Paaiškėjo, kaip galėtų vykti brandos egzaminai

Paaiškėjo, kaip galėtų vykti brandos egzaminai (0)

2021-01-08

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) penktadienį pristatė siūlymus dėl 2020–2021 metų brandos egzaminų sesijos ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) organizavimo. NŠA šiais mokslo metais galimybės atsisakyti brandos egzaminų nesvarsto, tačiau siūlo juos organizuoti, atliekant keletą pakeitimų ir atsižvelgiant į ugdymo nuotoliniu būdu aplinkybes.

„Egzaminų organizavimo tvarką darbo grupėje per nuotolinius susitikimus aptarėme su socialiniais partneriais – savivaldybių, mokytojų, mokyklų vadovų asociacijų, mokinių ir tėvų organizacijų, mokytojų profesinių sąjungų atstovais. Nors vienos pastarųjų atstovas viešai kėlė klausimą dėl egzaminų atšaukimo, tačiau darbo grupėje oficialių siūlymų nepateikė. Be to, ir kiti švietimo ekspertai šio kelio nesiūlė“, – pranešime spaudai teigia Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Kaip po pasitarimo sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, nesvarstoma idėja, kad reikėtų atsisakyti brandos egzaminų. Tačiau ketinama atsisakyti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos. Ankstesniais metais ji būdavo organizuojama nuo vasario mėnesio, tik ją išlaikiusieji galėdavo laikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

Taip pat siūloma brandos darbą, mokyklinius technologijų ir menų brandos egzaminus, mokyklinio gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) brandos egzamino kalbėjimo dalį vykdyti nuotoliniu būdu tuo atveju, jeigu visas ugdymas ar jo dalis šiuos egzaminus vykdančiose mokyklose taip pat vyksta nuotoliniu. Svarstomas ir siūlymas užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) valstybinių brandos egzaminų kalbėjimo dalį vykdyti nuotoliniu būdu. 

PUPP vyktų nuotoliniu būdu

Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas dešimtokams vyktų nuotoliniu elektroniniu būdu.

Pranešime informuojama, kad NŠA taip pat pateikė kelis brandos egzaminų ir PUPP tvarkaraščių variantus, kurie priklausytų nuo epidemiologinės situacijos. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl brandos egzaminų ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo organizavimo sprendimą priims iki kovo 1 d.

Šiuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia planą, numatantį, kaip kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus. Plane numatoma pagalba abiturientams ir kitiems mokiniams, socialiai pažeidžiamų grupių mokinių aprūpinimas kompiuterine technika, papildomos konsultacijos.

 ELTA primena, kad 2020 m. brandos egzaminų sesija buvo atidėta.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook