Kviečiame Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paminėti vis...

Kviečiame Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paminėti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ (0)

2015-01-08

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir iniciatyvą globojanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt ketverius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Kviečiame visus kartu,  visoje Lietuvoje,  2015 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegti vienybės ir atminimo žvakutes. 

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.  

2015 m. pilietinė iniciatyva  „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau aštuntą kartą. Paminėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 24 metus mes nebuvome NATO ir ES narėmis, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Artėjantis Sausio 13-osios minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę. 

„Uždegdami atminimo žvakeles, prisiminkime tuos, kurie kovojo už Lietuvą ir žuvo dėl jos Laisvės. Prisiminkime visus, kurie išmokė  branginti ir saugoti savo Tėvynę.  Tegul žvakių šviesa nušviečia visą Lietuvą ir suteikia mums stiprybės, drąsos ir vienybės“, – kviečia prie pilietinės iniciatyvos prisijungti jos globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Ši pilietiškumo iniciatyva organizuojama nuo 2008 metų, tuomet paminėjimus organizavo per

100 mokyklų. Kasmet šią iniciatyvą palaikančių švietimo įstaigų ir kitų institucijų daugėja. Nuo 2010 metų akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, muziejai, bibliotekos, ligoninės, policijos komisariatai, pasienio užkardos ir daug kitų įstaigų bei organizacijų. 2014 metais iniciatyvą palaikė per 1200 mokyklų ir kitų institucijų.  

Iškilus klausimams, išsamesnę informaciją mielai suteiksime telefonu  8 706 63818, 8 706 63804 arba el. paštu: i.vilkiene@lrv.lt,  komisija@lrv.lt. 

Ketinančius prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ prašome užpildyti registracijos formą, esančią tinklalapio www.komisija.lt  Naujienų skiltyje arba kairėje pusėje tinklalapio meniu viršuje (žaliame fone užrašas: REGISTRACIJA)

Organizatoriai:

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti 

Iniciatyvą globoja:

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  

"Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook