Numerio tema

Numerio tema

Sunkių ligonių iš slaugos skyriaus neišvarys (2)

Po balandžio 10 d. sveikatos apsaugos ministro paskelbto ir po to ne kartą keisto sprendimo dėl palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų ligoninėse, neramios dienos atėjo slaugomų pacientų artimiesiems – neaišku, ar bus galima, kaip anksčiau, už slaugos paslaugas sumokėti patiems, ar stipriau besijaučiantys ligoniai nebus išrašyti namo. Nemažai slaugomų pacientų turinčioje Jurbarko ligoninėje – taip pat sujudimo metas.

(Plačiau...)

Į atidarytus darželius vesti vaikų tėvai neskuba (1)

Balandžio 23 d. sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, įpareigojantį savivaldybes nuo balandžio 27 d. atverti darželius vaikams, kurių tėvai privalo grįžti į darbą ir neturi kur jų palikti. Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys savo ruožtu tuo pasirūpinti nurodė rajono švietimo įstaigų vadovams.

(Plačiau...)

Tarnybos vadovą įtaria pelnantis darbuotojų sąskaita (17)

Nesutvarkyti dokumentai ir finansiškai nuskriausti eiliniai ugniagesiai. Tokia situacija aiškėja artėjant Jurbarko r. priešgaisrinės tarnybos auditui. Ugniagesiai mano, kad jų vadovas Stasys Pocius ne tik galėjo pažeisti įstatymą, bet ir jų sąskaita sau pasididino atlygį.

(Plačiau...)

Pasiūlyta kompensavimo tvarka pedagogai suabejojo (2)

Apmokėjimo mokytojams už važiavimą į darbą problema iš vietos nepajudėjo. Nors balandžio 9 d. Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje šis į darbotvarkę įtrauktas klausimas nebuvo svarstomas, yra vilties, kad politikams ir profesinei sąjungai pavyks susitarti ir po karantino į mokyklas sugrįžusiems pedagogams kelionės išlaidos bus kompensuojamos.

(Plačiau...)

Prisikėlimo džiaugsmo ir pavasario niekas nesulaikys (0)

Velykos šiemet kitokios, ir Prisikėlusysis Jėzus šventovėse išvys tik tuščius klauptus, o džiaugsmingasis aleliuja aidės po tuščių bažnyčių skliautais. Dievo sukurtąjį pasaulį pandemija įkalino karantine, tačiau visaregintis ir visagalintis Išganytojas ateis į kiekvienus namus, pasilenks prie kiekvieno nerimo ir kiekvienos baimės, visus apgaubs ramybe ir visiems dovanos savo džiaugsmą. Nes Prisikėlimo džiaugsmo, kaip ir pavasario, niekas negali sulaikyti.

Į palaimintas šv. Velykas „Šviesos“ skaitytojus mielai sutiko palydėti mūsų ganytojai – Švč. Trejybės katalikų parapijos klebonas dekanas Darius AUGLYS ir Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas KAIRYS.

(Plačiau...)

Žemsiurbės pranašauja lauktas permainas (1)

Šį pavasarį į didžiausią Lietuvos upę Nemuną Vidaus vandens kelių direkcija pasiuntė dvi žemsiurbes. Abi jos kol kas gilina vagą aukščiau Jurbarko. Ten, kur iki šiol būdavo sunkiausia praplaukti krovinius gabenančioms baržoms. Tikimasi, kad per trejus-ketverius metus pavyks sutvarkyti vagą taip, kad iš pajūrio į Kauną baržos galėtų gabenti ne kelis šimtus, o tūkstantį tonų krovinių.

(Plačiau...)

Nerimą sukėlęs vyras įveikė koronavirusą (6)

Trys dienos kančių, vėliau – jokių simptomų. Taip savo užsikrėtimo koronavirusu istoriją pasakoti pradeda Arūnas Skara. Vyras yra pirmas žmogus rajone, kuriam oficialiai nustatyta COVID-19 liga. Tiesa, Jurbarke jis negyvena – dirba Norvegijoje, o grįžęs buvo dviem savaitėms aplankyti vaikų.

(Plačiau...)

Karščiavimo klinikos durys vis dar užvertos (4)

Savivaldybėse netrukus duris turėtų atverti karščiavimo klinikos, kurių paskirtį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apibrėžė kovo 23 d. įsakymu. Pasiruošimo darbai vyksta ir Jurbarko ligoninėje, tačiau vargu ar šią savaitę tokia klinika čia pradės veikti - neatsakytų klausimų dar pakankamai daug.

(Plačiau...)

Švietimiečių profsąjunga apskundė Jurbarko merą (4)

Kovo 24 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) išplatino pranešimą apie kreipimąsi į Premjerą Saulių Skvernelį ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių dėl Jurbarko r. savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus prieš dieną pasirašyto potvarkio, skelbiančio kai kurių biudžetinių įstaigų vadovų ir darbuotojų prastovas. Šis potvarkis buvo pateiktas kaip bandymas gauti naudos socialiai pažeidžiamiausių darbuotojų sąskaita.

(Plačiau...)

Aktyvūs viešviliečiai keičia valdžios planus (0)

Į kovo 5 d. vykusio Jurbarko r. savivaldybės tarybos neeilinio posėdžio darbotvarkę bene paskutinę akimirką buvo įtrauktas Viešvilės gyventojams labai svarbus klausimas dėl buvusių vaikų globos namų pastatų likimo. Jau metus tuščiais pastatais besirūpinusiai bendruomenei atsirado vilties miestelyje turėti ne griuvėsius, o veikiančią ir darbo vietas siūlančią įstaigą.

(Plačiau...)

Pertvarkos smaigalyje – abi miesto progimnazijos (12)

Vasario 26 d. Vytauto Didžiojo progimnazijos bendruomenei rajono vadovai pristatė mokyklų tinklo pertvarkos plano pakeitimo siūlymus. Pasitvirtino jau ne vienerius metus sklandantys gandai – šios progimnazijos greičiausiai laukia didelės permainos: politikai planuoja Vytauto Didžiojo progimnaziją prijungti prie Naujamiesčio progimnazijos ir įsteigti vieną juridinį asmenį – Jurbarko progimnaziją.

(Plačiau...)

Situacija: miestelio vaikai tapo smurtautojų įkaitais (0)

Teroras, įžeidinėjimai, vagystės ir smurtas. Pasak kai kurių vieno rajono miestelio tėvų, visa tai tenka iškentėti vietinę mokyklą lankantiems jų vaikams. Žmonės pirštais bado į dalį globos įstaigos auklėtinių, kurie esą smurtauja nevaldomai. Kad vietinių kantrybė pasiekė ribas, rodo vasario 15-osios įvykiai. Tuomet globos įstaigos auklėtinė sumušė mažesnę mergaitę. Šios mama nuskubėjo išsiaiškinti su skriaudike, o įsisiūbavęs konfliktas virto baudžiamąja byla.

(Plačiau...)

Gintariniame vakare padėkota darbščiausiems (0)

Vasario 8 d. Vadžgirio Šv. Juozapo bažnyčioje gintarais puoštomis žemės ūkio ministro Andriaus Palionio padėkomis apdovanoti Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) inicijuoto konkurso „Krašto auksas“ Tauragės apskrities nugalėtojai – organizacijos, įmonės, ūkininkai, sėkmingai įvykdę projektus, įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros (KPP) 2014–2020 metų programą. Tarp nominantų – ir trys Jurbarko rajone įgyvendinti projektai.

(Plačiau...)

Ąžuolų alėja – gyventojų ir seniūnijos rūpestis (0)

Smalininkai didžiuojasi ąžuolų alėja. Tačiau stiprybės simboliu vadinamų medžių pavėsis kelia ne tik gerus jausmus. Gyventojai baiminasi, kad stiprių vėjų neatlaikę ilgaamžiai virsdami gali sugadinti turtą ar, neduokdie, sužaloti žmones. Nerimauja ir dėl ąžuolų – juk druska, kuria žiemą barstomas kelias, kenkia valstybės saugomam gamtos paminklui.

(Plačiau...)

Paslaugos girdžiškiams teikiamos naujame punkte (1)

Vasario 11 d. oficialiai atidarytas Jurbarko r. pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Girdžių medicinos punktas. Iki tol mažose nuomojamose patalpose dirbę medikai dabar pacientus priima erdviame ir patogiame punkte.

(Plačiau...)

Dainių pelkės ir miškelio likimą nusprendė teismas (17)

Nors Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų vasario 4 d. sprendimas dar neįsiteisėjęs, tačiau gali būti, kad rajono savivaldybės ir UAB „Presto durpės“, užsiimančios durpių gavyba ir perdirbimu, ginčui bus padėtas taškas: Dainių miškelio neliks, o jo vietoje bus pradėtos kasti ir čia pat perdirbti durpės.

(Plačiau...)

Tvirčiausias policijos ramstis – pilietiški žmonės (0)

Sausio 28 d. policija atsiskaitė visuomenei. Jurbarko r. policijos komisariato pareigūnai pristatė praėjusių metų darbo rezultatus ir papasakojo į ką kreips dėmesį šiemet. Pernykštė veikla rodo, kad komisariatui sekasi – ištiriama 81,3 proc. nusikaltimų, o tai – maždaug trečdaliu daugiau nei šalies vidurkis.

(Plačiau...)

Seniūnijas palikę socialiniai darbuotojai persės į automobilius (0)

Praėjusių metų spalio 31 d. vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas įgalioti VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ dirbti socialinį darbą su šeimomis ir vykdyti atvejo vadybos funkcijas. Šias funkcijas perimti iš savivaldybės administracijos pretendavo ir Skalvijos namai, tačiau tarybos nariai pasirinko stabiliai ir patikimai dirbančią, daug patirties įvairiose socialinio darbo srityse turinčią įstaigą.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiai ištarė: „Mes atsimename“ (0)

Sausio 27-ąją tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena paminėta ir Jurbarke. Genocido aukų kapinėse uždegtos žvakės ir padėti atminimo akmenėliai, atminimo valanda surengta prie Sinagogų aikštės memorialo, o popietę Jurbarko krašto muziejus kvietė pažiūrėti režisieriaus Sauliaus Beržinio dokumentinio filmo „Kai apie Jurbarką skambėjo jidiš“.

(Plačiau...)

Sprendimas: „darbietė“ paliko valdančiąją daugumą (5)

Savivaldybės tarybos narė, Darbo partijos Jurbarko skyriaus pirmininkė Vilma Venslauskienė paliko valdančiąją daugumą. Savivaldybės tarybos koalicijoje lieka trylika narių – tik vienu daugiau, nei turi opozicija.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook