Numerio tema

Numerio tema

Atostogaujantys gydytojai ligonius pasmerkė vargui (1)

Jurbarko ligoninėje ir konsultacinėje poliklinikoje vyrauja neįprasta tyla. Pacientų nepriima Vaikų ligų ir Neurologijos skyriai, neteikiamos daugelio specialistų konsultacijos. Gydytojai išėjo atostogauti, o jų pakeisti nėra kuo. Ligoninės vyr. gydytojas Aivaras Šlekys nenusimena – vasarą tokia padėtis medikams įprasta, ir nuo pirmadienio pats planuoja atostogauti.

(Plačiau...)

Eržvilke neįgaliųjų keltuvas pražudė globotinę (1)

Trečiadienis Jurbarko socialinių paslaugų centro Eržvilko socialinės globos filiale prasidėjo nelaime. Neįgalius globotinius į lauką vežusi socialinės darbuotojos padėjėja prasmego keltuvo šachtoje ir paskui save įsitempė vežimėlyje sėdėjusią 69 metų moterį.

(Plačiau...)

Sausra miškams grasina pražūtinga ugnimi (0)

Neatlėgstantis karštis ne tik vargina, bet jau kelia rimtų problemų. Nerimo dienas dėl gaisrų pavojaus gyvena ir miškininkai. Daugelyje urėdijų miškų gaisrų pavojus šoktelėjo iki ketvirtos klasės.

(Plačiau...)

Naujamiesčio parke – ir koncertai, ir ramybė (2)

Jurbarko r. savivaldybės administracija įgyvendina antrąjį 2007–2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamo projekto „Jurbarko miesto urbanistinės infrastruktūros plėtra“ etapą. Tokiomis sparčiomis permainomis mieste jurbarkiečiams belieka tik stebėtis, tačiau daugelis kol kas mato tik nuo ankstyvo ryto plušančius UAB „Jurmelsta“ darbininkus ir nė neįsivaizduoja, kaip pasikeis rekonstruojamas Naujamiesčio parkas ir Algirdo g. 14 bei V. Kudirkos g. 26 namų aplinka.

(Plačiau...)

Kova su bjauria smarve – kaip su vėjo malūnais (5)

Gyventi Jurbarke – tas pats, kas bristi š... kur nors fermoje. Nors batai mėšlu neaplipę, kvapas niekuo nesiskiria. Atrodo, kitaip ir būti negali – aplink miestą styro bendrovės „Agrowill Jurbarkai“ mėšlo sąvartynai, srutas į laukus pilte pila ne tik UAB „Dainiai“, bet ir greta įsikūrę ūkininkai Razmai. Teršėjai visi kaip vienas tvirtina, kad jų veikla niekam, išskyrus savivaldybės tarybos narį Gintarį Stoškų, netrukdo.

(Plačiau...)

Pašalpos mažėja lėtai – ir tikrai ne visiems (0)

Keturis milijonus litų pašalpų gavėjų sąskaita užsimoję sutaupyti rajono vadovai turėtų skubiai koreguoti savo planus. Pusmečio rezultatai parodė, kad galimybių taupyti yra, tačiau labai nedaug. Nors pašalpų gavėjų gretos ir praretėjo, realiai sutaupyta tik 273 tūkst. Lt socialinei paramai skirtų lėšų.

(Plačiau...)

Išsisukti nuo atsakomybės politikei padeda senatis (21)

Savivaldybės tarybos narei, gydytojai Vilmai Karaliūnaitei nuo teisingumo išsisukti padeda teismo nutartis. Pirmadienį Jurbarko rajono apylinkės teismo teisėjas Raimundas Klimaitis nutarė dėl senaties nutraukti gydytojai iškeltą baudžiamąją bylą. V. Karaliūnaitė kaltinama neatlikus tarnybos pareigų Jurbarko ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje.

(Plačiau...)

Tvarka Raudonės mokykloje – kaip nuosavoje bendrovėje (7)

Nors atrodo, kad įstatymai nustato kaip turėtų būti išleidžiamas kiekvienas mokesčių mokėtojų sudėtas litas, gyvenimas rodo, kad daugelio savivaldybės išlaikomų įstaigų vadovai valdiškus pinigus į visas puses žarsto abiem rankom, o kontrolieriai negali net priversti jų atlyginti biudžetui pardarytą žalą. Istorija pasikartojo ir Raudonės pagrindinėje mokykloje, kur šeimininkaujama tarsi nuosavoje bendrovėje.

(Plačiau...)

Jubiliejinė šventė subūrė dainuojančią Lietuvą (1)

Birželio 28-liepos 6 d. Kaune ir Vilniuje vykusi jubiliejinė Lietuvos dainų šventė „Čia – mano namai“ sukvietė dešimtis tūkstančių dainininkų, muzikantų, šokėjų, vaidintojų iš Lietuvos ir iš vienuolikos užsienio šalių. Šventės koncertuose dalyvavo ir gausus būrys Jurbarko krašto meno mėgėjų kolektyvų. 

(Plačiau...)

Valdžios dovanėlė – naujas adresas (0)

Neseniai vykę rinkimai ir referendumas Sodų gatvės gyventojams atvėrė akis – kai kurie tik dabar sužinojo, kad jų namų numeriai pakeisti. Savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus darbuotojai tikina, kad namų numeracija šioje gatvėje paskutinį kartą tikslinta 2010 metais, naikinant dvigubus kampinių namų numerius.

(Plačiau...)

Stebėtojų tarybą apgaubė politinių abejonių rūkas (0)

Birželio pabaigoje posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai pritarė administracijos siūlymui pakeisti viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų stebėtojų tarybą. Joje dirbti pradėjo vyriausioji specialistė Gražina Sutkuvienė, pakeitusi anksčiau šias pareigas ėjusį Raimundą Šulinską, tačiau tarybos nariai suabejojo net kelių Stebėtojų tarybos narių objektyvumu.

(Plačiau...)

Referendumo organizatoriai nesulaukė palaikymo (0)

Sekmadienį vykęs referendumas dėl trijų Konstitucijos straipsnių keitimo patvirtino pesimistines prognozes: atėjus balsuoti mažiau nei 15 proc. rinkimų teisę turinčių šalies gyventojų, referendumas laikomas neįvykusiu. Nedaug aktyvesni buvo ir Jurbarko krašto rinkėjai, nors priminti apie referendumą sekmadienį jiems buvo bandoma net pažeidžiant įstatymus.

(Plačiau...)

Privatiems vežėjams – dosnūs valdininkų mostai (5)

Jurbarko rajono biudžetas kasmet mažėja, tačiau savivaldybės administracija lengva ranka tebedalija mokesčių mokėtojų pinigus į kairę ir į dešinę. Valdininkai dosniai apmoka ir už lengvatinį keleivių vežimą pateiktas privačių vežėjų sąskaitas, nors šie nėra sudarę sutarčių su savivaldybe ir dirba net neturėdami vietinio susisiekimo licencijų.

(Plačiau...)

Daugiabučių renovaciją strigdo beviltiški skolininkai (5)

Renovacijos Jurbarke laukia beveik 70 daugiabučių namų gyventojai, kol kas darbai vyksta tik šešiuose. Rajono tarybos Kontrolės komitetas praėjusią savaitę išklausė savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus bei UAB „Jurbarko komunalininkas“ pateiktą informaciją apie daugiabučių namų renovacijos eigą. Paaiškėjo, kad namų atnaujinimas stringa – ir dėl skolų negalinčių sumokėti gyventojų, ir dėl projektuotojų kaltės.

(Plačiau...)

Mokytojai grasina valdžiai neterminuotu streiku (0)

Trečiadienį prie Vyriausybės rūmų iš visos Lietuvos susirinkę pedagogai priminė valdžiai prieš keletą metų jos duotus, bet neįvykdytus pažadus, reikalavo didinti švietimo finansavimą, paruošti ilgalaikę mokytojų atlyginimų kėlimo programą, garantuoti saugias sąlygas švietimo įstaigose. Tarp tūkstančio mitinguotojų buvo ir būrys Lietuvos mokytojų profesinei sąjungai priklausančių Jurbarko rajono mokyklų pedagogų.

(Plačiau...)

Šilinėje – nauja ekspozicija apie gyvenimą prie Nemuno (0)

Panemunių regioninio parko lankytojų centras turistus šią vasarą pasitinka žymiai atsinaujinęs – gegužės 30 d. atidaryta nauja ekspozicija „Nemunas ir gyvenimas prie jo“. Moderni ir įdomi ekspozicija įrengta įgyvendinant Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“.

(Plačiau...)

Sveikatos patikrinimas – ne dėl medicininės pažymos (1)

Darbo kodekso reikalavimas riziką sveikatai keliančių specialybių darbuotojams profilaktiškai tikrintis sveikatą kai kuriems darbdaviams tėra formalumas, kurį jie pasistengia įvykdyti su mažiausiomis sąnaudomis. Teigdami, kad taupo laiką ir pinigus, įmonių vadovai iš tiesų rizikuoja ne tik savo darbuotojų, bet ir aplinkinių žmonių sveikata ir gyvybe.

(Plačiau...)

Jurbarko miškai išsiskiria kokybiška mediena (0)

Kaip ateities kartoms palikti kuo vertingesnius miškus? Į tokį klausimą bandė atsakyti Jurbarko miškų urėdijoje susirinkę regiono miškininkai ir kitų tarnybų atstovai. Įvairių sričių specialistai tarėsi ir dalijosi žiniomis, kaip išsaugoti ir tobulinti medžių genetinį fondą, kad mediena po keleto dešimtmečių ar net šimtmečio būtų kuo kokybiškesnė.

(Plačiau...)

Didesni turto mokesčiai – bausmė apsileidėliams (0)

Gegužei baigiantis savivaldybės taryba patvirtino šių metų valstybinės žemės nuomos mokesčio bei 2015 m. nekilnojamojo turto bei žemės mokesčių tarifus. Nors Jurbarko rajono verslininkų organizacija ir prašė sumažinti nekilnojamojo turto mokesčius, politikai nutarė juos dar labiau padidinti, bet tik apleistų ir nenaudojamų pastatų savininkams.

(Plačiau...)

Namą renovuojantis darbininkas užmigo balkone (1)

Štai tokį vaizdą birželio 4 d. renovuojamo namo balkone išvydo jurbarkietė Vaida. Likus porai valandų iki darbo pabaigos buto balkone saldžiai miegojo namą tvarkyti turintis darbininkas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook