Numerio tema

Numerio tema

Į Ispaniją vyks septyni savivaldybės valdininkai (6)

Į saulėtąją Ispaniją skris septyni Jurbarko r. savivaldybės valdininkai ir politikai. Su jais į mokymus populiarioje turistinėje šalyje vyks po tiek pat atstovų iš Tauragės, Pagėgių ir Šilalės. Gausi delegacija Ispanijoje mokysis, kaip geriau įgyvendinti vieno langelio principą, nors Jurbarke ši sistema puikiai veikia jau aštuonerius metus.

(Plačiau...)

Prasidėjo „Vaivorykštės“ festivalis (0)

Rugsėjo 20-21 d. Jurbarko kultūros centre vyksta XV tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis-kūrybinės dirbtuvės „Vaivorykštė“. 10 val. atidarytas įspūdingu režisierės Birutės Šneiderienės vadovaujamo teatro pasirodymu, festivalis žada daugybę spektaklių įvairaus amžiaus ir skonio žiūrovams. 

(Plačiau...)

Žydų kultūros popietėje kvepėjo silke ir medumi (0)

Rugsėjo 2-9 d. minėtų Europos žydų kultūros dienų tema buvo „Pasakojimai“. Jurbarko krašto muziejus pakvietė ne tik paklausyti pasakojimų apie sinagogų architektūrą ir žydų kulinarinį paveldą, bet ir pamatyti žydiškos architektūros 3D vizualizaciją bei paragauti populiariausių žydiškų patiekalų.

(Plačiau...)

Valdžios patyčios kultūros darbuotojus išginė į gatvę (0)

Pirmadienį per pietų pertrauką prie Vyriausybės įvyko kultūros darbuotojų protestas. Ilgai dėl algų kėlimo su valdžia diskutavę kultūrininkai pasijuto it gavę šlapiu skuduru per veidą, kai jiems kitais metais darbo užmokestį pasiūlyta kelti 21 Eur. Prie protestuotojų prisijungė ir Jurbarko atstovai.

(Plačiau...)

Jaunų šeimų antplūdžio savivaldybė nesulaukė (5)

Nuo rugsėjo 1-osios į savivaldybes plūstelėjo jaunos šeimos, norinčios pasinaudoti subsidija pirmam būstui. Tačiau Jurbarko r. savivaldybė jaunimo antplūdžio nesulaukė. Čia apsilankė vos trys šeimos – ir tų pačių galimybės pasinaudoti įstatymu abejotinos.

(Plačiau...)

Garsiai trenkę durimis konservatoriai jų neuždarė (7)

Nors rugpjūčio 10 d. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Daivaras Rybakovas išplatino pranešimą, kad konservatoriai traukiasi iš savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos, rugpjūčio 30-ąją vykusiame tarybos posėdyje apie valdančiosios koalicijos griūtį neužsiminta nė žodeliu. Apie valdančiuosius krečiantį nesantaikos drebulį pratylėjo ir meras, ir patys konservatoriai.

(Plačiau...)

Jurbarko krašto šventė tiesė tvirtus vienybės tiltus (0)

Nuvilnijo Jurbarko krašto šventė „Mus jungiantys tiltai“. Atminties tiltais keliavome į partizanus glaudusią Šimkaičių girią, gardžių vaišių ir pramogų ieškojome seniūnijų kiemeliuose, plojome saviems ir iš svetur atvykusiems atlikėjams, traukėme į renginius, o Jurbarko tiltui skirtoje šventėje visus suvienijo Trispalvė.

(Plačiau...)

Vertimkelio asfaltą galėjo pražiopsoti savivaldybė (11)

Apie pusantro šimto Vertimų ir aplinkinių kaimų žmonių iš rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) reikalauja atsakymų, kodėl jie ir vėl liko be asfalto. Kasdien kelis kilometrus žvyrkeliu, o pavasarį ir rudenį beveik bekele turintys automobilius laužyti žmonės reikalauja aiškumo – kada bus išspręstos kelio bėdos ir ar bus nubausti dėl jų problemų kalti klerkai?

(Plačiau...)

Didžiausia pilietinė iniciatyva pasaulyje jau rugsėjo 15 d. Tapk jos dalimi! (1)

World Cleanup Day – didžiausia tvarkymosi akcija pasaulyje, kurios metu šimtai milijonų savanorių  visame pasaulyje susivienys ir bus surinkta milijonai tonų šiukšlių. Lietuva minėdama savo 100-tąsias valstybės atkūrimo metines taip pat prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos. Mūsų tikslas - per vieną dieną, t. y. Rugsėjo 15d. - sutvarkyti visus Lietuvos regioninius ir nacionalinius parkus.

(Plačiau...)

Iššūkių ir sėkmių rugsėjis sugrįžta į mokyklas (0)

Su astrų ir kardelių puokštėmis sugrįžta Rugsėjo 1-oji ir stabteli prie kiekvieno – ir sėdančio į mokyklinį suolą, ir to, kam jau seniai nuskambėjo paskutinis skambutis. Mokslo metų pradžios šventė mokyklose šiemet nukelta į pirmadienį. O švietimo įstaigų vadovus į pasitarimą rugpjūčio 29 d. pakvietė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Darbiniai reikalai – posėdžiautojams, o sveikinimai – visiems, pradedantiems įtemptą, iššūkių ir sėkmių pilną darbymetį.

(Plačiau...)

Tiltas sujungė ir krantus, ir likimus (0)

Vakar įvyko Šimtmečio vardo suteikimo Jurbarko tiltui per Nemuną iškilmės. Ant tilto turėklų išskleista Lietuvos valstybės vėliava, Jurbarko krašto muziejuje surengta konferencija, veikia istorinių tilto statybos nuotraukų paroda. Prieš 40 metų, 1978 m. lapkričio 3 d., atidarytas tiltas sujungė ne vien Jurbarko ir Šakių savivaldybes, Žemaitiją su Sūduva, bet ir įgijo plačią tarptautinę reikšmę, atverdamas tiesesnį kelią Lietuvos ir kaimyninių Baltijos valstybių vakariniams regionams į Lenkiją ir toliau – į Vakarų Europą.

(Plačiau...)

LIONS vardas atveria duris (1)

Jurbarko verslininkė Laimutė Šulinskienė devyniolika metų aktyviai pluša visuomeninėje veikloje – labdaringą veiklą mieste ir rajone vykdančiame Jurbarko LIONS klube.

(Plačiau...)

Seniūnai: apie kasdienius apsitvarkymus ir ateities planus (0)

Šimkaičiai

„Šventės vyksta – ko daugiau reikia!“ – į klausimą, kaip seniūnija pradeda naują savaitę, sakė Šimkaičių seniūnė Elena Šileikienė. Mintyje ji turėjo ne tik tradicines seniūnijos šventes – Jonines Šimkaičiuose ir Atsimainymo atlaidus Vadžgiryje, bet ir Jurbarko krašto šventę, ketvirtadienį prasidėsiančią Šimkaičių girioje, prie generolo Jono Žemaičio vadavietės-bunkerio.

(Plačiau...)

Jurbarkiečių pavardės XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje (0)

Prof. hab. mokslų daktaro Arnoldo Piročkino specialiai „Šviesai“ parašytame straipsnyje nagrinėjamos praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio Jurbarko krašto gyventojų pavardės. Tuo laiku mūsų krašto žmonės gyveno daug sėslesnį gyvenimą. Dauguma pavardžių išlikusios ir dabar, todėl skaitytojai straipsnyje suras savo, giminaičių ar pažįstamų pavardes.

(Plačiau...)

Kontrolės ir audito tarnybos bėdų šaknys – gilios (9)

Liepos 28 d. „Šviesa“ rašė apie Jurbarko r. savivaldybės kontrolieriaus Sauliaus Jakščio darbu nepatenkinto tarybos nario Daivaro Rybakovo kreipimąsį į Valstybės kontrolę įvertinti šio specialisto darbą. Praėjusią savaitę gautas ir rajono tarybos nariams išplatintas atsakymas paskatino atidžiau pažvelgti į savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos darbą – paaiškėjo daug įdomių dalykų.

(Plačiau...)

Centrinė miesto gatvė paskendo piktžolėse (6)

Gyventojai tampa nepakantūs netvarkai. Redakcijoje netyla skambučiai apie netvarką, o artėjant miesto šventei kai kurie jurbarkiečiai taikosi patys ateiti su kauptukais į miesto centrą – ką tik sutvarkytame kvartale akis bado kelius siekiančios piktžolės ir nešienauta veja.

(Plačiau...)

Parduoti butų savivaldybei gyventojai neskuba (0)

Jurbarko r. savivaldybės administracija plečia socialinių būstų fondą – panaudodama Europos Sąjungos struktūrinių fondų pinigus perka būstus mieste, o už lėšas, gautas pardavus savivaldybės būstus ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus – butus seniūnijose. Iš viso planuojama įsigyti 21 įvairaus dydžio butą.

(Plačiau...)

Viešvilės lurdas – susitelkimo ir meilės ženklas (0)

Praėjusį sekmadienį gausus būrys maldininkų ir svečių Viešvilėje šventė šio miestelio bažnyčios titulinius Kristaus Atsimainymo atlaidus ir dalyvavo ką tik pastatytos lurdo grotos pašventinimo iškilmėse. 

(Plačiau...)

Konkurso rezultatai visuomenės nenustebino (21)

Rugpjūčio 8 d. vykusį konkursą UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriaus pareigoms užimti laimėjo Darius Dragūnavičius. Komisija, kuriai vadovavo savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, jam skyrė 46 balus, antrasis pretendentas surinko 40 balų.

(Plačiau...)

Naujam ligoninės stogui skubiai reikia remonto (8)

Nors Jurbarko ligoninės stogas uždengtas naujai, bėdų kelia bene tiek pat kaip ir iki renovacijos. Problemą mato ir savivaldybės valdininkai, ir stogą dengusios UAB „Medlera“ atsakingi darbuotojai, tačiau sprendimo kaip nėra – taip nėra. Kol vieni ir kiti braižo atsakomybės ribas, ant stogo niekas nesikeičia – pūpso vandens pilnos pūslės.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook