Numerio tema

Numerio tema

Prie Europos pusryčių stalo – kalba ne tik apie pinigus (0)

Antradienį gyventojus į neformalią diskusiją apie Europos Sąjungą (ES) pakvietė Jurbarko r. savivaldybė ir Jurbarko švietimo centras (JŠC). Diskusija „Europos pusryčiai: nuo kultūros iki saugumo – kas svarbu kiekvienam europiečiui“ – Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo „Mano Europa“ dalis. 

(Plačiau...)

Žemės mokesčio sąskaitos atėmė žadą (6)

Spalio pabaigoje žemės savininkus pasiekusios žemės mokesčio sąskaitos ne vieną privertė aiktelėti. Nors buvo planuota, kad žemės mokestis savivaldybėje gali padidėti apie 20 proc., iš tiesų jis pakilo nuo 2,5 iki 3 kartų. Dėl tokio šuolio Jurbarko ūkininkų sąjunga lapkričio 7 d. 10 val. į Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro konferencijų salę kviečia ne tik ūkininkus, bet visus žemės savininkus.

(Plačiau...)

Trys istorinės atminties išsaugojimo dešimtmečiai (0)

Garbingą 30-mečio jubiliejų pasitinka bene didžiausia organizacija šalyje – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS). Tiek pat metų skaičiuoja ir šios sąjungos Jurbarko filialas, į šventinius renginius organizacijos narius ir visus jurbarkiečius pakvietęs paskutinį spalio savaitgalį.

(Plačiau...)

Parduodamo turto sąraše – ir mokyklos, ir butai (1)

Ketvirtadienį savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas papildyti viešame aukcione parduodamo Jurbarko r. savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą, į jį įtraukiant koplytėlę Veliuonoje. Tai jau 62-as šio sąrašo objektas, kuriuos bet kas gali įsigyti savivaldybės rengiamuose aukcionuose.

(Plačiau...)

Ligoninėje – pertvarkų ir taupymo periodas (0)

Rytoj 93 metų įkūrimo sukaktuves minės Jurbarko ligoninė. Įstaigos personalas su švente pasveikins pacientus, tačiau patys darbuotojai gyvena permainų nuotaikomis. Rugsėjį Jurbarko r. savivaldybės taryba pritarė ligoninės vadovybės sprendimui uždaryti Ginekologijos skyrių. Tai – tik vienas žingsnis, stengiantis sumažinti įstaigos nuostolius.

(Plačiau...)

Panaikintas maršrutas tapo galvos skausmu (0)

Į darbą Jurbarke – pėsčiomis, dviračiu arba pakeleivingais automobiliais. Su tokia realybe praėjusią savaitę susidūrė į darbus rajono centre kasdien važinėjantys Viešvilės ir Smalininkų gyventojai. Sunki padėtis susiklostė UAB „Jurbarko mažieji autobusai“ nusprendus atsisakyti maršruto Jurbarkas-Žukai-Jurbarkas. 

(Plačiau...)

Pilies ateitis kol kas dėliojama tik kalbomis (6)

Nuo 30 iki 40 darbo vietų ir rajono bendruomenės norus tenkinantis verslas, kuris į Raudonės pilį investuos keletą milijonų. Tokias kalbas pastaruoju metu vis garsiau galima girdėti iš rajono vadžios lūpų. Tačiau skambūs žodžiai kol kas nutyla, kai tenka atsakyti į klausimą – ar yra konkretus investuotojas, galintis Raudonės pilį prikelti kitam gyvenimui?

(Plačiau...)

Seimo narys patarė... klausti (3)

Spalio 5 d. „Jurbarko socialinių paslaugų“ salėje su rajono socialiniais darbuotojais susitikęs Seimo narys Tomas Tomilinas bandė jiems įpūsti aktyvumo  ir  patiems aiškintis, kam naudojami socialinėms reikmėms skirti pinigai. 

(Plačiau...)

Miesto tvarkytojams atvertas savivaldybės biudžetas (2)

Rugsėjo 27 d. vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje vėl pakeistas vasario mėnesį patvirtintas Jurbarko r. savivaldybės biudžetas. Šįkart tai padaryti buvo sunkiau, nes tarybos nariams užkliuvo į sprendimą įtrauktas punktas, kuriuo papildomai skiriama100 tūkst. Eur Jurbarko miesto seniūnijai, o tiksliau – UAB „Jurbarko komunalininkas“atliekamiems miesto tvarkymo darbams finansuoti.

(Plačiau...)

Elektroniniai sveikatos pažymėjimai įnešė sumaišties (0)

Tėvai jau žino – kasmet iki rugsėjo 15 d. mokykloms ir darželiams reikia pristatyti Vaiko sveikatos pažymėjimą. Nuo birželio 1 d. įsigaliojus naujam sveikatos ministro Aurelijaus Verygos įsakymui, duomenys, susiję su vaiko sveikatos pažymėjimu, turi būti tvarkomi elektroniniu būdu, tačiau nauja tvarka kol kas kelia nemažai rūpesčių.

(Plačiau...)

Kur buvo sudaryta Salyno sutartis (1)

Žymų mokslininką antropologą ir senovės tyrinėtoją, habilituotą humanitarinių mokslų daktarą Vytautą Urbanavičių senovės tyrinėjimai atvedė į gimtinę – Skirsnemunę. Jo tyrimai atskleidžia daugiau kaip 600 metų senumo Skirsnemunės paslaptis, nulėmusias Žemaitijos ir visos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, net Vokiečių ordino tolesnius likimus. Panemunės miestelių žmonės gal net neįtaria, kokioje istorinėje vietoje gyvena, kas slypi šių vietovių amžių glūdumoje. Apie tai profesorius pasakoja specialiai „Šviesai“ skirtoje publikacijoje.

(Plačiau...)

Su švente, Mokytojai! (0)

Tarptautinę mokytojų dieną didžiausias dėmesys pedagogams – juos sveikina Seimo nariai, pamokose pavaduoja tėveliai, gėles dovanoja mokiniai... Jurbarko rajono pedagogų bendruomenei savivaldybė šventę surengė spalio 4-ąją, apdovanojo geriausius ir visiems skyrė koncertą. Nors šiemet profesinė šventė skęsta kalbose apie etatinį, kuris kol kas nerodo kitokio valdininkų požiūrio nei į mokytoją, nei į švietimo sistemą, iš pašaukimo dirbantys mokytojai kasdien į klasę eina kaip į šventę.

(Plačiau...)

Lengvata ūkininkams virto menkaverte pašalpa (4)

Vos mėnesį pasidžiaugę žinia apie savivaldybės tarybos skirtą paramą, rajono ūkininkai jos taip ir negavo. Rugpjūčio mėnesį priimtą sprendimą dėl žemės mokesčio lengvatos rugsėjį politikai panaikino, o naujasis labiau panašus į socialinę pašalpą nei į pagalbą nuo sausros nukentėjusiems ūkininkams.

(Plačiau...)

Seimo pirmininkas pažadų nedalijo (2)

Pirmadienį rajone apsilankęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Raudonės pilyje su savivaldybės vadovais aptarė darbinius reikalus, užsuko į Senovinės technikos muziejų Smalininkuose, apžiūrėjo UAB „Dainius“ ir kuriamo Sinagogų aikštės memorialo pastatymo vietą Jurbarke.

(Plačiau...)

Varganai autobusų stočiai nušvito šiokia tokia viltis (16)

Galima drąsiai teigti: Jurbarko autobusų stotis – viena prasčiausių šalyje. Nežinia kokiuose stalčiuose nugulė planai ją atnaujinti, rasti investuotoją ar kitu būdu išsigelbėti nuo gėdos. Valdžiai, jei ji į tą stotį neužsuka, gal ir ne gėda. Atrodo, kad niekam nerūpi nei čia dirbantys žmonės, nei keleiviai, o juo labiau miesto prestižas. 

(Plačiau...)

Miestą stebinčios kameros nusikaltimo nematė (14)

Rugpjūčio 23-osios įvykis Jurbarko r. savivaldybės aikštėje priminė veiksmo filmo scenarijų. Vidur baltos dienos galimai buvo užpultas, sumuštas ir išsivežtas žmogus. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, tačiau darbą pareigūnams itin apsunkino tai, kad įvykio nenufilmavo nė viena savivaldybės aikštę ir jos prieigas fiksuojanti vaizdo stebėjimo kamera. Netrukus paaiškėjo skandalingas faktas – dalį nusikaltimo galėjusi įrašyti kamera buvo nusukta į tiltą per Nemuną.

(Plačiau...)

Kelių direkcijos sprendimai bendruomenės neįtikino (2)

Kriterijais, lemiančiais, kuris kelias bus išasfaltuotas, galima manipuliuoti. Vertimų kaimo bendruomenė, vėl likusi prie duobėto žvyrkelio, ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai, ir rajono savivaldybei siunčia žinią – čia gyvenantys žmonės netiki, kad sprendimas buvo priimtas skaidriai, ir reikalauja atsakomybės už dešimtmečiais besitęsiantį vargą. 

(Plačiau...)

Artojai nuskynė prizines vietas (0)

Rugsėjo 13 d. Dotnuvos eksperimentinio ūkio laukuose Liepų kaime Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) ir Lietuvos artojų asociacija surengė Lietuvos artojų varžybas ir Kukurūzų dieną. Kaip ir kasmet, išbandyti save verčiant kuo gražesnę vagą išvyko ir Jurbarko atstovai – juodaitiškiai tėvas ir sūnus Stanislovas ir Tadas Marcinkai.

(Plačiau...)

Verslo rėmimo fondo tarybos sprendimai – su pažeidimais (4)

Rugsėjo 21 d. Kontrolės komiteto posėdyje tyrimą dėl Jurbarko r. savivaldybės smulkiojo verslo rėmimo fondo lėšų panaudojimo teisėtumo pristatęs savivaldybės kontrolierius Saulius Jakštys konstatavo, kad fondo pinigai skirstyti ne visai tinkamai. Posėdyje dalyvavęs fondo tarybos pirmininkas Saulius Meškauskas su kontrolieriaus išvadomis kategoriškai nesutiko ir apibėrė jį ne tik klausimais, bet ir kaltinimais.

(Plačiau...)

Atminties keliu grįžta žydų bendruomenės istorija (1)

Jurbarke iki Antrojo pasaulinio karo kone pusė gyventojų buvo žydai, panašiai ir kituose miesteliuose. O dabar rugsėjo 23-iąją minime Lietuvos žydų genocido dieną, po kurios viskas pasikeitė – 1943 m. tą dieną buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Gerai, kad nors nebebijome atsiminimų apie buvusius savo kaimynus, o istorijos audrose išlikę žydai sugrįžta į savo gyventas vietas ir stato atminties ženklus žuvusiems savo tautiečiams.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook