Lietuva išsirinko 11 europarlamentarų

Lietuva išsirinko 11 europarlamentarų (0)

2014-05-26

Išankstiniais duomenimis, naujai Europos Parlamento penkerių metų kadencijai Lietuvos rinkėjai išrinko 11 savo šalies atstovų, tiek, kiek ir turėjo išrinkti pagal Europos Parlamento rinkimų įstatymą.

Suskaičiavus balsus iš 1515 rinkimų apylinkių, socialdemokratams, išankstiniais duomenimis, atstovaus Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis, partijai Tvarka ir teisingumas - Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis, Darbo partijai - Viktoras Uspaskichas ir Vydas Gedvilas, konservatoriams ir krikščionims demokratams - Gabrielius Landsbergis ir Laima Andrikienė, Liberalų sąjūdžiui - Antanas Guoga, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai - Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai - Ramūnas Karbauskis.
Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko, sąrašas, suskaičiavus balsus iš visų rinkimų apylinkių, kurių Lietuvoje yra 2004, dar gali keistis.
Europos Parlamento rinkimuose šiemet Lietuva rinko ne 12, o 11 Lietuvai atstovausiančių europarlamentarų. Šių metų rinkimuose sumažėjo ir kandidatų sąrašų - praėjusiuose rinkimuose jų buvo 15, o šiuose liko 10.
Dėl vietos Europos Parlamente šiuose rinkimuose varžėsi 9 partijos - Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Darbo partija, partija Tvarka ir teisingumas, Lietuvos žaliųjų partija, Tautininkų sąjunga, Liberalų ir centro sąjunga, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija - bei viena rinkimų koalicija, pasivadinusi Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija "Valdemaro Tomaševskio blokas".
Iš viso patekti į Europos Parlamentą siekė 216 kandidatų.
Pagal rinkimų į Europos Parlamentą įstatymą, partijos kandidatų sąrašas ar jungtinis kandidatų sąrašas Europos Parlamento narių mandatų gali gauti tik tuo atveju, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 5 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.
Galutinė kandidatų eilė kiekviename sąraše nustatoma pagal kiekvieno kandidato reitingą.
Galutinius Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus Vyriausioji rinkimų komisija turi paskelbti per savaitę.
Į pirmuosius posėdžius naujasis Europos Parlamentas rinksis liepos 1-3 dienomis. Tada bus išrinktas Parlamento pirmininkas ir 14 jo pavaduotojų.
Liepos 14-17 dienomis turėtų paaiškėti, kas taps naujuoju Europos Komisijos vadovu. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook