
23 proc. respondentų bijo geliančių vabzdžių. Kaip tyrimas parodė, dar viena pasauliui aktuali problema - širšės ir vapsvos. 23 proc. respondentų jų bijo dėl skausmingų įkandimų ir alerginės reakcijos, galinčios sukelti net mirtį.
Pasak kenkėjų kontrolės ekspertų, šių kenkėjų didžiausias antplūdis bus vasaros pabaigoje. Vapsvas ir širšes dažniausiai vilioja terasose, lauko kavinėse palikti skanėstai, soduose persirpę vaisiai ir uogos. Ekspertai pataria būti atidiems besimėgaujant maistu lauke.
Apklausa buvo vykdoma Lietuvoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Austrijoje, Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Belgijoje ir kitose šalyse. Apie baimę vorams, musėms, graužikams ir kitiems kenkėjams prisipažino keliasdešimt tūkstančių respondentų. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook