Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Protestas: miesto gatvėmis riedėjo ūkininkų traktoriai (papil...

Protestas: miesto gatvėmis riedėjo ūkininkų traktoriai (papildyta, nuotraukos, video) (14)

2019-11-26

Antradienį rajono ūkininkai kartu su visos šalies žemdirbiais į miestų gatves išriedėjo traktoriais. Taip buvo protestuojama prieš planus didinti mokestinę ir kitokią finansinę naštą ūkininkams bei atkreipti dėmesį į dirbtinai keliamą žemdirbių ir visuomenės susipriešinimą.

Į Jurbarką ūkininkai organizuotomis kolonomis atvažiavo nuo Eržvilko, Girdžių ir Skirsnemunės. Susijungę į vieną būrį prasuko ratą per miestą, o susitikę su savivaldybės meru Skirmantu Mockevičiumi, išdėstė savo poziciją ir reikalavimus.

Ši akcija – antrasis etapas, kuriuo ūkininkai protestuoja prieš situaciją kaime. Lapkričio 8 d. Lietuvos žemdirbiai pradėjo pirmąjį visuotinės protesto akcijos etapą – „Žalieji kryžiai“.

Per tylią ir taikią akciją ūkininkai, bendrovės savo dirbamoje žemėje prie kelių statė žalius kryžius, transliuodami žinutę, kad priimami politiniai sprendimai žlugdo ekonomikos šaką, ant kurios sėdi visa šalis.

Rėžė priekaištus

Aiškios protestų gairės ir problemos buvo sudėliotos ir per lapkričio 22-ąją vykusius Lietuvos ūkininkų sąjungos tradicinius apdovanojimus „Metų ūkis 2019“ Kaune.

Šalies ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas negailėjo karčių žodžių aukščiausiems šalies vadovams, įskaitant premjerą Saulių Skvernelį ir prezidentą Gitaną Nausėdą.

Pasak J. Talmanto, žemdirbiai itin ilgai buvo kantrūs ir susitaikydavo su visais naujais mokesčiais.

Tačiau dabartinė politika peržengė visas ūkininkų kantrybės ribas.

„Šiandien ne tik konkurso prizininkai yra laimėtojai. Laimėtojai yra visi, kurie išgyveno paskutinius ypač sudėtingus trejus metus. Tačiau toliau taikstytis su naujais mokesčiais ir žemės ūkio žlugdymu nebeįmanoma“, – sakė J. Talmantas.

Pirmininkas ne tik visus pakvietė šį antradienį į gatves išvažiuoti traktoriais, bet ir patikino, kad nesikeičiant situacijai ūkininkai gruodį susirinks į sostinę.

Bauginimų neišsigando

Ūkininkų sąjungos pirmininkas J. Talmantas kalbėjo apie tai, kad ruošiantis protestams buvo sulaukta ir spaudimo.

Paskelbus apie lapkričio 26-osios akciją, Kelių direkcija išplatino instrukcijas, kaip ir ko valdžios institucijos turi ir gali reikalauti iš akcijos dalyvių.

„Buvo parašyta ir tai, kad jeigu kas teirausis dėl leidimo gavimo, turi būti jiems atsakyta taip: „renginių keliuose organizavimo nesuderinimas su policija ir kitomis teisės aktuose nurodytomis institucijomis užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų“, – sakė J. Talmantas.

J. Talmantas pridūrė, kad jam gėda už tokią valstybę.

Taip pat prisiminė 2003-ųjų protestus, kai ūkininkai blokavo kelius, tačiau taip išsakę savo poziciją dar susilaukė ir teistumo.

Paramos nesulaukė

Jurbarko r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas tikina, kad antradienio akcija siekta atkreipti dėmesį į žemdirbių bėdas bei sunkėjančią mokestinę naštą.

„Nėra dar ta situacija labai bloga, tačiau nėra ir gera. Todėl mūsų akcijos, tiek pirmasis etapas, kai laukuose buvo statomi žalieji kryžiai, tiek antrasis, kai į miestus važiuojame traktoriais, yra neagresyvios akcijos, mes tiesiog norime, kad mus ir mūsų problemas matytų“, – sakė R. Jovarauskas.

Ūkininkas tikino, kad tiek jį, tiek jo kolegas nemaloniai nustebino vietinė valdžia ir institucijos – palaikymo išsakomoms idėjoms ir pagalbos jos įgyvendinant protesto akciją nesulaukta.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.

Taip pat skaitykite:

Kviečia traktoriais užtvindyti Jurbarką

Prognozuojama, kad akcijoje visoje Lietuvoje dalyvaus nuo 2 iki 3 tūkstančių traktorių.

Nors ūkininkai oficialiai neplanuoja blokuoti kelių, tačiau dėl didelio žemės ūkio technikos kiekio, kai kur gali susidaryti kamščiai.

Akcijos trukmė planuojamas nuo valandos, tačiau dauguma rajonų leidimus išdavė 4 valandoms.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook