Ligonių kasų specialistai konsultuoja ne tik sveikatos draudi...

Ligonių kasų specialistai konsultuoja ne tik sveikatos draudimo klausimais (0)

2014-05-27

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų (TLK) informuoja, kad gyventojų aptarnavimo skyriuose apsilankę žmonės domisi ne tik kokios sveikatos priežiūros paslaugos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, tačiau klausiama ir įdomesnių dalykų – ką daryti, norint sėkmingai pastoti, kas apmoka už gydymą užsienyje, jei neblaivus mūsų kraštietis susižalojo, kokius tyrimus reikia atlikti įdrėskus naminiam gyvūnui. 

Ligonių kasose gyventojai konsultuojami vieno langelio principu. Tai reiškia, kad žmogus, norėdamas gauti reikiamą informaciją, gali kreiptis tiesiai į konsultantus, kurie jam informaciją suteikia arba gyvai atėjus į gyventojų aptarnavimo skyrius ligonių kasose, arba telefonu, arba elektroniniu paštu.

Į konsultantus žmonės dažniausiai kreipiasi dėl Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) išdavimo, kuri išvykus į Europos šalis garantuoja nemokamą būtinąją pagalbą. Taip pat domisi draustumo klausimais, pavyzdžiui, kaip pasitikrinti, ar už juos sumokėtos privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Daug klausimų sulaukiama ir dėl dantų protezavimo paslaugų, kaip šios paslaugos yra kompensuojamos PSDF lėšomis.

Kreipiamasi ir dėl sąnarių endoprotezų, ortopedinių priemonių, klausos aparatų ir kochlearinių implantų kompensavimo. Nemažai klausimų kyla ir dėl vaistų kompensavimo tvarkos – pavyzdžiui, kokio dydžio priemokas reikia mokėti pacientams vaistinėse, kaip sužinoti, ar jos teisingos.

Vis daugiau klausimų sulaukiama ir apie gydymąsi užsienyje, kadangi praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje įsigaliojo Europos Sąjungos direktyvos nuostatos, kurios leidžia mūsų kraštiečiams laisviau gydytis svetur. Dažniausia klausiama, ar visa gydymo kaina užsienyje bus kompensuota, kokių paslaugų išlaidos yra kompensuojamos, o kokių – ne, už kokias paslaugas teks susimokėti iš savo kišenės. Domimasi, kokių dokumentų reikia vykstant gydytis svetur.  

Vieno langelio specialistams klausimai yra užduodami keliais būdais – bendruoju informacijos telefonu, elektroniniu paštu arba apsilankius gyvai gyventojų aptarnavimo skyriuose. 2013 metų duomenimis, dažniausiai žmonės kreipiasi asmeniškai ir konsultuojasi žodžiu (daugiau nei 300 tūkst. atvejų), skambina telefonu (daugiau nei 144 tūkst.) ir elektroniniu paštu (daugiau nei 5 tūkst.).

Valstybinė ligonių kasa primena, kad gyventojai rūpimus klausimus, susijusius su privalomuoju sveikatos draudimu, gali pateikti el. paštu info@vlk.lt , tel. (8 700) 88 888 arba atėję į teritorinių ligonių kasų (TLK) gyventojų aptarnavimo padalinius. Klaipėdos TLK Jurbarko padalinys įsikūręs Jurbarko PSPC (2 a., 219 kab.), tel. 53 553.

"Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook