Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Politinių partijų reitinguose tvyro ramybė

Politinių partijų reitinguose tvyro ramybė (0)

2014-05-04

L. Pilecko nuotr.

Jei rytoj vyktų rinkimai į Seimą ir balsuotų visi potencialūs rinkėjai, į jį patektų penkios politinės partijos - socialdemokratai, konservatoriai, Darbo partija, partija Tvarka ir teisingumas bei liberalai. Ne pirmą mėnesį menkai tesikeičia ir partijų užtarnautas simpatijų procentas - į Seimą patenkančios partijos, netekdamos ar gaudamos papildomus 1-2 proc. gyventojų balsų, keičiasi pozicijomis, tačiau vienvalde reitingo lydere ir toliau išlieka Socialdemokratų partija. 

Naujienų agentūros ELTA užsakymu balandžio 11-24 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" atliktos apklausos duomenimis, už Lietuvos socialdemokratų partiją rinkimuose į Seimą ketino balsuoti 28 proc. suaugusių šalies gyventojų. Ketinančių balsuoti už socialdemokratus per mėnesį sumažėjo 1 procentiniu punktu, tačiau reitingo pozicijai šis pokytis įtakos neturėjo. 
Per pastarąjį mėnesį 1 procentiniu punktu sumenko ir palaikančiųjų partiją Tvarka ir teisingumas. Balandį už šią partiją ketino balsuoti 10 proc. apklaustųjų, ji užėmė ketvirtąją reitingo poziciją. Tokio paties palaikymo sulaukė ir "darbiečiai", balandį gavę 1 proc. punkto didesnį palaikymą nei ankstesnį mėnesį ir išlaikę turėtą trečiąją vietą partijų sąraše. 
Balandį po 1 proc. punktą ūgtelėjo gyventojų, palaikančių Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, dalis. Surinkę 11 proc. gyventojų balsų, konservatoriai pasistiebė į antrąją reitingo poziciją, o "valstiečiai", sulaukę 4 proc. gyventojų pasitikėjimo, išlaikė "pirmosios už brūkšnio" partijos statusą. 
Už Lietuvos respublikos liberalų sąjūdį, kaip ir prieš mėnesį, ketino balsuoti 6 proc. apklausos respondentų, ir ši partija buvo paskutinė, kurią rinkėjai būtų prileidę prie valdžios. 
Kitas partijas palaikė mažiau nei po pusę procento ar mažiau gyventojų. 
Ketvirtadalis (23 proc.) respondentų nurodė neketiną dalyvauti rinkimuose arba nesą apsisprendę, už ką balsuoti. 
Eltos korespondentė Simona Meidutė 
Apklausa vyko 2014 m. balandžio 11-24 dienomis. Apklausti 1077 Lietuvos gyventojai nuo 15 metų ir vyresni, apklausa vyko 128 atrankos taškuose. Apklaustųjų sudėtis atitinka 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 procentų. 
Jei rytoj vyktų rinkimai į Seimą, už kurią partiją balsuotumėte? (18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų atsakymai)

  2014 03
(%) 
2014 04 
(%) 
Lietuvos socialdemokratų partiją  28,7  27,8 
Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus  9,9  10,6 
Darbo partiją  8,9  10,1 
Partiją "Tvarka ir teisingumas"  11,1  9,6 
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį   5,8  5,8 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą   3,4  4,2 
Politinę partiją "Sąjunga Taip"  1,6  2,3 
Lietuvos lenkų rinkimų akciją   2,1  1,6 
Lietuvos žaliųjų partiją  1,6  1,5 
Liberalų ir centro sąjungą  0,5  1,1 
Partiją "Jaunoji Lietuva"  0,8  1,0 
Tautininkų sąjungą  0,8  0,5 
Politinę partiją "Drąsos kelias"  0,8  0,5 
Kitas partijas   0,1  0,2 
Nebalsuotų, neturi nuomonės   23,9  23,2 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook