Numerio tema

Numerio tema

Vytauto Didžiojo mokyklų susitikimas (0)

Gegužės 11 d. Jurbarke vyko respublikinis Vytauto Didžiojo vardą turinčių mokyklų susitikimas.  Lietuvoje tokių bendrojo lavinimo mokyklų yra keturios – Jurbarko pagrindinė mokykla bei Vilniaus, Klaipėdos ir Trakų gimnazijos, taip pat Vytauto Didžiojo universitetas Kaune.

(Plačiau...)

Partneriai iš Vokietijos padeda įveikti socialinius iššūkius (2)

Jurbarko rajone lankosi Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino žemės (Schleswig-Holstein) evangelikų liuteronų diakonijų atstovai – diakonijos „Jurbarko sandora“ ilgamečiai partneriai ir rėmėjai. Pirmadienį kun. Mindaugas Kairys atlydėjo svečius į priėmimą pas savivaldybės merą Skirmantą Mockevičių.

(Plačiau...)

Darbas Vokietijoje: mitus laužo kantrybe ir sąžiningumu (1)

Smalininkų senjorų namai, kuriuose ramiai ir turiningai dienas leidžia senoliai iš visos Lietuvos, įkurti dar 2010 m. Viešajai įstaigai vadovaujantys Milda ir Darius Vasiliauskai, pasitelkę profesionalų kolektyvą, savo klientams kuria lengvą senatvę, o sukauptą patirtį naudoja plėsdami veiklą – siūlo legalų darbą slaugos srityje Vokietijoje. 

(Plačiau...)

Savivaldybėje pasveikinta delegacija iš Moldovos (0)

Į savaitgalį vykstančias Jurbarko miesto ir verslo dienas atvyko gausi delegacija iš Moldovos, Kriuleni (Criuleni) miesto. Kol Kriuleni miesto meno mokyklos moksleiviai pramogavo Jurbarko muziejuose, savivaldybės vadovai priėmė oficialią Kriuleni delegaciją bei kitus svečius iš Moldovos.

(Plačiau...)

Senąją Kauno gatvę įtraukė mugės šurmulys (nuotraukos, video) (2)

Jurbarkiečiai jau įprato – tikrasis pavasaris į miestą ateina drauge su Jurbarko miesto ir verslo dienomis, kurios Motinos dienos išvakarėse į gimtinę sukviečia po Lietuvą ir svetur išsibarsčiusius kraštiečius. Neatsiejama šventės dalimi tapo visą Kauno gatvę užpildanti mugė, kurioje savo prekes siūlo ir vietiniai smulkieji verslininkai.

(Plačiau...)

Sumažėję nuostoliai pertvarkos neatitolins (4)

Medicinos darbuotojų dieną gydymo įstaigos pasitiko pateikdamos Jurbarko r. savivaldybės tarybai savo veiklos ataskaitas. Balandžio 26 d. buvo patvirtinta ir VšĮ Jurbarko ligoninė ataskaita, kurioje naujienų – nedaug. Įstaiga dirba nuostolingai, ir permainos joje – neišvengiamos.

(Plačiau...)

Radinys miške ant kojų sukėlė veterinarijos tarnybą (nuotraukos, video) (4)

Kol vieni drastiškomis biosaugos priemonėmis kovoja su afrikiniu kiaulių maru, kitiems tai – nė motais. Panašu, kad tiems, kam nesvarbūs reikalavimai ir elementari tvarka, būtų galima priskirti „Girių“ medžiotojų klubą arba bent jau jam priklausančią teritoriją Stakių miške.

(Plačiau...)

Planas jungti Smalininkų mokyklas sutiktas priešiškai (1)

Balandžio 17 d. Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje (TVM) rajono vadovai ir svečias iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pristatė, kas laukia šios ir Smalininkų Lidijos Meš- kaitytės pagrindinės mokyklos. Numatoma pertvarka sukėlė karštas diskusijas.

(Plačiau...)

Naujasis Girdžių seniūnas dirbti pradėjo dainuodamas (0)

Balandžio 11 d. darbą pradėjo naujasis Girdžių seniūnas Mindaugas Dilys. Konkursą laimėjusį skirsnemuniškį gyventojams pristatyti atvyko visi aukščiausi savivaldybės vadovai, o pats seniūnas prisistatymą pradėjo daina. 

(Plačiau...)

Pratybos: savaitgalį miestas virto mūšio lauku (3)

Savaitgalį Jurbarko ir Šakių rajonuose vyko karinės pratybos „Piktas šernas 2018“. Mokymuose dalyvavo Krašto apsaugos savanorių ir Šaulių sąjungos pajėgos. Kariai ir šauliai mokėsi kovoti mieste – surasti priešą, surinkti informaciją ir sunaikinti taikinius.

(Plačiau...)

Ligoninės gelbėjimas – dar tik planuose (7)

Antradienį savivaldybės tarybos nariams ir medikams pristatytos į sunkiai įveikiamus nuostolius įklimpusios Jurbarko ligoninės gelbėjimo gairės. Optimizavimo plano rengėjų išvada aiški – jei ligoninė nori išlikti, privalo persitvarkyti.

(Plačiau...)

Kelionėse – lietuviško paveldo ir savo šaknų ieškojimas (0)

Eržvilke apsilankę Aistė ir Augustinas Žemaičiai gimnazistams ir miestelio bendruomenei pasakojo apie kelionėse atrastus Lietuvos gabalėlius, apie sukurtą lietuviškų vietų Amerikoje žemėlapį ir interneto svetainę tikslasamerika.lt. O po susitikimo važiavo link Vertimų – ieškoti savo šeimos šaknų.

(Plačiau...)

Klampyne virtęs kelias atkirto gyvenvietes (6)

Nepasiekiama sala tapo Meškininkų, Antkalnių ir keleto kitų Jurbarkų seniūnijos kaimų gyventojų namai. Sodų, kur nemažai žmonių gyvena nuolat, o nuo pavasario pasipila visas srautas, taip pat neįmanoma pasiekti, nes neįveikiama kliūtimi tapo kelias.

(Plačiau...)

Viešviliečių klausimuose valdžia įžvelgė sąmokslą (0)

Kovo 29 d. Jurbarko r. tarybos posėdyje valdančiosios daugumos balsais savivaldybė perėmė Viešvilės Skalvijos vaikų globos namus. Klausimas sukėlė nemažai ginčų – tarybos nariams trūko informacijos, jie pasigedo tvirtesnių nei žodinės Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos garantijų. Ne mažiau karštos diskusijos rajono vadovų laukė ir povelykinį antradienį susitikus su perimamos įstaigos darbuotojais.

(Plačiau...)

Jurbarko ligoninėje – modernūs gydymo būdai (0)

Operacijas, kurių nesiima aplinkinės gydymo įstaigos, pacientams siūlo Jurbarko ligoninė. Čia dirbantys jauni, tačiau patirties nestokojantys chirurgai, ortopedai-traumatologai ligonius gydo taip pat, kaip centrinės didmiesčių ligoninės. Skirtumas tik tas, kad nereikia niekur važiuoti.

(Plačiau...)

Kristaus Prisikėlimas – amžinojo gyvenimo pažadas (0)

Velykos šiemet ankstyvos, ir kuriems jos yra tik pirmoji pavasario šventė, tikro pavasario dar teks palūkėti. Kitiems Velykos – tai Kristaus Prisikėlimas, suteikiantis išganymo ir amžinojo gyvenimo viltį. Nors kam ta amžinybė dabarties žmogui, kuris ir šiame gyvenime nuolat stokoja laiko svarbiausiems dalykams? O svarbiausi, pasak kun. Lino Šipavičiaus, „Šviesos“ skaitytojus sveikinančio su Velykomis, yra žmogiškieji ryšiai.

(Plačiau...)

Nuo vagiančio paauglio kenčia bendruomenė ir šeima (7)

Vok, nes nebaus. Tokia taisykle, panašu, gali vadovautis nuolat jurbarkiečių namus akiplėšiškai švarinantis nepilnametis. Net ir penkiskart sučiupus vagiantį paauglį kelias toliau nusikalsti jam liko atviras.

(Plačiau...)

Abejonių sukėlė projektų finansavimas (0)

Ne kartą viešuose susitikimuose, taip pat ir savivaldybės vadovams teikiant veiklos ataskaitas, Klausučių bendruomenės centro pirmininkė, seniūnaitė Daivutė Gvildienė bandė išsiaiškinti, kaip savivaldybės biudžeto pinigai dalijami bendruomenių projektams. Nesulaukusi atsakymo ji kreipėsi į rajono tarybos narius. „Išsklaidykite abejones dėl skaidrumo“, – prašė D. Gvildienė.

(Plačiau...)

„Aukso paukštė“ – teatro stebuklą kuriančiam jaunimui (0)

Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Vaivorykštė“ vakar įteikta „Aukso paukštė“ – aukščiausias šalyje mėgėjų meno apdovanojimas. Teatro vadovė ir režisierė Birutė Šneiderienė tvirtina, kad aukso plunksnas šiai paukštei sunešė visi visų kartų vaivorykštukai. Tad ir apdovanojimo įteikimo iškilmėse kovo 16-ąją ryškiausi buvo jie – sveikinę, džiūgavę ir vėl scenoje kūrę teatro stebuklą.

(Plačiau...)

Veliuonos seniūnijos bendruomenė palankiai vertino pokyčius (0)

Tęsiasi Jurbarko rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktorės 2017 metų veiklos ataskaitų pristatymas bendruomenėms.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook