Numerio tema

Numerio tema

Varžytuvės: pretendentų į Seimą sąrašas ilgėja (4)

Praėjusį savaitgalį net kelios politinės partijos paskelbė rinkimų į Seimą programas, reitingavo kandidatų sąrašus. Aiškėja vis daugiau pretendentų, dalyvausiančių spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose ne tik daugiamandatėje apygardoje, bet ir Karšuvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje savo atstovą į šalies parlamentą rinks ir Jurbarko r. savivaldybės gyventojai.

(Plačiau...)

Darbdaviams mokės už įdarbintą jaunimą (2)

Ketvirtadienį savivaldybės tarybos posėdyje pritarta tarybos narės Ingos Molevaitės pasiūlytam sprendimo projektui dėl jaunimo vasaros užimtumo programos. Numatoma jaunus asmenis įdarbinusiems darbdaviams kompensuoti dalį išmokėto darbo užmokesčio. Sprendimas įsigalioja nedelsiant, todėl tikimasi, kad jau šią vasarą darbdaviai jaunuolius įdarbins noriau.

(Plačiau...)

Viltys dėl gamyklos statybų dar neprarastos (2)

Artėjančiame savivaldybės tarybos posėdyje politikai svarstys žadėtos Jurbarke statyti gamyklos reikalus. Jurbarko r. savivaldybė dar 2018 m. gegužę UAB „Naujos mintys“ išnuomojo 2,4 ha sklypą P. Paulaičio g. Verslininkai neįvykdė tam tikrų susitarimų, tačiau planų dėl gamyklos neatsisako – prašo sutartį koreguoti ir dar palaukti žadamų investicijų.

(Plačiau...)

Žinomas verslininkas bando užvaldyti prieplauką? (16)

Prie Nemuno, netoli Panemunės pilies, esančioje aikštelėje ir prieplaukoje pasiplaukiojimo laivu ir maitinimo paslaugas siūlantis Antanas Grumuldis, panašu, vadovaujasi keista taisykle – iš poilsiavietės išvyti visus nepatinkančius ar galinčius trukdyti. Vienu iš rajono turizmo veidų tapęs vyras galimai savivaliauja ir elgiasi taip, lyg vieša poilsiavietė priklausytų tik jam.

(Plačiau...)

Sveikatinimo kompleksas bus atviras visiems (8)

Įgyvendinama funkcinės zonos „Tauragė +“ plėtros strategiją įvertino senus jurbarkiečių poreikius ir svajones. Sparčiai vyksta pramonės zonos sutvarkymo, autobusų stoties projektavimo darbai, atsiras pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas per Mituvą, o gegužės 25 d. pasirašyta sveikatinimo komplekso prie „Ąžuoliuko“ mokyklos techninio projekto parengimo paslaugų sutartis.

(Plačiau...)

Verslininkai ir projektuotojai sieks geriausio rezultato (0)

Birželio 4 d. pramoniniame miesto rajone susitikę Jurbarko r. savivaldybės vadovai, šio rajono sutvarkymo projektavimo darbų konkurso nugalėtojai ir čia įsikūrę verslininkai aptarė būsimus darbus, ieškojo visiems priimtinų techninių sprendimų. Nuo projektuotojų ir verslininkų susitarimo priklausys, ar investicijos į šią zoną paskatins ją vystytis ir plėstis, ar bus patogu čia dirbti esamiems ir ateiti naujiems verslams.

(Plačiau...)

Bendruomeniškų žmonių idėjos puošia kaimus (video) (0)

Kai pridedi ranką ir įdedi širdį, gyventi visiems darosi smagiau – tai apie miestelių ir kaimų žmones, kurie nestokoja idėjų ir noro jas įgyvendinti. Kurie mato toliau savo kiemo ir puošia tas vietas, kurios tarsi ir niekieno, bet iš tiesų – mūsų visų. Šiandien – apie gražią Viešvilę ir išgražėjusius Raudonėnus.

(Plačiau...)

Gražiai pristatoma viruso testavimo sistema – skylėta (0)

Bene kasdien įvairiose informavimo priemonėse Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, Vyriausybės atstovai ar kiti valdininkai pristato naujienas apie koronaviruso suvaldymą šalyje, informuoja apie galimybę atlikti testus, nustatančius COVID-19. Tačiau žmonės, susidūrę su sistema, pasijunta lyg trankytų galva į sieną – nepramuši: kas gražiai piešiama valdžios popieriuose, realybėje tampa sunkiai įveikiamomis kliūtimis.

(Plačiau...)

Mokyklų klasių skaičius į sprendimus gula iš svajonių (5)

Kiekvieną pavasarį savivaldybės taryba privalo nustatyti klasių ir mokinių skaičių rajono bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose rudenį prasidėsiantiems mokslo metams. Šiemet dėl ekstremaliosios padėties tai leista atlikti pora mėnesių vėliau – iki gegužės 31 d., tačiau ir papildomas laikas nepadėjo savivaldybės vadovams ir specialistams rasti vieningos nuomonės – pastaruoju metu jau tapo įprasta, kad švietimo klausimai skelia žiežirbas.

(Plačiau...)

Gimnazijoje įrengtas keltuvas atvėrė naujas problemas (11)

Savivaldybės administracija paskelbė apie įrengtą keltuvą neįgaliesiems Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje, tačiau redakcija sulaukė signalų, kad su šiuo keltuvu nėra viskas gerai – prie jo neveda joks takelis, o pakilus į ketvirtą aukštą neįgaliajam niekaip nepavyktų patekti į aktų salę ir kai kuriuos kabinetus.

(Plačiau...)

Gyventojai sunerimo dėl sustojusių kelio darbų (4)

Pernai Smukučiuose pradėti kelio asfaltavimo darbai gyventojų buvo sutikti džiugiai. Miestui priskirtuose soduose lankosi ar nuolat gyvena daug žmonių, todėl geros permainos pagrindinėje gatvėje buvo ilgai laukta būtinybė. Tačiau šiemet džiugesys prislopo – pritrūkus lėšų darbai stabtelėjo, o ir pats kelias ne visai toks, kokio buvo tikėtasi.

(Plačiau...)

Dezinfekcijos paslauga patikėta vilniečiams (5)

Plintant COVID-19 infekcijai, savivaldybei itin aktuali tapo dezinfekcijos paslauga – vos pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie Jurbarke pabuvojusį sergantį asmenį teko pasirūpinti pastatų ir viešųjų erdvių dezinfekcija. Šis darbas pavestas bendrovei „Jurbarko komunalininkas“, o vėliau paskelbtą konkursą laimėjo ir savivaldybės užsakomas dezinfekcijos paslaugas teiks vilniečių bendrovė.

(Plačiau...)

Darbo tvarką pakeitę darželiai atsiveria visiems (0)

Vyriausybei nusprendus, nuo pirmadienio visos ikimokyklinės ir priešmokyklinės įstaigos turi būti pasirengusios priimti sugrįžtančius vaikus. Šios įstaigos, kitaip nei mokyklos, privalo vaikus įsileisti, tačiau, jei tėvai vaikų į darželį nuspręs nevesti, juos ir toliau teks ugdyti nuotoliniu būdu.

(Plačiau...)

Mieste statys trejus grupinio gyvenimo namus (5)

Balandžio 30 d. Jurbarko r. savivaldybės taryba uždegė žalią šviesą savivaldybės administracijos teikiamam projektui, pagal kurį iki 2023 m. Jurbarke bus pastatyti treji grupinio gyvenimo namai (GGN) asmenims su proto ir psichikos negalia. Juose apsigyvens iki 30 darbingo amžiaus neįgalių, tačiau su socialinių darbuotojų pagalba savimi pasirūpinti galinčių asmenų.

(Plačiau...)

Atsiveria keliai spręsti senas problemas (2)

Jurbarkas pagaliau turės gražią autobusų stotį. Tokią žinią gegužės 5 d. išgirdo tiesioginę transliaciją Jurbarko r. savivaldybės feisbuko paskyroje stebėję miesto gyventojai. Viešai projekto „Tauragė +“ strategijos įgyvendinimą aptarė apskrities savivaldybių merai, projekto rengėjai ir įgyvendintojai.

(Plačiau...)

Sunkių ligonių iš slaugos skyriaus neišvarys (2)

Po balandžio 10 d. sveikatos apsaugos ministro paskelbto ir po to ne kartą keisto sprendimo dėl palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų ligoninėse, neramios dienos atėjo slaugomų pacientų artimiesiems – neaišku, ar bus galima, kaip anksčiau, už slaugos paslaugas sumokėti patiems, ar stipriau besijaučiantys ligoniai nebus išrašyti namo. Nemažai slaugomų pacientų turinčioje Jurbarko ligoninėje – taip pat sujudimo metas.

(Plačiau...)

Į atidarytus darželius vesti vaikų tėvai neskuba (1)

Balandžio 23 d. sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, įpareigojantį savivaldybes nuo balandžio 27 d. atverti darželius vaikams, kurių tėvai privalo grįžti į darbą ir neturi kur jų palikti. Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys savo ruožtu tuo pasirūpinti nurodė rajono švietimo įstaigų vadovams.

(Plačiau...)

Tarnybos vadovą įtaria pelnantis darbuotojų sąskaita (17)

Nesutvarkyti dokumentai ir finansiškai nuskriausti eiliniai ugniagesiai. Tokia situacija aiškėja artėjant Jurbarko r. priešgaisrinės tarnybos auditui. Ugniagesiai mano, kad jų vadovas Stasys Pocius ne tik galėjo pažeisti įstatymą, bet ir jų sąskaita sau pasididino atlygį.

(Plačiau...)

Pasiūlyta kompensavimo tvarka pedagogai suabejojo (2)

Apmokėjimo mokytojams už važiavimą į darbą problema iš vietos nepajudėjo. Nors balandžio 9 d. Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje šis į darbotvarkę įtrauktas klausimas nebuvo svarstomas, yra vilties, kad politikams ir profesinei sąjungai pavyks susitarti ir po karantino į mokyklas sugrįžusiems pedagogams kelionės išlaidos bus kompensuojamos.

(Plačiau...)

Prisikėlimo džiaugsmo ir pavasario niekas nesulaikys (0)

Velykos šiemet kitokios, ir Prisikėlusysis Jėzus šventovėse išvys tik tuščius klauptus, o džiaugsmingasis aleliuja aidės po tuščių bažnyčių skliautais. Dievo sukurtąjį pasaulį pandemija įkalino karantine, tačiau visaregintis ir visagalintis Išganytojas ateis į kiekvienus namus, pasilenks prie kiekvieno nerimo ir kiekvienos baimės, visus apgaubs ramybe ir visiems dovanos savo džiaugsmą. Nes Prisikėlimo džiaugsmo, kaip ir pavasario, niekas negali sulaikyti.

Į palaimintas šv. Velykas „Šviesos“ skaitytojus mielai sutiko palydėti mūsų ganytojai – Švč. Trejybės katalikų parapijos klebonas dekanas Darius AUGLYS ir Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas KAIRYS.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook