Numerio tema

Numerio tema

Meilę žemei ir rūpestį perima ir puoselėja jauni (0)

Metų pabaigoje į šventę buvo sukviesti Jurbarko krašto ūkininkai. Savivaldybės administracijos, rajono Ūkininkų sąjungos ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biuro jau 26-ąjį kartą surengtoje šventėje paskelbti ir pasveikinti geriausių ūkių šeimininkai. „Metų ūkio 2019“ apdovanojimai atiteko: I vieta – Lidijai ir Donatui Simanavičiams, II vieta – Tomai ir Algimantui Liorincams, III vieta – Jolitai ir Žilvinui Oberauskams.

(Plačiau...)

Virš savivaldybės pakibo beveik 870 tūkst. eurų ieškinys (7)

Gan ilgai savivaldybėje nutylėtas teisminis procesas su VšĮ „Bruneros“ įgauna nerimą keliančią eigą. Rajono moksleivius maitinanti įstaiga dar pernai lapkritį Kauno apygardos teismui pateikė ieškinį ir prašo iš savivaldybės priteisti 867296,95 Eur patirtiems nuostoliams atlyginti.

(Plačiau...)

Savivaldybių gerovės reitingas – be gerų žinių (0)

Gruodžio 11 d. Prezidentūroje pristatytas Vilniaus politikos analizės instituto parengtas šių metų Lietuvos savivaldybių gerovės indeksas. Pristatyme dalyvavęs Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius gerų žinių neišgirdo – Jurbarko savivaldybė smuktelėjo iš 33 vietos, kurioje pagal šį reitingą buvo pernai, į 39-ąją. 

(Plačiau...)

Triatlono finansavimo istorijoje pabaigos nematyti (7)

Praėjusį rugpjūtį Girdžiuose surengtas Lietuvos triatlono taurės penktas etapas geru žodžiu prisimenamas ir šio sporto bendruomenės, ir Jurbarko r. gyventojų, kuriems buvo padovanotas įspūdingas ir įsimenantis renginys. Tačiau varžybų finansavimo klausimas vis dar kyšo lyg kiškio ausys iš kopūstų ir kaitina politikų aistras. 

(Plačiau...)

Skiepai nuo gripo pelnė didesnį pasitikėjimą (0)

Gripo sezonas Lietuvoje oficialiai prasideda spalio pradžioje – 40-ąją metų savaitę. Nuo tada Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kiekvieną savaitę iki gripo sezono pabaigos skelbia sergamumo gripu ir ūminėmis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis rodiklius, o gyventojams – laikas skiepytis. Šiemet Jurbarko rajono gyventojai buvo aktyvesni, ir gripo vakcinos kai kuriems net pritrūko. 

(Plačiau...)

„Voverių“ reikalai: teks grąžinti dar 34 tūkst. eurų (14)

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno reikalai vėl pakvipo nuostoliu rajono biudžetui. Už neatliktus, bet užaktuotus darbus lėšas skyrusiai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai savivaldybė jau pervedė 183 tūkst. eurų. Ministerija pareikalavo dar 34 tūkstančių.

(Plačiau...)

Mokytojai neketina nusileisti – ruošiasi streikui (1)

Lapkričio 28 d. Lietuvos mokytojai rengia streiką, prie kurio jungiasi ir dalis Jurbarko rajono pedagogų. Mokytojai nusiteikę streikuoti todėl, kad Vyriausybė nesirengia įgyvendinti susitarimo dėl etatinio apmokėjimo – po biudžeto pristatymo Seime pasirodė, kad tam trūksta 62,2 mln. eurų.

(Plačiau...)

Žalieji kryžiai ragina atsigręžti į kaimą (0)

Ūkininkams trūko kantrybė. Protestuodami prieš mokesčių didinimą ir žemės ūkio naikinimą, siekdami į tai atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį, savo laukuose prie kelių stato žaliuosius kryžius. Prie šios protesto akcijos prisijungė ir mūsų rajono ūkininkai.

(Plačiau...)

LIONS klubo labdariai ruošiasi gerumo šventei (0)

Lapkričio 15 d. Jurbarko LIONS klube pakvipo Kalėdomis – Panemunės pilyje įvyko tradicinis Kalėdinis labdaros vakaras, kuriame surinktos lėšos prieš didžiąsias metų šventes virsta dosniomis dovanomis sunkiai besiverčiančioms Jurbarko r. šeimoms. Bene 20 metų į keliasdešimties šeimų namus nešdami dovanas ir džiaugsmą suka Jurbarko ir Norvegijos „liūtų“, kaip dažnai vadinami LIONS klubų nariai, ekipažai.

(Plačiau...)

Neįgaliųjų problemų nėra, kol apie jas nekalbama (0)

Lapkričio 8 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje surengtas Jurbarko r. savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijos posėdis, kuriame galėjo dalyvauti visi, kam svarbūs neįgaliųjų reikalai. Kalbėtis buvo apie ką, juolab kad posėdyje apsilankė Seimo narys Justas Džiugelis.

(Plačiau...)

Šiukšles prašo mesti į senuosius konteinerius (6)

Nors fanfaros naujosioms Jurbarko požeminių konteinerių aikštelėms nuskambėjo ir surengtoje šventėje iškilmingai perkirpta atidarymo juostelė, konteineriais naudotis negalima – savivaldybė prašo iki gruodžio 1 d. šiukšlių į juos nemesti.

(Plačiau...)

Piliečių chartija – bendras bandymas gerinti paslaugas (4)

Šią ir ateinančią savaitę rajono seniūnijose aptariama piliečių chartija – į susitikimus kviečiami politikai, savivaldybės vadovai ir specialistai, seniūnaičiai, bendruomenių bei verslo atstovai.

(Plačiau...)

Aikštelės atidarytos, šiukšlių vežti – nėra kam (nuotraukos, balsavimas) (4)

Spalio 30-ąją Jurbarko Jaunimo parke vyko kiek neįprastas renginys – požeminių šiukšlių konteinerių atidarymas. Nors naujosios aikštelės turėtų gerokai pagerinti tiek jurbarkiečių, tiek konteinerius aptarnaujančių įmonių gyvenimą, panašu, kad Jurbarkui nepasisekė. Kituose Tauragės apskrities rajonuose aikštelių statyba apsiėjo be didelių problemų, o pas mus akis bado brokas.

(Plačiau...)

Pinigai: švietimo pagalbai paliktas podukros vaidmuo (0)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nuolat deklaruoja švietimo pagalbos specialistų reikšmę ugdymo procese, skelbiama, kad šioms funkcijoms atlikti didinamas finansavimas, tačiau savivaldybės, kurioms deleguota ši funkcija, o dar labiau – švietimo įstaigų vadovai žino, kad šiai sričiai lėšų toli gražu nepakanka.

(Plačiau...)

Dauguma žmonių neišnaudoja Vėlinių reikšmės (0)

Rudens vakarams ilgėjant ateina mirusiųjų pagerbimo šventė Vėlinės ir Visų Šventųjų diena. Įprastai šiomis dienomis prisimenami mirę artimieji, lankomi jų kapai, uždegamos žvakės.

(Plačiau...)

Gyventojams tiekia švaresnį vandenį (0)

Beveik du milijonus eurų kainavo vandentvarkos projektai Jurbarke, Smalininkuose ir Veliuonoje. Įgyvendinus šiuos planus gyventojų namus pasiekia kur kas švaresnis vanduo nei iki šiol. Tai ypač aktualu Jurbarkui, kuris kasmet susiduria su vis didesniais iššūkiais užtikrinant reikiamą tinkamo vandens kiekį.

(Plačiau...)

Labdaros valgyklai reikia savivaldybės paramos (0)

Spalio 31 d. vyksiančiame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas, kuriuo savivaldybei siūloma prisidėti prie Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos planuojamo projekto. Samariečiai planuotų remontuoti labdaros valgyklą ir atnaujinti jos įrangą. To nepadarius valgykla negalės veikti, nes neatitinka higienos reikalavimų.

(Plačiau...)

Opozicija ir valdžia susikibo dėl papildomo etato (5)

Spalio 11 d. vykusiame savivaldybės tarybos neeiliniame posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl papildomo etato Tarybos ir mero sekretoriate. Opozicija ir valdantieji stojo į priešingas puses: vieni kalbėjo apie pinigų švaistymą, kiti – apie nuolat didėjantį darbo krūvį.

(Plačiau...)

Pašto skyrių uždarymą lemia skaičiai (0)

Ekonominiais skaičiavimais grįsti AB Lietuvos pašto planai Jurbarko rajone palikti vos kelis pašto skyrius žmonėms nepriimtini. Dviejų didelių gyvenviečių – Skirsnemunės ir Eržvilko – gyventojai neslepia pasipiktinimo. Žmonės teigia, kad apie pertvarką sužinojo tik iš žiniasklaidos ir pagalbos kreipėsi į politikus.

(Plačiau...)

Muziejui pirktas pastatas dūlėja jau visą penkmetį (5)

Niekaip nesulaukdami valdžios dėmesio Veliuonos krašto istorijos muziejui nupirktam pastatui, veliuoniškiai patys ėmėsi iniciatyvos – kreipėsi į savivaldybės tarybą, merą ir administraciją, tikėdamiesi, kad politikai ir valdininkai grįš prie šių reikalų ir ateinančiųjų metų rajono biudžete numatys lėšų pastato rekonstrukcijos techniniam projektui parengti.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook