Tiesioginė ES parama Lietuvai sieks 11 mlrd. litų

Tiesioginė ES parama Lietuvai sieks 11 mlrd. litų (0)

2014-07-09

Europos Sąjungos tiesioginė parama Lietuvos žemės ūkiui 2014-2020 m. sudarys 11,2 mlrd. litų.

Kaip skelbia Žemės ūkio ministerija, naujuoju laikotarpiu keisis tiesioginės paramos struktūra: tiesioginę paramą sudarys vienkartinė išmoka už plotus (pagrindinė išmoka), žalinimo (30 proc.), jaunųjų ūkininkų schemos (iki 2 proc.), susietoji parama (iki 15 proc.) ir išmoka už pirmuosius hektarus (10 proc.) Taip pat numatyta teikti ir pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą.
Lietuva apsisprendė likti prie vienkartinės išmokos už plotus schemos, atsisakydama siūlytosios bendrosios išmokos. Taip esą sumažės rizika nepanaudoti lėšų, bus daug mažesnė tiek pačių ūkininkų, tiek paramą administruojančių institucijų klaidų tikimybė. 
Iš tiesioginės paramos nebus mokamos išmokos vietovėms su gamtinėmis kliūtimis. Šios vietovės ir toliau bus remiamos iš Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos lėšų, tam skirta 991 mln. litų.
Iš Europos Komisijos (EK) siūlomų schemų Lietuva atsisakė išmokų ribojimo tiems ūkiams, kurie gauna daugiau kaip 150 tūkst. eurų - tam tikras ribojimas tokiems ūkiams bus pritaikytas, jei jie naudosis kaimo plėtros programos parama. Tokiems ūkiams paramos intensyvumas bus mažesnis. 
Didžioji susietosios paramos dalis (150,1 mln. litų) bus skiriama gyvulininkystei paremti, likusieji 66,4 mln. litų - augalininkystei. Susietoji parama daugiausia nukreipta į pieno sektorių, taip pat remiamas ir pieninių bulių, mėsinių galvijų, avių ir ožkų auginimas. 
Lietuva tiesioginės paramos schemą šį mėnesį teiks Europos Komisijai, kuri per du mėnesius šiai schemai turi pritarti arba ją koreguoti. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook