Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šiluvoje - didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (prog...

Šiluvoje - didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (programa) (0)

2017-09-08

Iki rugsėjo 15-osios Raseinių rajone, Šiluvoje, tęsis didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai, trečiadienį prasidėję tikinčiųjų procesija su Švč. Sakramentu. 

Anot Kauno arkivyskupijos, Šiluvos piligriminę šventovę Dievo Motinos gimtadienio proga ir šiemet aplankys dešimtys tūkstančių piligrimų, „nuo savo kasdienybės atitrūkdami į žmogui būtiną Dievo garbinimo aplinką, pasisemdami džiaugsmo ir vilties savo gyvenimo bei darbų atnaujinimui, melsdami Viešpaties gailestingumo kenčiantiems, nutolusiems, paklydusiems“. 
Šiluvą šiemet aplankys ir ypatingas piligrimas - palaimintasis Teofilius Matulionis, tapsiantis dar vienu maldų Šiluvoje užtarėju iš arti prisiliečiant prie čia atkeliavusių jo relikvijų. Birželio 25-ąją palaimintuoju paskelbtas Teofilius Matulionis į Šiluvą atkeliauja didžiajame relikvijoriuje, prie kurio vyko ir beatifikacijos Mišios Vilniuje.
Šiais, Palaimintojo Teofiliaus metais, pagrindinį atlaidų sekmadienį, rugsėjo 10-ąją, su Teofiliu ir Lietuvos vyskupais tikintieji melsis už visus lietuvius pasaulyje, kad kiekvienas geriau suvoktų savo atsakomybę gimtinei. 
Rugsėjo 8-ąją, penktadienį, Ligonių ir medicinos darbuotojų dieną, Šiluvoje vakare vyks Vidinio išgydymo pamaldos su misionieriais iš Lenkijos. Šeštadienį, pavedant šeimas ir jaunimą palaimintojo Teofiliaus užtarimui, meldžiama dvasinio atsinaujinimo. Šeimų laukia įdomus susitikimas su misionieriumi iš Slovakijos, kunigu redemptoristu t. Rastislavu Dluhiu (Dluhy) C.Ss.R. Vakare Šiluvą apjuos Žiburių procesija su Švenčiausiuoju Sakramentu. 
Įkvėpimo bei pagalbos bus prašoma kunigams (Kunigų dieną, rugsėjo 13-ąją), meldžiamasi, „prisimenant tėvišką kunigo ir vyskupo Teofiliaus širdį, kuri buvo pasirengusi nuolat patarnauti žmonėms, nepaisant konfesijų, tautų ar sienų...„
Jaunimas pratęs šimtmečių tradiciją į atlaidus keliauti pėsčiomis - vyks moksleivių, studentų piligriminiai žygiai į Šiluvą. Į ją pėsčiomis, kaip ir kasmet, atkeliaus piligrimai nuo Kryžių kalno. Arkivyskupijos Caritas ir šiemet kviečia į „Susitikimų palapinę“ . 
Kauno arkivyskupijos ganytojai, kunigai, diakonai, seminaristai, vienuoliai, jaunieji savanoriai, choristai iš įvairių Lietuvos kraštų, Šiluvos parapija ir visi atlaidų rengėjai bei talkininkai laukia piligrimų ir yra pasirengę jiems kuo nuoširdžiausiai pasitarnauti - prie altoriaus, klausyklos, aikštėje prie palapinės, pavadintos „Turiu tau laiko“.
„Be kita ko, palaimintojo Teofiliaus kančią, kentėtą kartu su Jėzumi, atminsime apmąstydami Kryžiaus kelią, kuris kasdien 9.30 val. prasidės nuo Šiluvos šilo ir tęsis iki Apsireiškimo koplyčios. Vakarinės pamaldos gausiai lankomos atlaiduose, šiemet prasidės vėliau, tai yra 19 val., idant daugiau žmonių po darbo galėtų suspėti į jas atvykti (po vakaro šv. Mišių vyksta vaikų palaiminimas)“, - praneša Kauno arkivyskupija. 
Atlaidų programą rasite čia.

Pamaldų tvarka atlaidų metu

ŠV. MIŠIOS

8 ir 9 val. Apsireiškimo koplyčioje 
10 val. Švč. M. Marijos Gimimo bazilikoje
12 val. Švč. Mergelės Marijos litanija ir pagrindinės šv. Mišios aikštėje
16 val. Apsireiškimo koplyčioje
19 val. aikštėje

ATGAILOS IR SUTAIKINIMO SAKRAMENTAS
8–19 val. Bazilikoje ir Apsireiškimo koplyčioje

„TURIU TAU LAIKO“ (PALAPINĖ AIKŠTĖS GALE)
10–19 val. budės seminaristai (pokalbio) arba kunigas (pokalbio ar išpažinties)

ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJA
11–21 val. Bazilikos Ligonių Sveikatos koplyčioje

KATECHEZĖS
11.40 ir 18.45 val. aikštėje

KRYŽIAUS KELIO APMĄSTYMAS
9.30 val. piligrimystėje nuo Šiluvos šilo iki Apsireiškimo koplyčios. 
(9 val. autobusiukas nuveš nuo aikštelės prie Šiluvos parduotuvės)

ROŽINIO MALDA
11.10 aikštėje 
14 val. Bazilikoje
18.00 val. procesijoje nuo Apsireiškimo koplyčios į Baziliką

MARIJOS VALANDOS
9.30 val. Bazilikoje

GAILESTINGUMO VAINIKĖLIS
15 val. Bazilikoje

VAIKŲ PALAIMINIMAS
po vakaro šv. Mišių aikštėje

"ŠVIESOS" ir ELTA inf.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook