Kauno gatvė: kur dingo ženklai ties perėjomis?

Kauno gatvė: kur dingo ženklai ties perėjomis? (3)

2019-12-18

Gyventojų nuomone, viena seniausių miesto gatvių – Kauno g. – tapo nesaugi: joje dingo pėsčiųjų perėjas žymėję kelio ženklai.

Kauno gatvėje pėsčiųjų perėjas dabar žymi tik skirtingos spalvos grindinio juostos. Nelikus perėjas žymėjusių kelio ženklų, ne vienas suabejoja, ar galima įprastoje vietoje pereiti gatvę nebijant, kad nepraleis važiuojantis automobilis ar būsi nubaustas policijos?

Jurbarko r. savivaldybės Eismo saugumo komisijai vadovaujantis vicemeras Daivaras Rybakovas ramina tokius klausimus užduodančius gyventojus – nuėmus vienus ženklus atsirado kiti, garantuojantys didesnį eismo saugumą Kauno gatvėje. Pasak D. Rybakovo, perėjų ženklų atsisakyta dėl jų netikusios kaimynystės su medžiais.

Tačiau ieškota kitų didesnio saugumo priemonių. Vicemeras teigia, kad buvo diskutuota dėl pėsčiųjų zonos Kauno g., tačiau ją įrengus kiltų problemų dėl įvažiavimo gretimoje Ugniagesių g. įsikūrusiai vairavimo mokyklai. Todėl buvo apsispręsta Kauno g. greitį riboti iki 30 km/h. Tokie ženklai kol kas pastatyti tik pradžioje ir pabaigoje.

Sprendimas gal ir priimtinas, tačiau kol kas padaryta tik pusė darbo, mat ties Kauno g. susikirtimais su gretimomis gatvėmis greitį ribojančių ženklų nėra. „Ženklai galioja iki pirmos sankryžos. Nesuprantu, kas čia taip padarė, kad tie ženklai, tik gatvės pradžioje ir pabaigoje. Niekur nesikartoja. Nes gatvėje tikrai ne viena sankryža ir tai reiškia, kad ten galima važiuoti 50 kilometrų greičiu“, – stebėjosi redakcijai skambinęs vairuotojas.

Pasak Jurbarko r. policijos komisariato Veiklos grupės tyrėjos Rasos Aliošienės, vairuotojas teisus – kelių eismo taisyklės apibrėžia ženklo galiojimą iki pirmos sankryžos. „Taip, pagal dabartinį ženklinimą yra taip, kaip sako žmogus. Kur ir kokius ženklus statyti sprendžia savivaldybės saugaus eismo komisija. Bet kokiu atveju raginu vairuotojus važiuoti saugiai ir rinktis saugų greitį“, – sakė R. Aliošienė.

Komisijai vadovaujantis savivaldybės vicemeras D. Rybakovas tikina, kad šis nesusipratimas netrukus bus išspręstas. „Blogiausiu atveju ženklai stovės sausio pradžioje. Tiesiog nespėjo pagaminti gatvei pritaikytų ženklų. Komunalininkai yra įpareigoti pakabinti ženklus ir tai padarys iškart, kai tik juos gaus“, – sakė D. Rybakovas.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook