Numerio tema

Numerio tema

Dainių pelkės ir miškelio likimą nusprendė teismas (17)

Nors Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų vasario 4 d. sprendimas dar neįsiteisėjęs, tačiau gali būti, kad rajono savivaldybės ir UAB „Presto durpės“, užsiimančios durpių gavyba ir perdirbimu, ginčui bus padėtas taškas: Dainių miškelio neliks, o jo vietoje bus pradėtos kasti ir čia pat perdirbti durpės.

(Plačiau...)

Tvirčiausias policijos ramstis – pilietiški žmonės (0)

Sausio 28 d. policija atsiskaitė visuomenei. Jurbarko r. policijos komisariato pareigūnai pristatė praėjusių metų darbo rezultatus ir papasakojo į ką kreips dėmesį šiemet. Pernykštė veikla rodo, kad komisariatui sekasi – ištiriama 81,3 proc. nusikaltimų, o tai – maždaug trečdaliu daugiau nei šalies vidurkis.

(Plačiau...)

Seniūnijas palikę socialiniai darbuotojai persės į automobilius (0)

Praėjusių metų spalio 31 d. vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas įgalioti VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ dirbti socialinį darbą su šeimomis ir vykdyti atvejo vadybos funkcijas. Šias funkcijas perimti iš savivaldybės administracijos pretendavo ir Skalvijos namai, tačiau tarybos nariai pasirinko stabiliai ir patikimai dirbančią, daug patirties įvairiose socialinio darbo srityse turinčią įstaigą.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiai ištarė: „Mes atsimename“ (0)

Sausio 27-ąją tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena paminėta ir Jurbarke. Genocido aukų kapinėse uždegtos žvakės ir padėti atminimo akmenėliai, atminimo valanda surengta prie Sinagogų aikštės memorialo, o popietę Jurbarko krašto muziejus kvietė pažiūrėti režisieriaus Sauliaus Beržinio dokumentinio filmo „Kai apie Jurbarką skambėjo jidiš“.

(Plačiau...)

Sprendimas: „darbietė“ paliko valdančiąją daugumą (5)

Savivaldybės tarybos narė, Darbo partijos Jurbarko skyriaus pirmininkė Vilma Venslauskienė paliko valdančiąją daugumą. Savivaldybės tarybos koalicijoje lieka trylika narių – tik vienu daugiau, nei turi opozicija.

(Plačiau...)

Didesnė darželio kaina sumaišties kol kas nekelia (0)

Už darželį lankančius vaikus vasarį tėveliai jau mokės brangiau – pagal šių metų sausio 1 d. įsigaliojusį  Atlyginimo už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymą Jurbarko rajono savivaldybės švietimo įstaigose tvarkos aprašą.

(Plačiau...)

Turizmo parodoje linki „Į sveikatą...“ (0)

Savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksta jau aštuntoji tarptautinė paroda „Adventur“, kurioje, kaip ir kasmet, savo stendą įrengė ir Jurbarko kraštą pristato Turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC). Su šūkiu „Į sveikatą...“ keliautojai kviečiami rinktis dviračių ir pėsčiųjų trasas bei pažinti krašto gamtą ir istoriją.

(Plačiau...)

Mūšyje dėl vėjo jėgainių – jokių paliaubų (video) (3)

Sausio 22 d. savivaldybėje susitiko Skirsnemunės bendruomenė, vėjo jėgaines norinčių prie kaimo statyti „Ren energija“ atstovai bei visuomenės sveikatos specialistai. Susitikimas surengtas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamento iniciatyva – bandant atsakyti į gyventojų klausimus ir bent šiek tiek sumažinti kaimo bendruomenėje tvyrančią įtampą.

(Plačiau...)

Valdžia Šimkaičiams siūlo neregėtą eksperimentą (17)

Sausio 9 d. Šimkaičiuose rajono vadovai susitiko su miestelio bendruomene. Žmonėms politikai siūlė Lietuvoje nebandytą nuotekų tvarkymo būdą – grupinius valymo įrenginius, kurių kiekvienas aptarnautų tris ar keturis namus. Vilčių dėl kitokių sprendimų politikai žmonėms nesuteikė – esą centralizuotai nuotekų sistemai pinigų nėra ir greičiausiai nebus.

(Plačiau...)

Policija apsiginklavo naujais greičio matuokliais (0)

Lietuvos policija jau kurį laiką naudoja naujus greičio matuoklius. Šią įrangą sausio 10 d. pristatė ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policija. Pareigūnai turi tris įtaisus, kurių vietą galės keisti kelis kartus per dieną, o apie tokią kontrolę neįspės jokie ženklai.

(Plačiau...)

Mokyklų pertvarka: pasakius A, ištarti B nenori (5)

Paskutiniame praėjusių metų savivaldybės tarybos posėdyje karštos diskusijos užvirė svarstant priėmimo į Jurbarko r. savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo vieną punktą. Paprastai klausimų kyla kai bandoma ką nors nutylėti ar aiškiai neįvardijami tikslai. Sprendimas daugumos balsais priimtas ir įsigaliojo nuo sausio 1 d., tačiau taip ir liko neaišku, ko atliktais pakeitimais siekiama.

(Plačiau...)

Metų ratą suka savo kraštą mylintys žmonės (0)

Pirmoji metų diena – ypatinga: minime Lietuvos vėliavos dieną. Trispalvė tikrąją prasmę įgauna kai ją išdidžiai iškelia orūs, garbingi, savo kraštą mylintys ir jį vertinantys žmonės. Ir jokios pompastikos čia nėra – esame laimingi, kad gyvename šalia tokių žmonių ir patys tokie esame, jei į gražesnę kasdieną įdedame savąją dalelę. Kiekviena seniūnija, mažas jos kaimelis ar didesnė gyvenvietė, turi kuo didžiuotis ir pažvelgus atgal, ir imantis naujų sumanymų.

(Plačiau...)

Žydintys Vadžgirio metai – su kultūros sostinės titulu (0)

Gruodžio 14-ąją pristatyta ir iškilmingai pakelta Vadžgirio miestelio vėliava – aukso spalva joje simbolizuoja ne tik turtingą šio krašto praeitį, bet ir kultūros bei kultūringų žmonių gausią dabartį. Kultūros centro scenoje tądien koncertavo ir mažieji vadžgiriškiai „Šebukai“, ir Lietuvos džiazo žvaigždės – taip Vadžgirys atsisveikino su mažosios kultūros sostinės titulu.

(Plačiau...)

Meilę žemei ir rūpestį perima ir puoselėja jauni (0)

Metų pabaigoje į šventę buvo sukviesti Jurbarko krašto ūkininkai. Savivaldybės administracijos, rajono Ūkininkų sąjungos ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biuro jau 26-ąjį kartą surengtoje šventėje paskelbti ir pasveikinti geriausių ūkių šeimininkai. „Metų ūkio 2019“ apdovanojimai atiteko: I vieta – Lidijai ir Donatui Simanavičiams, II vieta – Tomai ir Algimantui Liorincams, III vieta – Jolitai ir Žilvinui Oberauskams.

(Plačiau...)

Virš savivaldybės pakibo beveik 870 tūkst. eurų ieškinys (7)

Gan ilgai savivaldybėje nutylėtas teisminis procesas su VšĮ „Bruneros“ įgauna nerimą keliančią eigą. Rajono moksleivius maitinanti įstaiga dar pernai lapkritį Kauno apygardos teismui pateikė ieškinį ir prašo iš savivaldybės priteisti 867296,95 Eur patirtiems nuostoliams atlyginti.

(Plačiau...)

Savivaldybių gerovės reitingas – be gerų žinių (0)

Gruodžio 11 d. Prezidentūroje pristatytas Vilniaus politikos analizės instituto parengtas šių metų Lietuvos savivaldybių gerovės indeksas. Pristatyme dalyvavęs Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius gerų žinių neišgirdo – Jurbarko savivaldybė smuktelėjo iš 33 vietos, kurioje pagal šį reitingą buvo pernai, į 39-ąją. 

(Plačiau...)

Triatlono finansavimo istorijoje pabaigos nematyti (7)

Praėjusį rugpjūtį Girdžiuose surengtas Lietuvos triatlono taurės penktas etapas geru žodžiu prisimenamas ir šio sporto bendruomenės, ir Jurbarko r. gyventojų, kuriems buvo padovanotas įspūdingas ir įsimenantis renginys. Tačiau varžybų finansavimo klausimas vis dar kyšo lyg kiškio ausys iš kopūstų ir kaitina politikų aistras. 

(Plačiau...)

Skiepai nuo gripo pelnė didesnį pasitikėjimą (0)

Gripo sezonas Lietuvoje oficialiai prasideda spalio pradžioje – 40-ąją metų savaitę. Nuo tada Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kiekvieną savaitę iki gripo sezono pabaigos skelbia sergamumo gripu ir ūminėmis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis rodiklius, o gyventojams – laikas skiepytis. Šiemet Jurbarko rajono gyventojai buvo aktyvesni, ir gripo vakcinos kai kuriems net pritrūko. 

(Plačiau...)

„Voverių“ reikalai: teks grąžinti dar 34 tūkst. eurų (14)

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno reikalai vėl pakvipo nuostoliu rajono biudžetui. Už neatliktus, bet užaktuotus darbus lėšas skyrusiai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai savivaldybė jau pervedė 183 tūkst. eurų. Ministerija pareikalavo dar 34 tūkstančių.

(Plačiau...)

Mokytojai neketina nusileisti – ruošiasi streikui (1)

Lapkričio 28 d. Lietuvos mokytojai rengia streiką, prie kurio jungiasi ir dalis Jurbarko rajono pedagogų. Mokytojai nusiteikę streikuoti todėl, kad Vyriausybė nesirengia įgyvendinti susitarimo dėl etatinio apmokėjimo – po biudžeto pristatymo Seime pasirodė, kad tam trūksta 62,2 mln. eurų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook