Vyriausybė sušvelnino karantiną, daliai verslo mažina ribojimus

Vyriausybė sušvelnino karantiną, daliai verslo mažina ribojimus (0)

2020-04-15

Vyriausybė trečiadienį pritarė pirmajam karantino priemonių švelninimui. 

Nutarta karantino ribojimų netaikyti parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas klientų srautas.

Vyriausybės nutarimo projekte teigiama, kad turėtų būti užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau nei vienas pirkėjas.

Pabrėžiama, kad turėtų būti nustatytos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninės apsaugos priemonėmis sąlygos.

Šie reikalavimus būtų taikyti ir kitoms stacionariose paslaugų teikimo vietose teikiamoms paslaugoms, kurių metu būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas su paslaugų gavėju.

„Dėl palengvinto režimo užtikrinimo bus operacijų vadovo sprendimai dėl apsaugos režimo nustatymo ar paslaugų teikimo punktuose, ar atidaromose prekybos vietose. Atkreipiu dėmesį visų, kurie pirmiausia organizuos savo verslo ar paslaugų teikimą, kad privaloma bus užtikrinti operacijų vadovo nustatytų sąlygų laikymąsi.

Kitu atveju numatytos ir sankcijos, tiesiog būsime priversti palengvinimus panaikinti, jeigu matysime, kad situacija blogėja arba tiek darbdaviai, tiek pirkėjai nesilaiko tų reikalavimų“, – posėdyje sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Draudimas veikti netaikomas parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.

Nedraudžiama veikti maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybai lauko sąlygomis ne turgavietėse.

Taip pat leidžiama veiklą vykdyti internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 27 dienos.

Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Jei būtina išeiti iš namų, privaloma dėvėti kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook