Numerio tema

Numerio tema

Pasninkas baigiasi ne visiems biudžetininkams (0)

Nuo spalio nei rajono vadovams, nei savivaldybės administracijos darbuotojams darbo savaitė nebebus trumpinama – savivaldybės administracijos vadovai nusprendė, kad lėšų šiųmečiams atlyginimams pakaks. Tačiau tai nereiškia, kad pasninkas baigiasi visiems biudžetinių įstaigų darbuotojams.

(Plačiau...)

Kolūkinis palikimas – tikras prakeiksmas kaimui (0)

Daugiau nei prieš du dešimtmečius panaikintų kolūkių ir tarybinių ūkių palikimas – seni pesticidai ir kitos cheminės medžiagos – vis dar nuodija aplinką, nes pastatus paveldėję gyventojai neturi galimybių utilizuoti pavojingų medžiagų, o savivaldybė jų kratosi kaip velnias kryžiaus. Į tokią nepavydėtiną padėtį pateko Pikelių kaime gyvenanti Arūno ir Virginijos Jašinskų šeima.

(Plačiau...)

Stogo remontas direktoriui vos neuždirbo nuobaudos (0)

Sporto komplekso stogas – tikra nelaimė Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vadovams. Trejus metus karstęsi stogais, dėl drėgmę praleidžiančio švieslangio rašę raštus sporto kompleksą stačiusios įmonės vadovams, reikalavę, kad darbuotojai sugautų kiekvieną ant sporto salės grindų krintantį lašą, šią vasarą gimnazijos vadovai vos nebuvo nubausti už tai, ką turėjo padaryti, bet nepadarė savivaldybė.

(Plačiau...)

Medžiotojai užsitraukė kiaulių augintojų rūstybę (0)

Rugpjūčio 20 d. Žemės ūkio ministerijai ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai paskelbus privalomą kiaulių registravimą, afrikiniam kiaulių marui ruoštis sukrusta ir Jurbarke. Kol seniūnai ir veterinarijos gydytojai klampoja į pamiškių vienkiemius ieškoti kiaulių, valdžia dėlioja planus, kur ir kaip užkas kiaulių ir šernų gaišenas.

(Plačiau...)

Iššūkis medžiotojams: sustabdyti šernų trichineliozę (0)

Net ir gresiant afrikiniam kiaulių marui didžiausia Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų galvos skausmo priežastis – išplitusi šernų trichineliozė. Pasikvietę medžiotojus veterinarai svarstė, ką daryti, kad užkrečiama ir žmonėms labai pavojinga liga neplistų.

(Plačiau...)

Karolis Mileris – ugniagesių dešimtuke (0)

Geriausių šalies ugniagesių dešimtuke šiemet įrašyta ir jurbarkiečio Karolio Milerio pavardė. Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis tradiciniame Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkurse užėmė septintą vietą.

(Plačiau...)

Rugsėjo 1-osios šurmulyje pritrūko pirmokų pasų (6)

Rugsėjo 1-oji mokyklose sukelia daug šurmulio, todėl ne visada užtenka dėmesio svarbiausiems šios šventės dalyviams – vaikams. Įvykį Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje galima būtų vadinti visiškai nevertu dėmesio, tačiau jo liudininkais tapusiems tėvams pedagogų nedėmesingumas paliko širdį slegiančių nuosėdų.

(Plačiau...)

Seredžiaus bendruomenėms atsivers naujos galimybės (0)

Net pačios paprasčiausios paslaugos toli nuo miesto gyvenantiems žmonėms dažniausiai būna nepasiekiamos – kaimuose trūksta kirpėjų, batsiuvių, nėra ikimokyklinio ugdymo įstaigų, sporto salių, vis dar nešildomose patalpose priversti dirbti kultūros darbuotojai. Išplėsti modernią švietimo, kultūros ir sporto paslaugų, skirtų įvairaus amžiaus gyventojams, infrastruktūrą Seredžiaus krašte padės Jurbarko rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamas projektas.

(Plačiau...)

Mokyklų remontui pinigų rajono biudžete nėra (3)

Mažiau nei po savaitės mokyklose nuskambės rugsėjo pirmosios skambutis. Praėjo tie laikai, kai kiekvieną rudenį vaikai susirinkdavo į dažais kvepiančias klases. Dabar mokyklų remontui rajono biudžete pinigų nelieka, o jei jų atsiranda iš kitų šaltinių – remontas ir mokyklų vadovams, ir savivaldybės darbuotojams tampa nebe džiaugsmu, o tikrų tikriausiu galvos skausmu.

(Plačiau...)

Bažnyčiai suteiktas Kristijono Donelaičio vardas (3)

Sekmadienį Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos tikintieji ir didžiulis būrys svečių tapo istorinio įvykio liudytojais: dvidešimt metų statytą bažnyčią pašventino ir Kristijono Donelaičio vardą jai suteikė evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis.

(Plačiau...)

Pirmasis šalies vadovės pasveikinimas – Jurbarko jaunimui (0)

Aštuonioliktą vasarą kartu stovyklauja Jurbarko ir Belgijos miesto Lakdalio jaunimas. Penktadienį stovyklautojai sugrįžo iš pajūrio švęsti miesto šventės. Vinco Grybo memorialinio muziejaus kiemelyje įsikūrusį jaunimą į Jurbarką atvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino pirmiausia.

(Plačiau...)

„Ant vandens“ – skambantis Europos tautų margumynas (1)

Tarptautinis folkloro festivalis „Ant vandens“, jau penktą kartą rengiamas Jurbarko kultūros centro, šiemet įsiliejo į miesto jubiliejaus šventę ir nuspalvino ją unikaliu Europos tautų kultūrų margumynu.

(Plačiau...)

Miesto jubiliejus – mūsų bendrystės šventė (nuotraukos, video) (1)

1259-ieji metai, kai Jurbarkas pirmą kartą paminėtas istoriniuose šaltiniuose, tapo atskaitos tašku gyvenimui prie Nemuno. Per septynis su puse šimtmečio iš nedidelės papilės gyvenvietės išaugęs miestas visais laikais traukė veiklius, atkaklius, darbščius žmones ir buvo gera vieta gyventi, auginti vaikus, siekti svajonių. 

(Plačiau...)

Dalia Grybauskaitė: „Ryžtingiau imkitės iniciatyvos“ (2)

Penktadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankys Jurbarką, švenčiantį 755 metų sukaktį. Šia proga Prezidentė sutiko atsakyti į „Šviesos“ klausimus.

(Plačiau...)

Atostogaujantys gydytojai ligonius pasmerkė vargui (1)

Jurbarko ligoninėje ir konsultacinėje poliklinikoje vyrauja neįprasta tyla. Pacientų nepriima Vaikų ligų ir Neurologijos skyriai, neteikiamos daugelio specialistų konsultacijos. Gydytojai išėjo atostogauti, o jų pakeisti nėra kuo. Ligoninės vyr. gydytojas Aivaras Šlekys nenusimena – vasarą tokia padėtis medikams įprasta, ir nuo pirmadienio pats planuoja atostogauti.

(Plačiau...)

Eržvilke neįgaliųjų keltuvas pražudė globotinę (1)

Trečiadienis Jurbarko socialinių paslaugų centro Eržvilko socialinės globos filiale prasidėjo nelaime. Neįgalius globotinius į lauką vežusi socialinės darbuotojos padėjėja prasmego keltuvo šachtoje ir paskui save įsitempė vežimėlyje sėdėjusią 69 metų moterį.

(Plačiau...)

Sausra miškams grasina pražūtinga ugnimi (0)

Neatlėgstantis karštis ne tik vargina, bet jau kelia rimtų problemų. Nerimo dienas dėl gaisrų pavojaus gyvena ir miškininkai. Daugelyje urėdijų miškų gaisrų pavojus šoktelėjo iki ketvirtos klasės.

(Plačiau...)

Naujamiesčio parke – ir koncertai, ir ramybė (2)

Jurbarko r. savivaldybės administracija įgyvendina antrąjį 2007–2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamo projekto „Jurbarko miesto urbanistinės infrastruktūros plėtra“ etapą. Tokiomis sparčiomis permainomis mieste jurbarkiečiams belieka tik stebėtis, tačiau daugelis kol kas mato tik nuo ankstyvo ryto plušančius UAB „Jurmelsta“ darbininkus ir nė neįsivaizduoja, kaip pasikeis rekonstruojamas Naujamiesčio parkas ir Algirdo g. 14 bei V. Kudirkos g. 26 namų aplinka.

(Plačiau...)

Kova su bjauria smarve – kaip su vėjo malūnais (5)

Gyventi Jurbarke – tas pats, kas bristi š... kur nors fermoje. Nors batai mėšlu neaplipę, kvapas niekuo nesiskiria. Atrodo, kitaip ir būti negali – aplink miestą styro bendrovės „Agrowill Jurbarkai“ mėšlo sąvartynai, srutas į laukus pilte pila ne tik UAB „Dainiai“, bet ir greta įsikūrę ūkininkai Razmai. Teršėjai visi kaip vienas tvirtina, kad jų veikla niekam, išskyrus savivaldybės tarybos narį Gintarį Stoškų, netrukdo.

(Plačiau...)

Pašalpos mažėja lėtai – ir tikrai ne visiems (0)

Keturis milijonus litų pašalpų gavėjų sąskaita užsimoję sutaupyti rajono vadovai turėtų skubiai koreguoti savo planus. Pusmečio rezultatai parodė, kad galimybių taupyti yra, tačiau labai nedaug. Nors pašalpų gavėjų gretos ir praretėjo, realiai sutaupyta tik 273 tūkst. Lt socialinei paramai skirtų lėšų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook